British Airways: odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

Czy Twój lot British Airways był opóźniony lub odwołany? Złóż wniosek o odszkodowanie już dziś i otrzymaj nawet do 600 euro (ponad 2.500 złotych) na osobę!

Sprawdź, czy możesz ubiegać się o odszkodowanie!

Odszkodowanie British Airways: co musisz wiedzieć

 • Lot British Airways opóźniony o co najmniej 3 godziny? Masz prawo do odszkodowania!

 • Lot British Airways odwołany w ciągu ostatnich 2 tygodni przed planowanym wylotem? Również masz prawo do odszkodowania!

 • Odszkodowanie British Airways może wynosić nawet do 600 euro (ponad 2.500 złotych) na osobę.

 • Wysokość rekompensaty za lot zależy od dystansu lotu, nie zaś od ceny biletu.

Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot od British Airways

Linie lotnicze British Airways zazwyczaj są bardzo punktualne. Punktualność brytyjskiego przewoźnika waha się w granicach 78,55%. Jednak tak jak każdej linii lotniczej, zdarza się, że lot jest opóźniony, odwołany lub odmówiono pasażerowi przyjęcia na pokład ze względu na overbooking.

Możesz dostać nawet do 600 euro odszkodowania!

Zgodnie z Rozporządzeniem WE 261/2004, w przypadku odwołania lotu lub opóźnienia o co najmniej 3 godziny, pasażerowie są uprawnieni do otrzymania odszkodowania w wysokości 250€, 400€ lub 600€. Wysokość rekompensaty zależy od długości trasy na jakiej odbywa się lot. Oznacza to, że w przypadku zakłóconego lotu, polscy pasażerowie mogą być uprawnieni nawet powyżej 2.500 złotych na osobę! Jedyną sytuacją, w której przewoźnik jest zwolniony z wypłaty odszkodowania jest sytuacja, gdy lot został zakłócony ze względu na okoliczności nadzwyczajne, które były poza kontrolą linii lotniczej (np. niekorzystne warunki pogodowe czy zderzenie z ptakiem)

Dystans lotuWysokość odszkodowania
Mniej niż 1,500 kmOtrzymaj €250 na osobę
Pomiędzy 1,500 a 3,500 kmOtrzymaj €400 na osobę
Powyżej 1,500 km (pomiędzy krajami UE)Otrzymaj €400 na osobę
Powyżej 3,500 km (poza UE)*Otrzymaj €600 na osobę

*w przypadku opóźnienia lotu o więcej niż 3, lecz mniej niż 4 godziny, odszkodowanie może zostać pomniejszone o połowę

zasady opóźniony lot

Lot British Airways opóźniony?

Możesz dostać nawet do 600 euro odszkodowania!

Sprawdź swój lot
W Kkd6 S Vp

British Airways: warunki wystąpienia z roszczeniem o odszkodowanie

- Trasa lotu: Regulacja Europejska mówi o tym, że jeśli zakłócony lot obsługiwany jest przez przewoźnika zarejestrowanego w Europie (czyli np. przez British Airways), pasażerowie mogą ubiegać się o odszkodowanie, jeśli lotnisko startu lub lotnisko lądowania znajduje się w Europie.

- Okoliczności: Regulacja mówi także o tym, że pasażerowie mogą ubiegać się o odszkodowanie, jeśli opóźnienie lub odwołanie lotu nie jest spowodowane wystąpieniem nadzwyczajnych okoliczności

- Czas na złożenie reklamacji: zwykle pasażerowie mają 3 lata na złożenie reklamacji za zakłócony lot. Okres przedawnienia jest jednak różny w różnych państwach. I tak na przykład w Polsce mamy tylko 1 rok na złożenie wniosku o odszkodowanie, podczas gdy w Wielkiej Brytanii pasażerowie mają na to aż 6 lat! 

British Airways i opieka zapewniona pasażerom

W przypadku dużego opóźnienia lub całkowitego odwołania lotu, British Airways powinno zapewnić pasażerom odpowiednią opiekę:

 • posiłki i napoje
 • możliwość wykonania dwóch rozmów telefonicznych, wysłania dwóch e-maili itp.
 • zakwaterowanie w hotelu, jeśli pasażerowie zmuszeni są czekać na lot alternatywny jedną lub więcej nocy (przewoźnik powinien zapewnić także transport z lotniska do hotelu)

Jeśli nie otrzymałeś takiego rodzaju pomocy i w związku z tym musiałeś ponieść koszty dodatkowe, masz prawo do zwrotu takich kosztów! Ważne jest, aby zachować wszystkie paragony i faktury. Wniosek o zwrot kosztów dodatkowych może być dołączony do wniosku o odszkodowanie.

Jak uzyskać odszkodowanie od British Airways?

Zachowaj wszystkie dokumenty podróży

 • Dokumenty lotnicze: karta pokładowa, potwierdzenie rezerwacji, bilet elektroniczny (e-ticket), zawiadomienie o opóźnieniu
 • Paragony za dodatkowe wydatki: taksówka, nocleg, posiłki, napoje

Zapisz dane lotu

 • Numer lotu
 • Harmonogram lotu (zaplanowany czas odlotu i przylotu)
 • Długość opóźnienia (faktyczny czas odlotu I przylotu)

Lot British Airways odwołany?

Sprawdź, czy należy Ci się odszkodowanie!

Sprawdź swój lot
U Vp D2 X6p top
U Vp D2 X6p bottom

Postaraj się dowiedzieć, jaka jest przyczyna problemu

 • Zapytaj personel British Airways
 • Sprawdź warunki pogodowe
 • Sprawdź, czy inne loty również są opóźnione/odwołane

Sprawdź lot oraz kwotę odszkodowania za pomocą kalkulatora na naszej stronie

 • Wprowadź numer i datę lotu, aby poznać wysokość należnej rekompensaty

Zgłoś roszczenie o odszkodowanie British Airways

Pomożemy Ci we wszystkich formalnościach i przejmiemy korespondencję z przewoźnikiem. I co najważniejsze: pobierzemy opłatę tylko w sytuacji, gdy uda nam się uzyskać Twoje odszkodowanie! Działamy na zasadzie brak wygranej, brak opłat, więc nie ma ryzyka, że coś stracisz!

Linie lotnicze British Airways: podstawowe informacje

Pod względem wielkości floty, British Airways to największe linie lotnicze w Wielkiej Brytanii, posiadające łącznie 275 samolotów. Jeśli chodzi o ilość przewożonych pasażerów, to zajmują one drugą pozycję, zaraz za przewoźnikiem easyJet. British Airways powstały w 1974 roku. Ich siedzibą jest Londyn, a portem macierzystym lotnisko Londyn Heathrow.