Norwegian: co zrobić, gdy lot liniami Norwegian został opóźniony lub odwołany?

Linie lotnicze Norwegian powstały w 1993 roku i są trzecim co do wielkości niskobudżetowym przewoźnikiem w Europie. Oferują pasażerom możliwość dotarcia do ponad 130 destynacji w Europie, Afryce Północnej, na Bliskim Wschodzie, w Tajlandii, na Karaibach oraz w Stanach Zjednoczonych. Przy tak dużym natężeniu ruchu lotniczego może spotkać Cię przykra sytuacja - opóźnienie lub odwołanie lotu, albo odmowa przyjęcia na pokład. Co wtedy zrobić?

Rozpocznij swój wniosek o odszkodowanie

Ważne informacje

 • Twój lot Norwegian Air Shuttle był opóźniony o ponad 3 godziny? Możesz ubiegać się o odszkodowanie w wysokości do 600 €!

 • Czy Twój lot Norwegian Air Shuttle został odwołany? Możesz ubiegać się o odszkodowanie i zwrot kosztów biletu.

 • Możesz złożyć wniosek o odszkodowanie za lot, który miał miejsce do 3 lat temu.

 • Na stronie Lot-Opóźniony.pl możesz złożyć wniosek o odszkodowanie online - w zaledwie 5 minut.

Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot liniami Norwegian

Wspólne zasady przyznawania rekompensaty dla poszkodowanych pasażerów ustalono w przepisach Rozporządzenia (WE) nr 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 11 lutego 2004 roku. Pasażer ma prawo do odszkodowania w wysokości nawet 600 EUR na osobę! Wysokość odszkodowania zależy od długości trasy i miejsca, w jakim znajduje się Twój przystanek końcowy. Przepisy rozporządzenia dotyczą także lotów Norwegian pod warunkiem, że lotnisko startu lub lądowania znajduje się w Europie.

Lot Norwegian opóźniony lub odwołany?

Ubiegaj się o odszkodowanie do 600 euro na osobę!

Sprawdź swój lot
W Kkd6 S Vp

Powody odmowy wypłaty odszkodowania przez Norwegian

Najczęściej linie lotnicze Norwegian usprawiedliwiają się nadzwyczajnymi okolicznościami. Nie zawsze stanowi to jednak prawdziwą przyczyną problemów. Wszystkie informacje od przewoźnika należy dokładnie zweryfikować. Nie zawsze jest to proste, ale za pomocą odpowiednich danych i narzędzi możemy Ci w tym pomóc!

Lot Norwegian opóźniony lub odwołany?

Jeśli zdarzenie rzeczywiście nie wynika z winy przewoźnika, ale spowodowane jest siłą wyższą, linie lotnicze zostaną zwolnione z obowiązku wypłaty rekompensaty pasażerom.

Jak uzyskać odszkodowanie od linii lotniczych Norwegian?

Zachowaj wszystkie dokumenty

 • Dokumenty lotnicze: karta pokładowa, potwierdzenie rezerwacji, bilet elektroniczny (e-ticket), zawiadomienie o opóźnieniu, itd.
 • Rachunki i faktury za wydatki: taksówka, nocleg, posiłki, napoje, itd

Zapisz dane lotu

 • Numer lotu
 • Rozkład lotu (zaplanowany czas odlotu i przylotu)
 • Długość opóźnienia (faktyczny czas odlotu I przylotu)

Postaraj się dowiedzieć, jaka jest przyczyna problemu

 • Zapytaj personel linii Norwegian
 • Sprawdź warunki pogodowe
 • Sprawdź, czy inne loty również są opóźnione/odwołane

Lot Norwegian opóźniony lub odwołany?

Ubiegaj się o odszkodowanie do 600 euro na osobę!

Sprawdź swój lot
W Fb Gs2qx

Sprawdź lot i kwotę odszkodowania za pomocą kalkulatora na naszej stronie

 • Wprowadź numer lotu i datę, aby poznać wysokość należnej rekompensaty

Jak ubiegać się o odszkodowanie od Norwegian?

Możesz starać się o finansową rekompensatę od linii Norwegian samodzielnie lub skorzystać z naszego serwisu. Najpierw należy zapoznać się z przepisami, następnie ustalić podstawę prawną do roszczenia odszkodowania i jeśli odpowiednie kryteria zostaną spełnione, wysłać pismo do Norwegian oraz krajowego organu wykonawczego, a czasami nawet rozpocząć procedurę prawną. Jeśli zdecydujesz się powierzyć nam sprawę o odszkodowanie, wyręczymy Cię we wszystkim bez jakichkolwiek opłat i ryzyka. Wynagrodzenie otrzymamy tylko w przypadku wygranej. To nie tylko wygodne, ale także rzetelne rozwiązanie. Pomagamy pasażerom z całego świata w walce o ich prawa!

Chcesz dowiedzieć się wiecej na temat praw pasażera? Odwiedź naszą zakładkę TWOJE PRAWA i dowiedz się kiedy i ile odszkodowania przysługuje za zakłócone loty!

Masz jakieś pytania? Przejdź do FAQ lub wyślij nam wiadomość!

Informacje o Norwegian Air Shuttle

Norwegian Air Shuttle ASA, znana również jako Norwegian, jest największą i najbardziej przystępną cenowo linią lotniczą w Norwegii. Siedziba linii znajduje się w norweskiej gminie Baerum.

Jest dziewiątą co do wielkości linią lotniczą w Europie pod względem liczby pasażerów po Wizz Air, easyJet i Ryanair oraz czwartą co do wielkości tanią linią lotniczą. Jest także drugą co do wielkości linią lotniczą w Skandynawii.