Air Berlin: Opóźniony lub odwołany lot liniami Air Berlin? Overbooking? -  Mówimy co zrobić!

Air Berlin jest linią lotniczą, która w 2017 roku ogłosiła swoją upadłość. 15 października 2017 roku przedsiębiorstwo zakończyło loty na trasach międzykontynentalnych, a ostatni lot samolotu w barwach tego przewoźnika odbył się 27 października 2017r. Dzień później Air Berlin oficjalnie zakończył swoją działalność.

Grupa Air Berlin była drugą największą linią lotniczą w Niemczech i przewoziła rocznie około 30 milionów pasażerów. Zdarzało się jednak, że zamiast przyjemnego lotu liniami Air Berlin, spotkały nas przykre niespodzianki - opóźnienie lub odwołanie lotu, albo odmowa przyjęcia na pokład.  Co w takiej sytuacji powinniśmy zrobić?

Przepisy unijnego Rozporządzenia (WE) nr 261 z 2004r chronią poszkodowanych pasażerów. Pasażer ma prawo do odszkodowania w wysokości  nawet [convert_currency=600] na osobę, gdy doświadczy problemów z lotem.

POZNAJ SWOJE PRAWA 

Powody odmowy odszkodowania

Linie Air Berlin najczęściej odmawiały wypłaty odszkodowań ze względu na nadzwyczajne okoliczności. Nie muszą okazać się one prawdziwą przyczyną problemów, dlatego wszystkie informacje należy dokładnie zweryfikować. Nie zawsze jest to proste, ale za pomocą odpowiednich danych i narzędzi możemy Ci w pomóc w ustaleniu faktycznej przyczyny.

Jeśli zdarzenie rzeczywiście nie wynika z winy Air Berlin, ale spowodowane jest siłą wyższą, przewoźnik zostanie zwolniony z obowiązku wypłaty rekompensaty pasażerom.

Przed złożeniem wniosku o odszkodowanie do linii Air Berlin

Zachowaj wszystkie dokumenty i rachunki

  • Dokumenty lotnicze: karta pokładowa, potwierdzenie rezerwacji, bilet elektroniczny (e-ticket), zawiadomienie o opóźnieniu, itd.
  • Wydatki: taksówka, nocleg, posiłki, napoje, itd.

Spisz dane lotu

  • Numer lotu
  • Harmonogram lotu (zaplanowany czas odlotu i przylotu)
  • Długość opóźnienia (faktyczny czas odlotu I przylotu)

Postaraj się dowiedzieć, jaka jest przyczyna problemu

  • Zapytaj personel linii Air Berlin
  • Sprawdź warunki pogodowe
  • Sprawdź, czy inne loty również są opóźnione/odwołane

Sprawdź lot i  kwotę odszkodowanie za pomocą kalkulatora na naszej stronie

  • Wprowadź numer lotu i datę, aby poznać wysokość należnej rekompensaty

 

Odszkodowanie od Air Berlin

Możesz ubiegać się o finansową rekompensatę od Air Berlin samodzielnie lub skorzystać z usług naszego serwisu. Najpierw należy zapoznać się z przepisami, następnie ustalić podstawę prawną roszczenia i jeśli odpowiednie warunki zostaną spełnione, wysłać reklamację do Air Berlin oraz skargę do krajowego organu wykonawczego, a czasami nawet rozpocząć procedurę prawną. Jeśli zdecydujesz się powierzyć sprawę o odszkodowanie Lot-Opóźniony.pl, wyręczymy Cię we wszystkim bez jakichkolwiek opłat i ryzyka. Wynagrodzenie otrzymamy tylko w przypadku wygranej. To nie tylko wygodne, ale także rzetelne rozwiązanie. Codziennie pomagamy pasażerom z całego świata.

Zgłoś roszczenie

Użyj kalkulatora na naszej stronie i sprawdź, czy przysługuje Ci odszkodowanie. Pytania? Przejdź do FAQ lub wyślij nam wiadomość!


Trustpilot-Opinie o Lot-Opóźniony.pl