Air Europa: odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

Sprawdź, czy możesz ubiegać się o odszkodowanie!

Co musisz wiedzieć

 • Opóźniony lot Air Europa? Jeśli Twój samolot był opóźniony z winy linii lotniczej o co najmniej 3 godziny, możesz ubiegać się o nawet 600 euro odszkodowania.

 • Odwołany lot Air Europa? Możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy za bilet — nie przyjmuj voucherów!

 • Jeśli twój lot Air Europa został odwołany z winy linii lotniczej mniej niż 14 dni przed planowanym odlotem, możesz ubiegać się również o odszkodowanie.

 • Ubiegaj się o odszkodowanie lub zwrot pieniędzy z pomocą Lot-Opóźniony.pl — zajmiemy się całym procesem za Ciebie, łącznie z ewentualną sprawą sądową. Bierzemy procent wyłącznie od wygranych spraw, więc nic nie ryzykujesz!

Kim są linie lotnicze Air Europa?

Air Europa to hiszpańskie linie lotnicze, które rozpoczęły swoją działalność w 1986 roku. Ich siedziba znajduje się w Palma de Mallorca. Hiszpański przewoźnik operuje obecnie loty pomiędzy Europą Północną i Zachodnią oraz kurortami wakacyjnymi na Wyspach Kanaryjskich i Balearach. Obsługuje również regularne połączenia krajowe i połączenia długodystansowe do Ameryki Północnej i Południowej.

Lot Air Europa opóźniony lub odwołany?

Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot od Air Europa

Zgodnie z Rozporządzeniem WE 261/2004, w przypadku odwołania lotu lub opóźnienia o co najmniej 3 godziny, pasażerowie są uprawnieni do otrzymania odszkodowania w wysokości 250€, 400€ lub 600€. Wysokość rekompensaty zależy od długości trasy na jakiej odbywa się lot. Oznacza to, że w przypadku zakłóconego lotu, polscy pasażerowie mogą być uprawnieni nawet do 2 574,00 PLN! Jedyną sytuacją, w której przewoźnik jest zwolniony z wypłaty odszkodowania jest sytuacja, gdy lot został zakłócony ze względu na okoliczności nadzwyczajne, które były poza kontrolą linii lotniczej (np. niekorzystne warunki pogodowe czy zderzenie z ptakiem)

Dystans lotuWysokość odszkodowania
Mniej niż 1,500 kmOtrzymaj €250 na osobę
Pomiędzy 1,500 a 3,500 kmOtrzymaj €400 na osobę
Powyżej 1,500 km (pomiędzy krajami UE)Otrzymaj €400 na osobę
Powyżej 3,500 km (poza UE)*Otrzymaj €600 na osobę

*w przypadku opóźnienia lotu o więcej niż 3, lecz mniej niż 4 godziny, odszkodowanie może zostać pomniejszone o połowę

zasady opóźniony lot

Air Europa: warunki wystąpienia z roszczeniem o odszkodowanie 

 • Trasa lotu: Regulacja Europejska mówi o tym, że jeśli zakłócony lot obsługiwany jest przez przewoźnika zarejestrowanego w Europie (czyli np. przez linie lotnicze Air Europa), pasażerowie mogą ubiegać się o odszkodowanie, jeśli lotnisko startu lub lotnisko lądowania znajduje się w Europie
 • Okoliczności: Regulacja mówi także o tym, że pasażerowie mogą ubiegać się o odszkodowanie, jeśli opóźnienie lub odwołanie lotu nie jest spowodowane wystąpieniem nadzwyczajnych okoliczności
 • Czas na złożenie reklamacji: zwykle pasażerowie mają 3 lata na złożenie reklamacji za zakłócony lot. Okres przedawnienia jest jednak różny w różnych państwach. I tak na przykład w Polsce mamy tylko 1 rok na złożenie wniosku o odszkodowanie, podczas gdy w Wielkiej Brytanii pasażerowie mają na to aż 6 lat!

Lot Air Europa opóźniony?

Możesz dostać nawet do 600 euro odszkodowania!

Sprawdź swój lot
W Kkd6 S Vp

Air Europa i opieka zapewniona pasażerom

W przypadku dużego opóźnienia lub całkowitego odwołania lotu, linie lotnicze Air Europa powinny zapewnić pasażerom odpowiednią opiekę:

 • posiłki i napoje
 • możliwość wykonania dwóch rozmów telefonicznych, wysłania dwóch e-maili itp.
 • zakwaterowanie w hotelu, jeśli pasażerowie zmuszeni są czekać na lot alternatywny jedną lub więcej nocy (przewoźnik powinien zapewnić także transport z lotniska do hotelu)


Jeśli nie otrzymałeś takiego rodzaju pomocy i w związku z tym musiałeś ponieść koszty dodatkowe, masz prawo do zwrotu takich kosztów! Ważne jest, aby zachować wszystkie paragony i faktury. Wniosek o zwrot kosztów dodatkowych może być dołączony do wniosku o odszkodowanie.

Lot Europa odwołany?

Sprawdź, czy należy Ci się odszkodowanie!

Sprawdź swój lot
U Vp D2 X6p top
U Vp D2 X6p bottom

Jak uzyskać odszkodowanie od Air Europa?

Zachowaj wszystkie dokumenty podróży

 • Dokumenty lotnicze: karta pokładowa, potwierdzenie rezerwacji, bilet elektroniczny (e-ticket), zawiadomienie o opóźnieniu
 • Paragony za dodatkowe wydatki: taksówka, nocleg, posiłki, napoje

Zapisz dane lotu

 • Numer lotu
 • Harmonogram lotu (zaplanowany czas odlotu i przylotu)
 • Długość opóźnienia (faktyczny czas odlotu I przylotu)

Postaraj się dowiedzieć, jaka jest przyczyna problemu

 • Zapytaj personel Air Europa
 • Sprawdź warunki pogodowe
 • Sprawdź, czy inne loty również są opóźnione/odwołane

Sprawdź lot oraz kwotę odszkodowania za pomocą kalkulatora na naszej stronie

 • Wprowadź numer i datę lotu, aby poznać wysokość należnej rekompensaty

Zgłoś roszczenie o odszkodowanie

Możesz ubiegać się o odszkodowanie od Air Europa samodzielnie lub skorzystać z naszego serwisu. Jeśli zdecydujesz się działać samodzielnie pamiętaj, że na początku należy zapoznać się z przepisami, następnie ustalić podstawę prawną oraz okoliczności zakłócenia, wysłać reklamację do przewoźnika oraz skargę do krajowego organu wykonawczego, a niekiedy rozpocząć procedurę prawną. Jeśli wolisz wygodniejsze rozwiązanie - zgłoś się do nas! Pomożemy Ci we wszystkich formalnościach i przejmiemy korespondencję z przewoźnikiem. I co najważniejsze: pobierzemy opłatę tylko w sytuacji, gdy uda nam się uzyskać Twoje odszkodowanie! Działamy na zasadzie brak wygranej, brak opłat więc nie ma ryzyka, że coś stracisz!

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat praw pasażera?

Odwiedź naszą zakładkę TWOJE PRAWA i dowiedz się kiedy i ile odszkodowania przysługuje za zakłócone loty!

Masz jakieś pytania? Przejdź do FAQ lub wyślij nam wiadomość!