TUI fly Netherlands: odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

Utknąłeś na lotnisku z powodu opóźnionego lotu TUI? Zrujnowane wakacje z powodu odwołanego lotu TUI? Odmień swoje szczęście i ubiegaj się o odszkodowanie za zakłócony lot! Złóż wniosek bezpośrednio z telefonu lub komputera, korzystając z naszego inteligentnego systemu online.

Sprawdź, czy możesz ubiegać się o odszkodowanie!

Co musisz wiedzieć

 • Opóźniony lot TUI fly? Jeśli Twój samolot był opóźniony z winy linii lotniczej o co najmniej 3 godziny, możesz ubiegać się o nawet 600 euro odszkodowania

 • Odwołany lot TUI fly? Możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy za bilet — nie przyjmuj voucherów!

 • Jeśli twój lot TUI fly został odwołany z winy linii lotniczej mniej niż 14 dni przed planowanym odlotem, możesz ubiegać się również o odszkodowanie.

 • Ubiegaj się o odszkodowanie lub zwrot pieniędzy z pomocą Lot-Opóźniony.pl — zajmiemy się całym procesem za Ciebie, łącznie z ewentualną sprawą sądową. Bierzemy procent wyłącznie od wygranych spraw, więc nic nie ryzykujesz!

Co musisz wiedzieć

 • Opóźniony lot TUI fly? Jeśli Twój samolot był opóźniony z winy linii lotniczej o co najmniej 3 godziny, możesz ubiegać się o nawet 600 euro odszkodowania.

 • Odwołany lot TUI fly? Możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy za bilet — nie przyjmuj voucherów!

 • Jeśli twój lot TUI fly został odwołany z winy linii lotniczej mniej niż 14 dni przed planowanym odlotem, możesz ubiegać się również o odszkodowanie.

Kim są linie lotnicze TUI fly Netherlands?

TUI fly Netherlands to holenderskie linie czarterowe, dawniej znane jako Arkefly. Siedziba tego holenderskiego przewoźnika znajduje się na lotnisku Amsterdam Schiphol Airport. TUI fly NL należy do grupy TUI group, do której należą też spółki siostrzane, takie jak: belgijska TUI fly Belgium, niemiecka TUI fly Deutschland, skandynawska TUI fly Nordic czy brytyjska TUI Airways.

Lot TUI fly opóźniony lub odwołany?

Ubiegaj się o odszkodowanie do 600 euro na osobę!

Sprawdź swój lot
W Kkd6 S Vp

Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot od TUI fly Netherlands

Zgodnie z Rozporządzeniem WE 261/2004, w przypadku odwołania lotu lub opóźnienia o co najmniej 3 godziny, pasażerowie są uprawnieni do otrzymania odszkodowania w wysokości 250€, 400€ lub 600€. Wysokość rekompensaty zależy od długości trasy na jakiej odbywa się lot. Oznacza to, że w przypadku zakłóconego lotu, polscy pasażerowie mogą być uprawnieni nawet do 2 574,00 PLN! Jedyną sytuacją, w której przewoźnik jest zwolniony z wypłaty odszkodowania jest sytuacja, gdy lot został zakłócony ze względu na okoliczności nadzwyczajne, które były poza kontrolą linii lotniczej (np. niekorzystne warunki pogodowe czy zderzenie z ptakiem)

Dystans lotuWysokość odszkodowania
Mniej niż 1,500 kmOtrzymaj €250 na osobę
Pomiędzy 1,500 a 3,500 kmOtrzymaj €400 na osobę
Powyżej 1,500 km (pomiędzy krajami UE)Otrzymaj €400 na osobę
Powyżej 3,500 km (poza UE)*Otrzymaj €600 na osobę

*w przypadku opóźnienia lotu o więcej niż 3, lecz mniej niż 4 godziny, odszkodowanie może zostać pomniejszone o połowę

zasady opóźniony lot

TUI fly Netherlands: warunki wystąpienia z roszczeniem o odszkodowanie

 • Trasa lotu: Regulacja Europejska mówi o tym, że jeśli zakłócony lot obsługiwany jest przez przewoźnika zarejestrowanego w Europie (czyli np. przez linie lotnicze TUI fly NL), pasażerowie mogą ubiegać się o odszkodowanie, jeśli lotnisko startu lub lotnisko lądowania znajduje się w Europie
 • Okoliczności: Regulacja mówi także o tym, że pasażerowie mogą ubiegać się o odszkodowanie, jeśli opóźnienie lub odwołanie lotu nie jest spowodowane wystąpieniem nadzwyczajnych okoliczności
 • Czas na złożenie reklamacji: zwykle pasażerowie mają 3 lata na złożenie reklamacji za zakłócony lot. Okres przedawnienia jest jednak różny w różnych państwach. I tak na przykład w Polsce mamy tylko 1 rok na złożenie wniosku o odszkodowanie, podczas gdy w Wielkiej Brytanii pasażerowie mają na to aż 6 lat!

Możesz dostać nawet do 600 euro odszkodowania!

TUI fly Netherlands i opieka zapewniona pasażerom

W przypadku dużego opóźnienia lub całkowitego odwołania lotu, linie lotnicze TUI fly NL powinny zapewnić pasażerom odpowiednia opiekę:

 • posiłki i napoje
 • możliwość wykonania dwóch rozmów telefonicznych, wysłania dwóch e-maili itp.
 • zakwaterowanie w hotelu, jeśli pasażerowie zmuszeni są czekać na lot alternatywny jedną lub więcej nocy (przewoźnik powinien zapewnić także transport z lotniska do hotelu)

Jeśli nie otrzymałeś takiego rodzaju pomocy i w związku z tym musiałeś ponieść koszty dodatkowe, masz prawo do zwrotu takich kosztów! Ważne jest, aby zachować wszystkie paragony i faktury. Wniosek o zwrot kosztów dodatkowych może być dołączony do wniosku o odszkodowanie.

Czy TUI fly może odmówić mi odszkodowania za lot?

TUI fly może odmówić przyznania odszkodowania, jeśli opóźnienie lub odwołanie lotu wynikło nie z ich winy. Takie przypadki nazywamy okolicznościami nadzwyczajnymi.

 • Zła pogoda, uniemożliwiająca lub utrudniająca lot, np. gęsta mgła, ulewa, burze.

 • Strajk, najczęściej pracowników sektora lotniczego.

  UWAGA! Za nadzwyczajną okoliczność nie uważa się jednak strajku pracowników linii lotniczej, która obsługuje nasz lot!

 • Niepewna sytuacja polityczna, np. w przypadadku ataku terrorystycznego lub ogólnokrajowych protestów.

 • Klęska żywiołowa, taka jak erupcja wulkaniczna czy huragan.

 • Zderzenie samolotu z ptakiem lub innym obiektem znajdującym się w przestrzeni powietrznej.

 • Chory lub źle zachowujący się pasażer.

 • Opóźnienia spowodowane przez personel lotniska, np. powolna obsługa bagaży.

Warto jednak nadmienić, że linie lotnicze często wykorzystują nadzwyczajne okoliczności jako pretekst do oddalenia nawet tych poprawnie złożonych wniosków.

Lot TUI fly odwołany?

Sprawdź, czy należy Ci się odszkodowanie!

U Vp D2 X6p top
U Vp D2 X6p bottom

Jak uzyskać odszkodowanie od TUI fly Netherlands?

Zachowaj wszystkie dokumenty podróży

 • Dokumenty lotnicze: karta pokładowa, potwierdzenie rezerwacji, bilet elektroniczny (e-ticket), zawiadomienie o opóźnieniu
 • Paragony za dodatkowe wydatki: taksówka, nocleg, posiłki, napoje

Zapisz dane lotu

 • Numer lotu
 • Harmonogram lotu (zaplanowany czas odlotu i przylotu)
 • Długość opóźnienia (faktyczny czas odlotu I przylotu)

Postaraj się dowiedzieć, jaka jest przyczyna problemu

 • Zapytaj personel TUI fly NL
 • Sprawdź warunki pogodowe
 • Sprawdź, czy inne loty również są opóźnione/odwołane

Sprawdź lot oraz kwotę odszkodowania za pomocą kalkulatora na naszej stronie

 • Wprowadź numer i datę lotu, aby poznać wysokość należnej rekompensaty

Zgłoś roszczenie o odszkodowanie

Możesz ubiegać się o odszkodowanie od TUI samodzielnie lub skorzystać z naszego serwisu. Jeśli zdecydujesz się działać samodzielnie pamiętaj, że na początku należy zapoznać się z przepisami, następnie ustalić podstawę prawną oraz okoliczności zakłócenia, wysłać reklamację do przewoźnika oraz skargę do krajowego organu wykonawczego, a niekiedy rozpocząć procedurę prawną. Jeśli wolisz wygodniejsze rozwiązanie - zgłoś się do nas! Pomożemy Ci we wszystkich formalnościach i przejmiemy korespondencję z przewoźnikiem. I co najważniejsze: pobierzemy opłatę tylko w sytuacji, gdy uda nam się uzyskać Twoje odszkodowanie! Działamy na zasadzie brak wygranej, brak opłat więc nie ma ryzyka, że coś stracisz!

Jak długo trzeba czekać na odszkodowanie lub zwrot pieniędzy od TUI fly?

Zależy to głównie od terminowości linii lotniczej i jej gotowości do zaakceptowania roszczenia bez wchodzenia na drogę sądową.

Dzięki ponad 10-letniemu doświadczeniu i zespołom prawnym w 9 krajach jesteśmy w stanie szybko posunąć Twoje roszczenie do przodu i przekazać je zainteresowanym osobom. Wielu pasażerów, którym pomagamy, otrzymuje pieniądze w ciągu kilku tygodni lub miesięcy.

Niestety, jeśli linia lotnicza pozostaje obojętna i/lub musimy skierować sprawę do sądu, proces może potrwać kilka miesięcy lub nawet lat. Zapewniamy jednak, że będziemy na bieżąco informować Cię o aktualizacjach dotyczących Twojego roszczenia, a także będziemy odpowiadać na Twoje pytania i walczyć o Twoje prawa do samego końca.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat praw pasażera? Odwiedź naszą zakładkę TWOJE PRAWA i dowiedz się kiedy i ile odszkodowania przysługuje za zakłócone loty!

Masz jakieś pytania? Przejdź do FAQ lub wyślij nam wiadomość!