Small Planet Airlines: Opóźniony lub odwołany lot? Odmówiono Ci wejścia na pokład? - Mówimy co zrobić!

Small Planet Airlines od 2009 roku są niezależnym europejskim przewoźnikiem turystycznym, oferującym usługi czarterowe na terenie Europy, Azji oraz regionu MENA. Przy obecnym natężeniu ruchu lotniczego, również podróżując Small Planet Airlines, może spotkać Cię przykra sytuacja - opóźnienie lub odwołanie lotu, albo odmowa przyjęcia na pokład. Co wtedy zrobić?

 

Jak wysokie odszkodowanie możesz otrzymać od Small Planet Airlines?

Wspólne zasady przyznawania rekompensaty dla poszkodowanych pasażerów ustalono w przepisach Rozporządzenia (WE) nr 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 11 lutego 2004 roku. Pasażer ma prawo do odszkodowania w wysokości nawet do [convert_currency=600] na osobę! Przepisy rozporządzenia dotyczą także lotów Small Planet Airlines pod warunkiem, że lotnisko startu lub lądowania znajduje się w Unii Europejskiej.

Small Planet Airlines: warunki wystąpienia z roszczeniem o odszkodowanie

 • Trasa lotu: regulacja europejska mówi o tym, że jeśli zakłócony lot obsługiwany jest przez przewoźnika zarejestrowanego w Europie (czyli np. przez Small Planet Airlines), pasażerowie mogą ubiegać się o odszkodowanie, jeśli lotnisko startu lub lotnisko lądowania znajduje się w Europie

 • Okoliczności: regulacja mówi także o tym, że pasażerowie mogą ubiegać się o odszkodowanie, jeśli opóźnienie lub odwołanie lotu nie jest spowodowane wystąpieniem nadzwyczajnych okoliczności

 • Czas na złożenie reklamacji: zwykle pasażerowie mają 3 lata na złożenie reklamacji za zakłócony lot. Okres przedawnienia jest jednak różny w różnych państwach. I tak na przykład w Polsce mamy tylko 1 rok na złożenie wniosku o odszkodowanie, podczas gdy w Wielkiej Brytanii pasażerowie mają na to aż 6 lat!

Kiedy Small Planet Airlines może nie wypłacić odszkodowania?

Najczęściej linie lotnicze usprawiedliwiają się nadzwyczajnymi okolicznościami. Niekiedy nie jest to prawdziwą przyczyną problemów. Wszystkie informacje od przewoźnika należy dokładnie zweryfikować. Nie zawsze jest to proste, ale za pomocą odpowiednich danych i narzędzi możemy pomóc Ci w ustaleniu faktycznej przyczyny problemu.

Jeśli zdarzenie rzeczywiście nie wynika z winy Small Planet Airlines, ale spowodowane jest siłą wyższą, przewoźnik zostanie zwolniony z obowiązku wypłaty rekompensaty pasażerom.

 

Przed złożeniem reklamacji w Small Planet Airlines

Zachowaj wszystkie dokumenty

 • Dokumenty lotnicze: karta pokładowa, potwierdzenie rezerwacji, bilet elektroniczny (e-ticket), zawiadomienie o opóźnieniu, itd.
 • Rachunki i faktury za wydatki: taksówka, nocleg, posiłki, napoje, itd.

Zapisz dane lotu

 • Numer lotu
 • Rozkład lotu (zaplanowany czas odlotu i przylotu)
 • Długość opóźnienia (faktyczny czas odlotu I przylotu)

Postaraj się dowiedzieć, jaka jest przyczyna problemu

 • Zapytaj personel linii Small Planet Airlines
 • Sprawdź warunki pogodowe
 • Sprawdź, czy inne loty również są opóźnione/odwołane

Sprawdź lot i kwotę odszkodowania za pomocą kalkulatora na naszej stronie

 • Wprowadź numer lotu i datę, aby poznać wysokość należnej rekompensaty

Pamiętaj o terminach

 • Termin przedawnienia dla roszczeń z tytułu szkód lotniczych wynosi w Polsce tylko 1 rok

Jak ubiegać się o odszkodowanie od Small Planet Airlines?

Możesz starać się o finansową rekompensatę od linii Small Planet Airlines samodzielnie lub skorzystać z naszego serwisu. Najpierw należy zapoznać się z przepisami, następnie ustalić podstawę prawną do roszczenia odszkodowania i jeśli odpowiednie kryteria zostaną spełnione, wysłać pismo do Small Planet Airlines oraz krajowego organu wykonawczego, a czasami nawet rozpocząć procedurę prawną. Jeśli zdecydujesz się powierzyć nam sprawę o odszkodowanie, wyręczymy Cię we wszystkim bez jakichkolwiek opłat i ryzyka. Wynagrodzenie otrzymamy tylko w przypadku wygranej. To nie tylko wygodne, ale także rzetelne rozwiązanie. Pomagamy pasażerom z całego świata w walce o ich prawa!

Zgłoś roszczenie

Użyj kalkulatora na naszej stronie i sprawdź, czy przysługuje Ci odszkodowanie. Pytania? Przejdź do FAQ lub wyślij nam wiadomość!


Trustpilot - Opinie o Lot-Opóźniony.pl