Lot opóźniony, odwołany lub odmowa wejścia na pokład?

Możesz być uprawniony do odszkodowania w wysokości do 600€!

Sprawdź odszkodowanie

Jak linie lotnicze w UE rozpatrują wnioski o odszkodowanie i zwrot kosztów

 

Przemysł lotniczy rozwija się od dziesięcioleci. I choć cała branża niemal stanęła w miejscu z powodu długotrwałych skutków COVID-19, nie ma wątpliwości, że po pandemii przemysł ten będzie się nadal rozwijał. Przy milionach lotów odbywających się każdego dnia, nic dziwnego, że codziennie dochodzi do licznych opóźnień i odwołań. Jednak tylko 14% wszystkich podróżnych wie, że w przypadku opóźnionego lub odwołanego lotu często przysługuje odszkodowanie w wysokości nawet do 600€ od osoby. Tylko ułamek z tych pasażerów wie, jak domagać się tych pieniędzy od linii lotniczych, a mniej niż 1% wszystkich pasażerów faktycznie uzyskuje odszkodowanie lub zwrot pieniędzy. Lot-Opóźniony.pl powstał, aby chronić praw pasażerów. Z pomocą inteligentnego systemu oraz doświadczonego zespołu, egzekwujemy prawa wszędzie tam, gdzie pasażerom nie udało się ich wyegzekwować samodzielnie. Zastanawiasz się jakie prawa przysługują Ci za Twój zakłócony lot? Przeczytaj nasz poniższy artykuł, aby poznać kilka wskazówek i trików, jak egzekwować swoje prawa. Możesz również sprawdzić swój lot w naszym bezpłatnym kalkulatorze roszczeń i natychmiast dowiedzieć się, co Ci przysługuje:

 

Sprawdź lot

 

Dlaczego tak trudno jest ubiegać się o odszkodowanie lub zwrot pieniędzy bezpośrednio od linii lotniczej?

 

Ubieganie się o odszkodowanie lub zwrot pieniędzy od linii lotniczych może być nerwowym i czasochłonnym zajęciem. Linie lotnicze opracowały i udoskonaliły wiele różnych sztuczek, aby unikać wypłaty odszkodowań poszkodowanym pasażerom. Między innymi klienci są po prostu ignorowani lub wielokrotnie zwodzeni. Oczekiwanie na pierwszą odpowiedź od przewoźnika może potrwać nawet kilka miesięcy. Pasażerowie często otwierają e-mail tylko po to, aby dowiedzieć się, że linia lotnicza podała jakąkolwiek wymówkę, aby przekonać pasażera, że nie jest on uprawniony do odszkodowania lub zwrotu pieniędzy za bilet. Jedne z najczęściej stosowanych wymówek to złe warunki pogodowe na lotnisku, na którym pasażer nawet nie był, lub inne nadzwyczajne okoliczności z powodu których odszkodowanie nie jest należne. Poszkodowani podróżni są pozostawieni sami sobie bez możliwości sprawdzenia, czy okoliczności te rzeczywiście się pojawiły. Inną sztuczką linii lotniczych jest oferowanie voucherów, których wartość jest znacznie niższa od wartości rzeczywistego odszkodowania. W zamian za vouchery klienci są następnie zmuszani do podpisania zrzeczenia się roszczeń. 

 

Takie zagrania linii lotniczych często przynoszą zamierzony skutek. Przewoźnicy polegają na nieświadomości swoich klientów i mają nadzieję, że w ostateczności poirytowani zrezygnują z dalszego ubiegania się o odszkodowanie. W takich sytuacjach Lot-Opóźniony.pl jest po to, aby Wam pomóc! Nasz doświadczony zespół zna sztuczki stosowane przez linie lotnicze i wie, jak sobie z nimi radzić. Jeśli przewoźnik nie uzna Twojego prawa do odszkodowania, wraz z naszym międzynarodowym zespołem prawników udamy się do sądu, aby wyegzekwować Twoje prawa!


 

Jak mogę ubiegać się o odszkodowanie lub zwrot pieniędzy od linii lotniczych?

 

Jeśli doświadczysz opóźnienia lub odwołania lotu, możesz podjąć wiele kroków, które pomogą Ci w procesie ubiegania się o odszkodowanie lub zwrot pieniędzy:

 

  • Zachowaj wszystkie dokumenty z podróży. Dotyczy to przede wszystkim potwierdzenia rezerwacji czy karty pokładowej, jak również paragonów za wszelkie dodatkowe wydatki (za np.transport, zakwaterowanie, posiłki) poniesione w wyniku opóźnienia lub odwołania lotu.

  • Zażądaj od personelu linii lotniczej pisemnego potwierdzenia opóźnienia lub odwołania i, jeśli to możliwe, zapytaj o przyczynę zakłócenia.

  • Udokumentuj dokładny przebieg opóźnienia, w tym godzinę otwarcia drzwi samolotu tuż po wylądowaniu w miejscu docelowym. W przypadku odwołania lotu udokumentuj co stało się po otrzymaniu informacji o odwołaniu, a jeśli zaoferowano Ci lot zastępczy, zanotuj numer lotu oraz dokładną datę i godzinę startu i lądowania.

  • Wymień się informacjami kontaktowymi z innymi pasażerami. W ten sposób będziecie mieli świadków i będzie mogli sobie wzajemnie pomagać w dochodzeniu roszczeń.

 

Sporządzone notatki i zebrane dokumenty mogą zwiększyć Twoje szanse na osiągnięcie sukcesu. Następnym krokiem jest bezpośredni kontakt z linią lotniczą i pisemne żądanie odszkodowania. W tym miejscu należy opisać dokładnie okoliczności zakłócenia lotu, podać liczbę pasażerów, dla których żąda się odszkodowania lub zwrotu pieniędzy, a w przypadku odszkodowania - dodatkowo określić żądaną kwotę.

Procedura ta może być często stresująca i frustrująca, ponieważ linie lotnicze zazwyczaj odmawiają uznania roszczeń. Lot-Opóźniony.pl ma ponad 10 lat doświadczenia i pomógł już milionom pasażerów. Pomimo tego, że linie lotnicze niechętnie wypłacają rekompensaty, nasz zespół wie jak poradzić sobie z ich wymówkami i sztuczkami i jak doprowadzić do tego, aby przewoźnik wypłacił wszystkie roszczenia do których jest prawnie zobowiązany.

 

Jak Lot-Opóźniony.pl może pomóc mi w dochodzeniu odszkodowania lub zwrotu za bilet?

 

Dzięki naszemu systemowi zbieramy dane o samolotach i lotniskach, jak również o warunkach pogodowych i innych możliwych zakłóceniach z całego świata. To pozwala nam dokładnie określić prawdopodobieństwo pomyślnego dochodzenia zwrotu pieniędzy lub odszkodowania od linii lotniczych. Ponadto śledzimy wcześniejsze decyzje sądowe i dysponujemy kompetentnym zespołem prawników w 9 krajach europejskich, co oznacza, że jesteśmy zawsze na bieżąco z aktualną sytuacją prawną w całej Europie. Wszystkie te dane w połączeniu z naszym doświadczonym zespołem, umożliwiają nam egzekwowanie roszczeń, których pasażerowie, prawnicy lub nawet inne agencje odszkodowawcze nie zdołały skutecznie rozwiązać. Nadal nie jesteś pewien, czy moglibyśmy pomóc Ci z Twoim roszczeniem? Dowiedz się więcej o niektórych liniach lotniczych, które w przeszłości zmusiliśmy do uznania praw pasażerów i wypłacenia odszkodowań lub zwrotu pieniędzy.

 

Polskie Linie Lotnicze LOT

PLL LOT zostały utworzone w grudniu 1928 roku, a faktyczną działalność rozpoczęły 1 stycznia 1929 roku. Są polskimi narodowymi liniami lotniczymi, których baza znajduje się na lotnisku Chopina w Warszawie. LOT to jedna z najstarszych czynnych liniii lotniczych na świecie. 

LOT jest członkiem Star Alliance - największego sojuszu linii lotniczych na świecie, w którego skład wchodzi 26 przewoźników. 

 

Wizz Air

Wizz Air to węgierskie tanie linie lotnicze założone w 2003 roku. Co ciekawe, pierwszy lot tego przewoźnika odbył się z Katowic i miało to miejsce 19 maja 2004 roku. Siedziba Wizz Air znajduje się w Budapeszcie. 

Wizz Air oferuje niskobudżetowe loty na ponad 500 trasach z 29 baz operacyjnych, z których 6 znajduje się w Polsce - są to bazy w Gdańsku, Lublinie, Poznaniu, Katowicach, Warszawie oraz Wrocławiu.

 

EasyJet

easyJet to druga co do wielkości tania linia lotnicza w Europie. Przewoźnik jest częścią brytyjskiej easyGroup do której należą również easyJet Switzerland i easyJet Europe. Siedziba linii znajduje się w Luton, gdzie easyJet ma również swoje macierzyste lotnisko.

Ze względu na Brexit, easyjet złożył wniosek o Europejski Certyfikat Przewoźnika Lotniczego w Austrii, aby móc obsługiwać loty w całej Europie i na terenie UE nawet w przypadku twardego Brexitu.

 

Lufthansa

Lufthansa to niemieckie narodowe linie lotnicze, których siedziba znajduje się w Kolonii. Powstały w 1953 roku. Obecnie jest drugą co do wielkości linią lotniczą w Europie pod względem liczby przewiezionych pasażerów. 

Lufthansa, tak samo jak LOT, jest członkiem Star Alliance. Tradycją Lufthansy jest nazywanie jej samolotów na cześć niemieckich miast i regionów, dlatego niektóre z samolotów nazywają się Berlin, Essen czy Düsseldorf.
 

Ryanair

Ryanair to największe w Europie i jedne z większych na świecie niskobudżetowe linie lotnicze. Zostały założone w 1984 roku, a pierwszy lot odbył się 8 lipca 1985 roku. Ryanair to irlandzkie linie lotnicze, które swoją siedzibę mają w Swords, a ich główne bazy operacyjne znajdują się w Dublinie i London Stansted. 

Irlandzki przewoźnik obsługuje loty w 34 krajach na terenie Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu i posiada 86 baz lotniczych, z czego 5 z nich znajduje się w Polsce.

 

Jak działa Lot-Opóźniony.pl?

W przypadku opóźnienia, odwołania lub overbookingu chętnie pomożemy wyegzekwować Ci Twoje prawa pasażera. Działamy na zasadzie “brak wygranej, brak opłat” co oznacza, że pobieramy naszą prowizję tylko wtedy, gdy uda nam się wywalczyć Twoje odszkodowanie! Za pomocą naszego kalkulatora roszczeń, możesz w zaledwie kilka minut dowiedzieć się czy jesteś uprawniony do odszkodowania lub zwrotu pieniędzy i jak wysoką kwotę możesz otrzymać. Jest to całkowicie bezpłatne i niezobowiązujące:

 

Sprawdź lot

 

Po sprawdzeniu lotu możesz złożyć u nas wniosek, a my pomożemy Ci uzyskać rekompensatę za zakłócony lot. Nasz zespół ekspertów natychmiast przystąpi do pracy, a Ty nie będziesz musiał się o nic martwić!

 


Trustpilot-Opinie o Lot-Opóźniony.pl


Sprawdź, czy jesteś uprawniony do odszkodowania lub zwrotu pieniędzy!

Sprawdź mój lot