Jak linie lotnicze w UE rozpatrują wnioski o odszkodowanie i zwrot kosztów

Możesz być uprawniony do odszkodowania w wysokości do 600€!

Jak mogę ubiegać się o odszkodowanie lub zwrot pieniędzy od linii lotniczych?

Jeśli doświadczysz opóźnienia lub odwołania lotu, możesz podjąć wiele kroków, które pomogą Ci w procesie ubiegania się o odszkodowanie lub zwrot pieniędzy:

  • Zachowaj wszystkie dokumenty z podróży. Dotyczy to przede wszystkim potwierdzenia rezerwacji czy karty pokładowej, jak również paragonów za wszelkie dodatkowe wydatki (za np.transport, zakwaterowanie, posiłki) poniesione w wyniku opóźnienia lub odwołania lotu.

  • Zażądaj od personelu linii lotniczej pisemnego potwierdzenia opóźnienia lub odwołania i, jeśli to możliwe, zapytaj o przyczynę zakłócenia.

  • Udokumentuj dokładny przebieg opóźnienia, w tym godzinę otwarcia drzwi samolotu tuż po wylądowaniu w miejscu docelowym. W przypadku odwołania lotu udokumentuj co stało się po otrzymaniu informacji o odwołaniu, a jeśli zaoferowano Ci lot zastępczy, zanotuj numer lotu oraz dokładną datę i godzinę startu i lądowania.

  • Wymień się informacjami kontaktowymi z innymi pasażerami. W ten sposób będziecie mieli świadków i będzie mogli sobie wzajemnie pomagać w dochodzeniu roszczeń.

Sporządzone notatki i zebrane dokumenty mogą zwiększyć Twoje szanse na osiągnięcie sukcesu. Następnym krokiem jest bezpośredni kontakt z linią lotniczą i pisemne żądanie odszkodowania. W tym miejscu należy opisać dokładnie okoliczności zakłócenia lotu, podać liczbę pasażerów, dla których żąda się odszkodowania lub zwrotu pieniędzy, a w przypadku odszkodowania - dodatkowo określić żądaną kwotę.

Procedura ta może być często stresująca i frustrująca, ponieważ linie lotnicze zazwyczaj odmawiają uznania roszczeń. Lot-Opóźniony.pl ma ponad 10 lat doświadczenia i pomógł już milionom pasażerów. Pomimo tego, że linie lotnicze niechętnie wypłacają rekompensaty, nasz zespół wie jak poradzić sobie z ich wymówkami i sztuczkami i jak doprowadzić do tego, aby przewoźnik wypłacił wszystkie roszczenia do których jest prawnie zobowiązany.

Jak działa Lot-Opóźniony.pl?

W przypadku opóźnienia, odwołania lub overbookingu chętnie pomożemy wyegzekwować Ci Twoje prawa pasażera. Działamy na zasadzie “brak wygranej, brak opłat” co oznacza, że pobieramy naszą prowizję tylko wtedy, gdy uda nam się wywalczyć Twoje odszkodowanie! Za pomocą naszego kalkulatora roszczeń, możesz w zaledwie kilka minut dowiedzieć się czy jesteś uprawniony do odszkodowania lub zwrotu pieniędzy i jak wysoką kwotę możesz otrzymać. Jest to całkowicie bezpłatne i niezobowiązujące: