easyJet: odszkodowanie za lot opóźniony lub odwołany

Czy Twój lot easyJet był opóźniony lub odwołany? Złóż wniosek o odszkodowanie lotnicze przez naszą stronę internetową i uzyskaj do 600 euro (ponad 2.500 złotych) odszkodowania na osobę!

Sprawdź swój lot z naszym Kalkulatorem Odszkodowań!

Odszkodowanie za lot easyJet: co musisz wiedzieć

 • Lot easyJet opóźniony o 3 godziny lub więcej? Złóż wniosek o odszkodowanie!

 • Lot easyJet odwołany w ciągu ostatnich 2 tygodni przed planowanym wylotem? Również masz prawo do odszkodowania!

 • Odszkodowanie za lot easyJet może wynosić nawet do 600 euro (czyli ponad 2.500 złotych) na pasażera.

 • Linia lotnicza może odmówić odszkodowania wyłącznie wtedy, gdy problem z lotem wystąpił z winy osób trzecich lub tzw. sił wyższych (np. nadzwyczajnie złych warunków pogodowych).

easyJet: Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

W sytuacji opóźnienia lub odwołania lotu — oraz odmowy przyjęcia na pokład, np. w wyniku tzw. overbookingu — poszkodowanych pasażerów chronią przepisy unijnego Rozporządzenia (WE) nr 261 z 2004 r. Pasażer ma prawo do uzyskania finansowej rekompensaty w wysokości nawet do 600 euro na osobę! Wysokość odszkodowania zależy od długości trasy i miejsca, w jakim znajduje się Twój przystanek końcowy, nie zaś od ceny biletu!

Lot easyJet opóźniony lub odwołany?

Ubiegaj się o odszkodowanie do 600 euro na osobę!

Złóż wniosek przez internet
W Kkd6 S Vp

EasyJet: warunki wystąpienia z roszczeniem o odszkodowanie

 • Trasa lotu: Regulacja Europejska mówi o tym, że jeśli zakłócony lot obsługiwany jest przez przewoźnika zarejestrowanego w Europie (czyli np. przez easyJet), pasażerowie mogą ubiegać się o odszkodowanie, jeśli lotnisko startu lub lotnisko lądowania znajduje się w Europie
 • Okoliczności: Regulacja mówi także o tym, że pasażerowie mogą ubiegać się o odszkodowanie, jeśli opóźnienie lub odwołanie lotu nie jest spowodowane wystąpieniem nadzwyczajnych okoliczności
 • Czas na złożenie reklamacji: zwykle pasażerowie mają 3 lata na złożenie reklamacji za zakłócony lot. Okres przedawnienia jest jednak różny w różnych państwach. I tak na przykład w Polsce mamy tylko 1 rok na złożenie wniosku o odszkodowanie, podczas gdy w Wielkiej Brytanii pasażerowie mają na to aż 6 lat!

Problemy z lotem easyJet?

Możesz dostać nawet do 600 euro odszkodowania!

Meinen Anspruch prüfen
U Vp D2 X6p top
U Vp D2 X6p bottom

EasyJet i opieka zapewniona pasażerom

W przypadku dużego opóźnienia lub całkowitego odwołania lotu, easyJet powinien zapewnić pasażerom odpowiednia opiekę:

 • posiłki i napoje
 • możliwość wykonania dwóch rozmów telefonicznych, wysłania dwóch e-maili itp.
 • zakwaterowanie w hotelu, jeśli pasażerowie zmuszeni są czekać na lot alternatywny jedną lub więcej nocy (przewoźnik powinien zapewnić  także transport z lotniska do hotelu)

Jeśli nie otrzymałeś takiego rodzaju pomocy i w związku z tym musiałeś ponieść koszty dodatkowe, masz prawo do zwrotu takich kosztów! Ważne jest, aby zachować wszystkie paragony i faktury. Wniosek o zwrot kosztów dodatkowych może być dołączony do wniosku o odszkodowanie. 

Problemy z lotem easyJet?

Możesz dostać nawet do 600 euro odszkodowania!

Sprawdź swój lot
W Fb Gs2qx

Dlaczego EasyJet odmawia wypłaty odszkodowań?

Najczęstszym powodem odmowy wypłaty odszkodowania przez EasyJet jest powoływanie się na nadzwyczajne okoliczności. Jednak okoliczności takie jak złe warunki pogodowe czy zderzenie z ptakiem nie musi okazać się prawdziwą przyczyną problemów. Informacje uzyskane od przewoźnika należy zawsze zweryfikować i ustalić faktyczny powód zakłócenia lotu. Nie zawsze jest to proste, ale za pomocą odpowiednich danych i narzędzi możemy Ci w tym pomóc!

Jeśli zdarzenie rzeczywiście nie wynika z winy EasyJet, ale spowodowane jest siłą wyższą, linie zostaną zwolnione z obowiązku wypłaty rekompensaty pasażerom.

Jak uzyskać odszkodowanie za lot od easyJet?

Zachowaj wszystkie dokumenty podróży

 • Dokumenty lotnicze: karta pokładowa, potwierdzenie rezerwacji, bilet elektroniczny (e-ticket), zawiadomienie o opóźnieniu, itd.
 • Wydatki: taksówka, nocleg, posiłki, napoje, itd.

Zapisz dane lotu

 • Numer lotu
 • Harmonogram lotu (zaplanowany czas odlotu i przylotu)
 • Długość opóźnienia (faktyczny czas odlotu I przylotu)

Postaraj się dowiedzieć, jaka jest przyczyna problemu

 • Zapytaj personel easyJet
 • Sprawdź warunki pogodowe
 • Sprawdź, czy inne loty również są opóźnione/odwołane

Sprawdź lot oraz kwotę odszkodowanie za pomocą kalkulatora na naszej stronie

 • Wprowadź numer lotu i datę, aby poznać wysokość należnej rekompensaty

Zgłoś roszczenie o odszkodowanie

Możesz ubiegać się o odszkodowanie od easyJet samodzielnie lub skorzystać z naszego serwisu. Jeśli zdecydujesz się działać samodzielnie pamiętaj, że na początku należy zapoznać się z przepisami, następnie ustalić podstawę prawną oraz okoliczności zakłócenia, wysłać reklamację do przewodnika oraz skargę do krajowego organu wykonawczego, a niekiedy rozpocząć procedurę prawną. Jeśli wolisz wygodniejsze rozwiązanie - zgłoś się do nas! Pomożemy Ci we wszystkich formalnościach i przejmiemy korespondencję z przewoźnikiem. I co najważniejsze: pobierzemy opłatę tylko w sytuacji, gdy uda nam się uzyskać Twoje odszkodowanie! Działamy na zasadzie brak wygranej, brak opłat, więc nie ma ryzyka, że coś stracisz!