Shutterstock 393970159 resized

Polskie Linie Lotnicze LOT kupują niemieckiego przewoźnika Condor

czwartek, 6 lutego 2020

Po zeszłorocznym upadku Thomasa Cooka, niemiecka spółka-córka Condor poczyniła nowe plany, aby zabezpieczyć swoją przyszłość. W zeszłym tygodniu Polskie Linie Lotnicze LOT kupiły przewoźnika Condor w ramach rywalizacji z Lufthansą na europejskim rynku. Po udzieleniu Condorowi przez niemiecki rząd pożyczki w wysokości 380 mln euro, linia lotnicza była w stanie przetrwać niepewność finansową, jaką pozostawiła po sobie likwidacja Thomasa Cooka.

Co dalej z marką Condor?

Zapowiedziano już, że marka Condor "pozostanie taka, jaka jest", co według dyrektora naczelnego Ralfa Teckentrupa było ważną częścią wykupienia przewoźnika przez LOT. Condor zachowa swoje dotychczasowe kierownictwo i z pewnością skorzysta na wzajemnym połączeniu obu linii lotniczych.

Co oznacza połączenie LOT-u i Condora dla rynku lotniczego?

Przejęcie Condora przez polskiego przewoźnika stwarza szansę, aby stać się wiodącą europejską grupą lotniczą, z której usług korzystać będzie około 20 milionów pasażerów. Condor, podobnie jak LOT, jest obecnie częścią PGL (Polskiej Grupy Lotniczej), która jest wiodącą grupą lotniczą w Europie Środkowej i Wschodniej. Teckentrup twierdzi, że grupa będzie "obsługiwać dwa razy więcej pasażerów, tworząc w ten sposób jedną z największych grup lotniczych i prowadząc segment linii rekreacyjnych w Europie".

Według PLL LOT, przejęcie spółki Condor pomoże PGL w planach ekspansji nie tylko w Europie, ale i na świecie.

Lufthansa przegrywa z LOT-em walkę o Condor

Lufthansa, która ma już otwarty spór z LOT-em o logotyp, znajdujący się na nowych malowaniach samolotów, straciła teraz prawdopodobnie jednego z głównych niemieckich graczy w branży lotniczej. A o co chodzi w sprawie logotypu? W skrócie: Polskie Linie Lotnicze LOT twierdzą, że nowy żuraw na stateczniku samolotów Lufthansy jest zbyt podobny do białego żurawia LOT-u na niebieskim tle. Jednak nie tylko dyskusja na temat żurawia wywołała napięcia pomiędzy obiema liniami lotniczymi, ale także fakt, że Lufthansa i LOT to najwięksi konkurenci w walce o dominację na rynku.

W latach 1959-2009 Condor rzeczywiście należał do Lufthansy i był partnerem niemieckiego giganta. Następnie został sprzedany firmie turystycznej Thomas Cook i pozostał częścią angielskiego przedsiębiorstwa aż do jego upadku w 2019 roku.

Twój lot Polskimi Liniami Lotniczymi LOT został opóźniony lub odwołany? Ubiegaj się o odszkodowanie już teraz!

Opóźnienia mają duże konsekwencje i często powodują frustrację wśród pasażerów. Niedogodności związane z opóźnieniami i zakłóceniami Twoich planów mogą zostać jednak zrekompensowane. Jak to możliwe? Możesz być uprawniony do otrzymania odszkodowania za swoje zakłócenie! Jeśli Twój lot został opóźniony lub odwołany, a Ty chcesz wiedzieć, czy przysługuje Ci odszkodowanie, zgłoś swoje roszczenie na stronie Lot-Opóźniony.pl. My zajmiemy się wszystkim, a Ty będziesz musiał zapłacić naszą 25% prowizję tylko wtedy, gdy uda nam się wywalczyć Twoją rekompensatę!

Sprawdź swój lot już teraz:

Sprawdź lot

Nie chcesz przegapić żadnych lotniczych newsów? Śledź nas na facebooku i regularnie odwiedzaj naszego bloga!


Trustpilot-Opinie o Lot-Opóźniony.pl