Air France: odszkodowanie za opóźniony i odwołany lot

Czy Twój lot Air France został odwołany lub opóźniony? Ubiegaj się o odszkodowanie! Możesz otrzymać nawet do 600 euro na osobę, czyli ponad 2.500 złotych.

Rozpocznij swój wniosek o odszkodowanie.

Odszkodowanie Air France: co musisz wiedzieć?

 • Odszkodowanie za opóźniony lot Air France przysługuje, jeśli opóźnienie lotu wyniosło co najmniej 3 godziny.

 • Odszkodowanie za odwołany lot Air France przysługuje w przypadku lotów odwołanych w ciągu ostatnich 14 dni przed planowanym wylotem.

 • Odszkodowanie Air France przysługuje również w przypadku, gdy linia bezprawnie odmówi Ci wejścia na pokład, np. w przypadku tzw. overbookingu.

Air France: podstawowe informacje o linii lotniczej

Założone w 1933 roku linie lotnicze Air France są jednym z największych i najbardziej znanych przewoźników w Europie i na świecie. Air France swoją siatką połączeń obejmuje wszystkie kontynenty. Z roku na rok wzrasta też liczba przewożonych pasażerów. W 2017 roku aż 50 milionów pasażerów podróżowało właśnie z Air France. Francuski przewoźnik posiada flotę składającą się z około 240 samolotów i oferuje podróże do 191 destynacji w 95 krajach.

Lot Air France opóźniony lub odwołany?

Ubiegaj się o odszkodowanie do 600 euro na osobę!

Sprawdź swój lot
W Kkd6 S Vp

Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot od Air France

Linie lotnicze Air France zazwyczaj są bardzo punktualne, jednak tak jak każdemu przewoźnikowi, zdarza się, że lot jest opóźniony, odwołany lub odmówiono pasażerowi przyjęcia na pokład ze względu na overbooking.

Zgodnie z Rozporządzeniem WE 261/2004, w przypadku odwołania lotu lub opóźnienia o co najmniej 3 godziny, pasażerowie są uprawnieni do otrzymania odszkodowania w wysokości 250€, 400€ lub 600€. Wysokość rekompensaty zależy od długości trasy na jakiej odbywa się lot. Oznacza to, że w przypadku zakłóconego lotu, polscy pasażerowie mogą być uprawnieni nawet do 2.500 złotych! Jedyną sytuacją, w której przewoźnik jest zwolniony z wypłaty odszkodowania jest sytuacja, gdy lot został zakłócony ze względu na okoliczności nadzwyczajne, które były poza kontrolą linii lotniczej (np. niekorzystne warunki pogodowe czy zderzenie z ptakiem)

Dystans lotuWysokość odszkodowania
Mniej niż 1,500 kmOtrzymaj €250 na osobę
Pomiędzy 1,500 a 3,500 kmOtrzymaj €400 na osobę
Powyżej 1,500 km (pomiędzy krajami UE)Otrzymaj €400 na osobę
Powyżej 3,500 km (poza UE)*Otrzymaj €600 na osobę

*w przypadku opóźnienia lotu o więcej niż 3, lecz mniej niż 4 godziny, odszkodowanie może zostać pomniejszone o połowę

zasady opóźniony lot

Air France: warunki wystąpienia z roszczeniem o odszkodowanie 

 • Trasa lotu: Regulacja Europejska mówi o tym, że jeśli zakłócony lot obsługiwany jest przez przewoźnika zarejestrowanego w Europie (czyli np. przez Air France), pasażerowie mogą ubiegać się o odszkodowanie, jeśli lotnisko startu lub lotnisko lądowania znajduje się w Europie

Problemy z lotem Air France?

Sprawdź, czy należy Ci się rekompensata za lot!

Sprawdź swój lot
U Vp D2 X6p top
U Vp D2 X6p bottom
 • Okoliczności: Regulacja mówi także o tym, że pasażerowie mogą ubiegać się o odszkodowanie, jeśli opóźnienie lub odwołanie lotu nie jest spowodowane wystąpieniem nadzwyczajnych okoliczności

 • Czas na złożenie reklamacji: zwykle pasażerowie mają 3 lata na złożenie reklamacji za zakłócony lot. Okres przedawnienia jest jednak różny w różnych państwach. I tak na przykład w Polsce mamy tylko 1 rok na złożenie wniosku o odszkodowanie, podczas gdy w Wielkiej Brytanii pasażerowie mają na to aż 6 lat!

Air France i opieka zapewniona pasażerom

W przypadku dużego opóźnienia lub całkowitego odwołania lotu, Air France powinno zapewnić pasażerom odpowiednia opiekę:

 • posiłki i napoje

 • możliwość wykonania dwóch rozmów telefonicznych, wysłania dwóch e-maili itp.

 • zakwaterowanie w hotelu, jeśli pasażerowie zmuszeni są czekać na lot alternatywny jedną lub więcej nocy (przewoźnik powinien zapewnić  także transport z lotniska do hotelu)

Lot Air France opóźniony?

Możesz dostać nawet do 600 euro odszkodowania!

Sprawdź swój lot
W Fb Gs2qx

Jeśli nie otrzymałeś takiego rodzaju pomocy i w związku z tym musiałeś ponieść koszty dodatkowe, masz prawo do zwrotu takich kosztów! Ważne jest, aby zachować wszystkie paragony i faktury. Wniosek o zwrot kosztów dodatkowych może być dołączony do wniosku o odszkodowanie. 

Jak uzyskać odszkodowanie od Air France?

Zachowaj wszystkie dokumenty podróży

 • Dokumenty lotnicze: karta pokładowa, potwierdzenie rezerwacji, bilet elektroniczny (e-ticket), zawiadomienie o opóźnieniu
 • Paragony za dodatkowe wydatki: taksówka, nocleg, posiłki, napoje

Zapisz dane lotu

 • Numer lotu
 • Harmonogram lotu (zaplanowany czas odlotu i przylotu)
 • Długość opóźnienia (faktyczny czas odlotu I przylotu)

Postaraj się dowiedzieć, jaka jest przyczyna problemu

 • Zapytaj personel Air France
 • Sprawdź warunki pogodowe
 • Sprawdź, czy inne loty również są opóźnione/odwołane

Sprawdź lot oraz kwotę odszkodowania za pomocą kalkulatora na naszej stronie

 • Wprowadź numer i datę lotu, aby poznać wysokość należnej rekompensaty

Jak złożyć wniosek o odszkodowanie za lot Air France?

Wypełnienie wniosku o rekompensatą Air France przez naszą stronę internetową zajmie Ci raptem kilka minut. Następnie, gdy tylko otrzymamy Twój wniosek, nasz zespół zajmie się jego dogłębną analizą, przygotowaniem dokumentacji prawnej czy korespondencją z przewoźnikiem. Jeśli zajdzie taka potrzeba, będziemy również walczyć o Twoje prawa w sądzie!