Easyjet g3958f12a1 1920

easyJet odwołuje 200 lotów z powodu problemów technicznych

piątek, 27 maja 2022

Z powodu problemów z systemem IT, brytyjska linia lotnicza easyJet odwołała ponad 200 lotów w czwartek, 26 maja. Awaria dotknęła lotów w całej Europie.

Czy twój lot easyJet odwołano właśnie z powodu tych problemów? Jeśli tak, możesz ubiegać się o odszkodowanie do 600 euro! Z Lot-Opóźniony.pl wniosek złożysz w raptem 5 minut, a my zajmiemy się całą resztą!

Złóż wniosek o odszkodowanie

easyJet odwołało ponad 200 lotów w całej Europie — co się dokładnie stało?

Jak donosi brytyjski serwis The Independent, odwołania lotów easyJet z 26 maja były wynikiem problemów z "systemami komputerowymi" linii. Ponad 200 europejskich lotów easyJet zostało odwołanych z powodu tych problemów.

Chociaż, jak poinformowała sama linia easyJet, loty zostały wznowione popołudniu, problemy dotykały nawet lotów w piątkowy poranek. Trudno na tę chwilę jednoznacznie określić jak duży wpływ na loty weekendowe będą miały usterki systemów easyJet.


Odwołany lot easyJet?

Złóż wniosek o odszkodowanie w raptem 5 minut!

Złóż wniosek


Jakie odszkodowanie przysługuje mi za odwołany lot easyJet?

Początkowo linia easyJet odmówiła pasażerom odszkodowania za odwołane loty z 26 maja. W wiadomości wysłanej do pasażerów, linia tłumaczyła jakoby usterki z systemami IT były poza kontrolą linii lotniczej i przez to zachodziły tzw. okoliczności nadzwyczajne. Ostatecznie jednak przedstawiciele easyJet przyznali, że informacja ta nie była zgodna z prawdą i w rzeczywistości pasażerom może należeć się odszkodowanie.

Prawo europejskie jest w takich przypadkach jasne — jeśli lot został odwołany z winy linii lotniczej co najmniej 14 dni przed planowanym wylotem, pasażerom należy się odszkodowanie w wysokości do 600 euro.

Dodatkowo, jeśli linia lotniczna nie zaproponuje lotu alternatywnego — lub jeśli pasażerowi nie odpowiada zaproponowany lot alternatywny — linia powinna również wypłacić zwrot kosztów biletu.

Uważaj jednak! Linia może proponować Ci voucher zamiast odszkodowania lub niższe też odszkodowanie niż Ci w rzeczywistości przysługuje. Nie akceptuj takich ofert! Jeśli Twój lot easyJet został odwołany z powodu problemów z systemami komputerowymi, przysługuje Ci odszkodowanie w wysokości:

  • Za opóźniony lub odwołany lot na dystansie poniżej 1500 km, pasażerowi należy się €250.

  • Za opóźniony lub odwołany lot na dystansie pomiędzy 1500 a 3500 km, pasażerowi należy się €400.

  • Za opóźniony lub odwołany lot między krajami UE na dystansie powyżej 1500 km, pasażerowi należy się €400.

  • Za opóźniony lub odwołany lot poza UE na dystansie powyżej 3500 km, pasażerowi należy się €600.

zasady opóźniony lot

Złóż wniosek o odszkodowanie online w 5 minut!

Nasz zespół z Lot-Opóźniony.pl pomaga takim pasażerom jak Ty już od ponad 10 lat.

Od roku 2010 walczymy z liniami lotniczymi, które — pomimo jasnych regulacji europejskich — nie chcą płacić odszkodowań za opóźnione i odwołane loty. 

Obecnie mamy zespoły prawnicze w 9 krajach i 98% wygranych spraw sądowych przeciwko liniom lotniczym.

Dzięki naszemu prostemu systemowi online, złożenie wniosku o odszkodowanie easyJet zajmie Ci raptem 5 minut. Potem my zajmiemy się całą resztą.

Pobieramy procent od uzyskanego odszkodowanie wyłącznie w przypadku wygranych spraw!

Złóż wniosek o odszkodowanie


Przydatne linki