Lot Ryanair opóźniony lub odwołany? Ubiegaj się o odszkodowanie i zwrot pieniędzy za bilet!

Czy przydarzył Ci się odwołany lub opóźniony lot Ryanair? Jeśli tak, wiedz, że może należeć Ci się odszkodowanie w wysokości do 600 euro i/lub zwrot pieniędzy za bilet! Co więcej, masz nawet do 6 lat na złożenie roszczenia! Złóż wniosek o odszkodowanie Ryanair przez internet już dziś.

Złóż wniosek w mniej niż 5 minut!

Co musisz wiedzieć

 • Opóźniony lot Ryanair? Jeśli Twój samolot był opóźniony z winy linii lotniczej o co najmniej 3 godziny, możesz ubiegać się o nawet 600 euro odszkodowania.

 • Odwołany lot Ryanair? Możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy za bilet — nie przyjmuj voucherów!

 • Jeśli twój lot Ryanair został odwołany z winy linii lotniczej mniej niż 14 dni przed planowanym odlotem, możesz ubiegać się również o odszkodowanie.

 • Ubiegaj się o odszkodowanie lub zwrot pieniędzy z pomocą Lot-Opóźniony.pl — zajmiemy się całym procesem za Ciebie, łącznie z ewentualną sprawą sądową. Bierzemy procent wyłącznie od wygranych spraw, więc nic nie ryzykujesz!

Ryanair — podstawowe informacje

Ryanair to irlandzka linia lotnicza założona w 1984 roku. Jest to największa część Ryanair Holdings / Grupy Ryanair, w której skład wchodzą również Ryanair UK, Buzz (poska linia czarterowa, dawniej znana jako Ryanair Sun) oraz Malta Air.

Od samego początku swojego istnienia, linia Ryanair działała jako linia niskobudżetowa, oferując bilety w atrakcyjnie niskich cenach. Jest jednak i druga strona monety — linia Ryanair znana jest ze swoich bardzo restrykcyjnych przepisów dotyczących bagażu podręcznego.

Podejście niskobudżetowe pozwoliło jednak Ryanairowi na bardzo szybki rozwój, szczególnie w ostatnich kilkunastu latach. Od roku 2019 Grupa Ryanair jest największym przewoźnikiem lotniczym w Europie, prześcigając nawet Lufthansę.

Przed pandemią koronawirusa, Grupa Ryanair obsługiwała około 2500 lotów dziennie pomiędzy ponad 225 lotniskami w 37 krajach. Obecnie Ryanair posiada flotę 450 samolotów, a do tego linia zamówiła ponad 200 nowych Boeingów 737.

Opóźniony lub odwołany lot Ryanair?

Masz nawet do 6 lat na złożenie wniosku o odszkodowanie!

Sprawdź mój lot
W Kkd6 S Vp

Twoje prawa pasażerskie w przypadku odwołania lub opóźnienia lotu Ryanair

Twoje prawa pasażerskie gwarantują regulacje Unii Europejskiej, głównie zaś Rozporządzenie (WE) nr 261/2004, znane również jako EU261. Regulacje te obejmują wszystkie loty linią Ryanair — nie ważne, gdzie podróżujesz, w przypadku odwołanego lub mocno opóźnionego lotu Ryanair przysługują ci konkretne prawa.

 • Czy Twój lot Ryanair był opóźniony o co najmniej 3 godziny? Jeśli opóźnienie wynikło z winy linii lotniczej, możesz ubiegać się o odszkodowanie za opóźniony lot w wysokości do 600 euro.

 • Czy Twój lot Ryanair został odwołany? Jeśli nie zaproponowano Ci lotu alternatywnego (lub nie chcesz z niego skorzystać), możesz ubiegać o zwrot pieniędzy za bilet.

 • Jeśli Twój lot Ryanair odwołano mniej niż 14 dni przed planowanym wylotem, możesz ubiegać się również o odszkodowanie za odwołany lot w wysokości do 600 euro.

Kiedy mogę uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot Ryanair?

Jeśli Twój lot Ryanair był opóźniony o co najmniej 3 godziny z winy linii lotniczej, możesz ubiegać się nawet o 600 euro odszkodowanie.

Ile odszkodowania należy mi się w przypadku opóźnionego lotu Ryanair?

Dystans lotuWysokość odszkodowania
Mniej niż 1,500 kmOtrzymaj €250 na osobę
Pomiędzy 1,500 a 3,500 kmOtrzymaj €400 na osobę
Powyżej 1,500 km (pomiędzy krajami UE)Otrzymaj €400 na osobę
Powyżej 3,500 km (poza UE)*Otrzymaj €600 na osobę

*w przypadku opóźnienia lotu o więcej niż 3, lecz mniej niż 4 godziny, odszkodowanie może zostać pomniejszone o połowę

zasady opóźniony lot

Możesz dostać nawet do 600 euro odszkodowania!

Odwołany lot Ryanair — odszkodowanie i zwrot pieniędzy za bilet

Przydarzył Ci się odwołany lot Ryanair? W zależności od dokładnych okoliczności, możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy za bilet lub odszkodowanie za odwołany lot — a w niektórych przypadkach o oba jednocześnie!

Kiedy mogę uzyskać zwrot pieniędzy za odwołany lot Ryanair?

Możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy za odwołany lot Ryanair, jeśli Twój lot został odwołany, a linia lotnicza nie zaproponowała Ci lotu alternatywnego — lub jeśli lot alternatywny został Ci zaproponowany, ale nie chcesz z niego skorzystać.

Kiedy mogę uzyskać odszkodowanie za odwołany lot Ryanair?

By uzyskać odszkodowanie za odwołany lot Ryanair, musisz spełnić trzy kryteria:

 1. Twój lot musi być odwołany mniej niż 14 dni przed planowanym odlotem.

 2. Odwołanie musi być winą linii lotniczej (należy wziąć pod uwagę tzw. okoliczności nadzwyczajne, takie jak zła pogoda czy restrykcje dla podróżnych w kraju, do którego się podróżuje).

 3. Jeśli zaproponowano Ci lot alternatywny, musi on spełniać konkretne wymagania (opisujemy je w tabelce poniżej).

Czy mogę ubiegać się jednocześnie o zwrot pieniędzy za bilet i odszkodowanie?

Tak, zwrot za bilet oraz odszkodowanie za odwołany lot Ryanair należą się, jeśli Twój lot został odwołany mniej niż 14 dni przed planowanym wylotem oraz...

 1. Nie zaoferowano Ci alternatywnego lotu.

 2. Zaoferowano Ci alternatywny lot, ale nie chcesz z niego skorzystać.

Dodatkowe kryteria związane z zaproponowanym lotem alternatywnym omawiamy w tabelce poniżej. Należy również sprawdzić, czy odwołanie lotu nie wynikło z powodu tzw. nadzwyczajnych okoliczności.

Informacja o odwołaniu lotuZaproponowany przez linię lot alternatywnyCzy przysługuje Ci odszkodowanie?
Mniej niż 7 dni przed planowanym wylotemWylatuje co najmniej 1h wcześniej lub ląduje przynajmniej 2h później niż oryginalny lotTak
7-14 dni przed planowanym wylotemWylatuje co najmniej 2h wcześniej lub ląduje przynajmniej 4h później niż oryginalny lotTak
Mniej niż 14 dni przed planowanym wylotemLinia lotnicza nie zaproponowała nowego lotuTak (a także zwrot kosztów biletu)

Lot poza UE — czy mogę ubiegać się o odszkodowanie i zwrot pieniędzy?

Tak, regulacje europejskie obejmują wszystkie loty Ryanair.

Dodatkowo, jeśli lecisz do lub z Wielkiej Brytanii, Twoje prawa są gwarantowane także przez tamtejsze regulacje, które zostały wprowadzone po Brexicie.

Typ lotuPrzykład lotuCzy należy się odszkodowanie?
Lot z przewoźnikiem europejskimWarszawa - Amsterdam z LOTTak
Wylot z Europy z przewoźnikiem spoza UEWarszawa - Dubaj z EmiratesTak

Przylot do Europy z przewoźnikiem spoza UE

Dubaj - Warszawa z EmiratesNie

Czy Ryanair może odmówić mi odszkodowania za lot?

Ryanair może odmówić przyznania odszkodowania, jeśli opóźnienie lub odwołanie lotu wynikło nie z ich winy. Takie przypadki nazywamy okolicznościami nadzwyczajnymi.

 • Zła pogoda, uniemożliwiająca lub utrudniająca lot, np. gęsta mgła, ulewa, burze.

 • Strajk, najczęściej pracowników sektora lotniczego.

  UWAGA! Za nadzwyczajną okoliczność nie uważa się jednak strajku pracowników linii lotniczej, która obsługuje nasz lot!

 • Niepewna sytuacja polityczna, np. w przypadadku ataku terrorystycznego lub ogólnokrajowych protestów.

 • Klęska żywiołowa, taka jak erupcja wulkaniczna czy huragan.

 • Zderzenie samolotu z ptakiem lub innym obiektem znajdującym się w przestrzeni powietrznej.

 • Chory lub źle zachowujący się pasażer.

 • Opóźnienia spowodowane przez personel lotniska, np. powolna obsługa bagaży.

Warto jednak nadmienić, że linie lotnicze często wykorzystują nadzwyczajne okoliczności jako pretekst do oddalenia nawet tych poprawnie złożonych wniosków.

Zalecamy złóżenie wniosku o odszkodowanie z pomocą Lot-Opóźniony.pl — w ten sposób nie tylko nie tracisz czasu (możesz załatwić formalności w raptem kilka minut), ale również masz pewność, że Twoim roszczeniem zajmą się prawdziwi eksperci z firmy z ponad 10-letnim doświadczeniem.. Dokładnie zbadamy Twoją sprawę, łącznie z analizą danych pogodowych, by upewnić się, czy należy Ci się odszkodowanie. Jeśli będzie trzeba, zawalczymy o Twoje prawa również w sądzie w Polsce lub w innym kraju europejskim.

Bierzemy procent wyłącznie od wygranych spraw, więc nic nie ryzykujesz!

Strajk pracowników Ryanaira. Czy należy mi się odszkodowanie?

Czy w sytuacji strajku Ryanair pasażerom przysługuje prawo do odszkodowania?

Tak!

Jeśli do strajku przystępują pracownicy linii lotniczych i strajk ten jest dodatkowo zapowiedziany z wyprzedzeniem, pasażerowie mają prawo do odszkodowania w przypadku opóźnień lub odwołanych lotów.

Należy pamiętać, że jeżeli strajkują pracownicy lotniska, jest to zdarzenie, które leży poza granicami kontroli przewoźnika — zazwyczaj w takim przypadku pasażerowie nie mogą więc ubiegać się o rekompensatę.

Zwrot pieniędzy za nieprzewidziane wydatki

Zdarza się, że opóźnienie lotu jest tak duże, a odwołanie lotu tak nagłe, że pasażerowie zmuszeni są do spędzenia nocy w hotelu i wydania pieniędzy na posiłki czy taksówki.

Jeśli zdecydujesz się walczyć o swoje odszkodowanie z pomocą Lot-Opóźniony.pl, zajmiemy się również odzyskaniem od linii lotniczej pieniędzy za wszystkie nieprzewidziane wydatki. Ty wysyłasz nam rachunki i faktury, my zajmujemy się całą resztą.

=> Rozpocznij proces uzyskiwania odszkodowania

Ryanair odrzucił mój wniosek. Czy mogę spróbować jeszcze raz?

Tak.

Często pomagamy pasażerom, którzy próbowali już złożyć wniosek samodzielnie, ale linia lotnicza odmówiła im odszkodowania lub zwrotu pieniędzy za bilet. Dzięki naszym zespołom prawniczym w 9 krajach, jesteśmy w stanie wywrzeć presję na liniach lotniczych i zawalczyć o Twoje prawa.

Ile czasu mam, by ubiegać się o odszkodowanie i zwrot pieniędzy za bilet?

Zależy to od lokalnych praw dotyczących przedawnień. Pasażer ma prawo ubiegać się o odszkodowanie i zwrot pieniędzy za bilet w na podstawie prawa w trzech krajach:

 • Kraju, z którego pasażer wylatuje (np. Polska, gdzie ma się 2 lata na złożenie wniosku)

 • Kraju, do którego pasażer leci (np. Wielka Brytania, gdzie ma się 6 lat na złożenie wniosku)

 • Kraju, gdzie znajduje się główna siedziba linii lotniczej (w przypadku linii Ryanair jest to Irlandia, gdzie również ma się 6 lat na złożenie wniosku)

Pasażer może złożyć wniosek w dowolnym z tych trzech krajów.

Jeśli nie jesteś pewien, czy wciąż możesz ubiegać się o odszkodowanie, użyj naszego darmowego Kalkulatora Odszkodowań, by to sprawdzić.

Ile czasu zajmuje uzyskanie odszkodowanie lub zwrotu za bilet od Ryanair?

Wielu z pasażerów, którym pomagamy, otrzymuje pieniądze w przeciągu kilku tygodni do kilku miesięcy.

Jednakże, jeśli linia lotnicza nie odpowiada na nasze wnioski i wiadomości oraz jeśli sprawa trafi do sądu, czas oczekiwania może wydłużyć się dodatkowe kilka(naście) miesięcy, a w wyjątkowych przypadkach nawet do kilku lat.

Zapewniamy jednak, że będziemy informować Cię o wszelkich istotnych wydarzeniach związanych z Twoim roszczeniem, a nasi eksperci są gotowi odpowiedzieć na Twoje pytania. Będziemy walczyć o Twoje prawa do samego końca, a procent za nasze usługi pobierzemy wyłącznie w przypadku wygranej sprawy.

Opóźniony lub odwołany lot Ryanair?

Wywalcz odszkodowanie z pomocą Lot-Opóźniony.pl

Uzyskaj odszkodowanie
U Vp D2 X6p top
U Vp D2 X6p bottom

Jak ubiegać się o odszkodowanie i zwrot pieniędzy od Ryanair?

Najpierw upewnij się, czy na pewno należy Ci się odszkodowanie — możesz to zrobić za pomocą naszego darmowego Kalkulatora Odszkodowań.

Następnie możesz próbować złożyć wniosek samodzielnie lub skorzystać z usług Lot-Opóźniony.pl — Ty musisz poświęcić tylko kilka minut na przesłanie nam wszelkich niezbędnych dokumentów, my zajmujemy się całą resztą, łącznie z ewentualną sprawą w sądzie.

Dlaczego Lot-Opóźniony.pl?

 • Pomagamy pasażerom od 2010 roku

 • Mamy zespoły prawnicze w 9 krajach

 • Wygraliśmy 95% spraw sądowych

 • Pobieramy procent wyłącznie od wygranych spraw

Ubiegaj się o odszkodowanie Ryanair i zwrot pieniędzy za odwołany lot już dziś — możesz to zrobić nawet przy użyciu swojego telefonu!

No win, no fee

Przydatne linki