Opóźniony lub odwołany lot na lotnisku Chopina – co zrobić?

Czy Twój lot z lub do Lotniska Chopina w Warszawie został odwołany lub opóźniony? Jest duża szansa, że kwalifikujesz się odszkodowania za ten lot w wysokości nawet do 600 euro na pasażera! (ponad 2500 złotych)

Złóż wniosek o odszkodowanie za lot w mniej niż 5 minut

Lotnisko Chopina: opóźnione i odwołane loty

 • Czy Twój lot z lub do warszawskiego Lotniska Chopina był opóźniony o co najmniej 3 godziny? Prawdopodobnie możesz uzyskać odszkodowanie!

 • Czy Twój lot z lub do warszawskiego Lotniska Chopina był odwołany w ostatniej chwili, tj. w ciągu ostatnich 14 dni przed planowanym wylotem? Prawdopodobnie możesz uzyskać odszkodowanie!

 • Odszkodowanie przysługuje tylko wtedy, gdy problem z lotem wystąpił z winy linii lotniczych.

Rozporządzenie unijne

Wspólne zasady przyznawania rekompensaty dla poszkodowanych pasażerów ustalono w przepisach Rozporządzenia (WE) nr 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 11 lutego 2004 roku. Pasażerowie mogą uzyskać nawet do 600 euro na osobę w zależności od dystansu lotu I długości opóźnienia. Dotyczy to lotów w granicach Unii Europejskiej oraz pasażerów odlatujących z lotniska Chopina do krajów trzecich, bądź przylatujących na lotnisko Chopina z kraju trzeciego europejskimi liniami.

Dystans lotuWysokość odszkodowania
Mniej niż 1,500 kmOtrzymaj €250 na osobę
Pomiędzy 1,500 a 3,500 kmOtrzymaj €400 na osobę
Powyżej 1,500 km (pomiędzy krajami UE)Otrzymaj €400 na osobę
Powyżej 3,500 km (poza UE)*Otrzymaj €600 na osobę

*w przypadku opóźnienia lotu o więcej niż 3, lecz mniej niż 4 godziny, odszkodowanie może zostać pomniejszone o połowę

zasady opóźniony lot

Lot opóźniony lub odwołany?

Ubiegaj się o odszkodowanie do 600 euro na osobę!

Sprawdź swój lot
W Kkd6 S Vp

Lotnisko Chopina: Obowiązek opieki nad pasażerem

Linie lotnicze mają obowiązek zaopiekowania się poszkodowanym pasażerem już na lotnisku. Pasażerowi powinno się zapewnić bezpłatnie posiłki i napoje, umożliwić kontakt telefoniczny lub mailowy, a jeśli to konieczne pokryć także koszty transportu i zakwaterowania w hotelu. Zdarza się, że linie lotnicze takiej pomocy nie zapewnią. Wtedy pasażer zachowując wszystkie rachunki, faktury i paragony może domagać się zwrotu kosztów, które poniósł z winy przewoźnika.

Czy możesz ubiegać się o odszkodowanie?

Sprawdź to w raptem kilka minut z naszym Kalkulatorem odszkodowań!

Sprawdź swój lot
U Vp D2 X6p top
U Vp D2 X6p bottom

Lotnisko Chopina: Termin składania wniosków

W Polsce termin przedawnienia dla roszczeń o odszkodowanie z tytułu szkód lotniczych, tj. odwołania lub opóźnienia lotu oraz odmowy przyjęcia na pokład, wynosi 1 rok od daty zakłóconego lotu.

Lotnisko Chopina: Zanim zgłosisz roszczenie

Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka istotnych wskazówek, z którymi warto się zapoznać przed zgłoszeniem roszczenia o odszkodowanie.

Zachowaj wszystkie dokumenty podróży

 • Dokumenty lotnicze: karta pokładowa, potwierdzenie rezerwacji, bilet elektroniczny (e-ticket), zawiadomienie o opóźnieniu itd.
 • Wydatki: taksówka, nocleg, posiłki, napoje itd.

Zapisz dane lotu

 • Numer lotu
 • Harmonogram lotu (zaplanowany czas odlotu i przylotu)
 • Długość opóźnienia (faktyczny czas odlotu I przylotu)

Postaraj się dowiedzieć, jaka jest przyczyna problemu

 • Zapytaj personel LOT
 • Sprawdź warunki pogodowe
 • Sprawdź, czy inne loty również są opóźnione/odwołane


Sprawdź lot oraz kwotę odszkodowania za pomocą kalkulatora na naszej stronie

 • Wprowadź numer lotu i datę, aby poznać wysokość należnej rekompensaty

Zgłoś roszczenie o odszkodowanie

Możesz ubiegać się o odszkodowanie samodzielnie lub korzystając z naszego serwisu. Pamiętaj, że wymaga to znajomości i zrozumienia praw pasażera, sprawdzenia podstawy prawnej roszczenia, wysłania wniosku do przewoźnika oraz krajowego organu wykonawczego, a niekiedy podjęcie działań prawnych. Wszystko to możemy zrobić za Ciebie i bez ryzyka i ponoszenia jakichkolwiek opłat. Wynagrodzenie otrzymujemy tylko w przypadku wygranej sprawy.

Nie daj się oszukać liniom lotniczym!

Sprawdź, ile odszkodowania za lot Ci się należy!

Sprawdź swój lot
W Fb Gs2qx

Lotnisko Chopina: Przydatne informacje na temat lotniska

Informacje o locie

Na stronie internetowej lotniska Chopina w Warszawie pasażerowie mogą sprawdzić rozkład lotów i informacje o aktualnej sytuacji na lotnisku. Ponadto, uruchomiono dla pasażerów specjalną infolinię lotniskową pod numerem +48 22 650 42 20, czynną 24h przez siedem dni w tygodniu.

Spędź czas przyjemnie

Czas oczekiwania na lot możesz sobie umilić, odstresowując się w otoczeniu licznych barów i restauracji na lotnisku. Maniacy zakupów również znajdą coś dla siebie - od sklepów z pamiątkami, spożywczych, po kosmetyki, ubrania, akcesoria i biżuterię, a nawet kwiaty.

Jeśli masz przed sobą długie godziny przed podróżą i chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów bagażu, możesz pozostawić go w jednej ze skrytek bagażowych, znajdujących się na poziomie przylotów przed Terminalem A - na chodniku za przystankiem komunikacji miejskiej.

Odstresuj się przy muzyce

Miłośnicy muzyki klasycznej i nie tylko odnajdą się w Chopin Music Spot, znajdującej się w strefie B ogólnodostępnej części hali odlotów. Umieszczono w niej 2 fortepiany, na których podróżni grają swoje ulubione utwory i często kompozycje Fryderyka Chopina.

Chwila kontemplacji

Warto wybrać się na taras widokowy, gdzie do dyspozycji podróżnych jest także oszklona i zadaszona kawiarnia, sklep z upominkami oraz darmowe WiFi. Na specjalnym monitorze wyświetlane są obrazy z radaru, pokazujące przyloty i odloty na Lotnisku Chopina. Taras otwarty jest codziennie od 6:00 do 22:00.

Dla najmłodszych

Dla dzieci także przygotowano wiele atrakcji i udogodnień. W strefie Non Schengen Lotniska Chopina znajduje się plac zabaw, ze strony internetowej lotniska można pobrać specjalnie przygotowane słuchowisko „Gdzie są nuty?”, a dla maluszków w strefie transferowej dostępne są też bezpłatne spacerówki.

Postaw na wygodę

Jeśli masz ochotę na odrobinę luksusu, wybierz się do jednego z 4 salonów Executive Lounge - Fantazja, Preludium, Polonez i Bolero. W każdym z nich czekają przekąski, napoje, szeroki wybór alkoholi oraz coś do poczytania. Nie trzeba co chwilę zerkać na zegarek - rozkłady lotów wyświetlane są na tablicach. Ponadto można skorzystać z ładowarek a nawet prysznica. Jeśli nie podróżujesz Klasą Business lub nie korzystasz ze specjalnego programu lojalnościowego, możesz wykupić wejście w recepcji salonu. Koszt takiej przyjemności to około 130 zł.

Krótki wypad na miasto

Masz czas na zwiedzanie Warszawy lub spacer po mieście? Skorzystaj z komunikacji miejskiej - z lotniska łatwo dostać się do centrum autobusem, które kursują nawet w nocy. Jeśli wolisz poruszać się bardziej komfortowo - skorzystaj z taksówki. Do centrum odjeżdżają także pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej linii S2 i S3 ze stacji kolejowej przy lotnisku. Dokładniejsze informacje o cenach i rozkładach znajdziesz na stronie internetowej Lotniska Chopina.