Najbardziej ruchliwe porty lotnicze w Polsce

Ale które lotniska w Polsce są najbardziej ruchliwe? Które z nich obsługuje największą liczbę pasażerów? Lot-Opóźniony.pl przeanalizował dane z 2019 roku i okazało się, że największym lotniskiem w Polsce jest…

Najbardziej ruchliwe porty lotnicze w Polsce: więcej pasażerów to więcej opóźnień?

Duża liczba pasażerów zdecydowanie zwiększa liczbę lotów, co z kolei przekłada się na bardzo napięty rozkład lotów, w którym nawet niewielkie opóźnienia mogą wywołać reakcję łańcuchową i mieć wpływ na resztę lotów tego samego dnia. Przyczyny zakłóceń są różne, takie jak na przykład problemy techniczne w samolocie lub na lotnisku, strajk czy po prostu niekorzystne warunki pogodowe. Faktem jest, że jeśli samolot jest opóźniony już podczas swojego pierwszego porannego lotu, opóźniony będzie również następny lot oraz kolejny po nim. W 2019 roku średnio około 26% wszystkich lotów na największych lotniskach w Polsce było opóźnionych. 

Jak złożyć wniosek o odszkodowanie za lot z Lot-Opóźniony.pl?

Wypełnienie wniosku o odszkodowanie przez naszą stronę internetową zajmie Ci raptem kilka minut. Następnie, gdy tylko otrzymamy Twój wniosek, nasz zespół zajmie się jego dogłębną analizą, przygotowaniem dokumentacji prawną czy korespondencją z przewoźnikiem. Jeśli zajdzie taka potrzeba, jesteśmy również gotowi walczyć o Twoje prawa w sądzie!