Nowość: ubiegaj się o zwrot kosztów biletu za lot odwołany z powodu koronawirusa. Kliknij tutaj

Opóźniony lub odwołany lot? Ubiegaj się o rekompensatę!

Pomagamy w ubieganiu się o odszkodowanie do 2 662,00 zł od osoby i/lub zwrot pieniędzy.

Kiedy przysługuje Ci zwrot pieniędzy za bilet?

 

W regulacji europejskiej przewidziany jest zwrot kosztów biletu w ciągu 7 dni, jeśli chodzi o opóźnione i odwołane loty lub odmowę przyjęcia na pokład. Ustalenie, kiedy dokładnie przysługuje taki zwrot oryginalnego biletu, może być dość skomplikowane.

 

Pamiętaj, że w niektórych przypadkach linia lotnicza musi zwrócić Ci pełną kwotę biletu. Również, jeśli nie zdecydujesz się na dokończenie podróży, w niektórych sytuacjach będziesz uprawniony do otrzymania zwrotu. W każdej sytuacji jednak linia lotnicza jest zobowiązana do zapewnienia Ci możliwości dotarcia do miejsca docelowego Twojej podróży lub zapewnienia powrotu do punktu początkowego Twojej podróży.

 

Należy pamiętać, że zwrot kosztów za bilet oraz odszkodowanie za zakłócony lot, to dwie zupełnie różne rzeczy. I co najważniejsze, otrzymanie jednego nie wyklucza drugiego.

 

Kiedy mogę otrzymać zwrot za bilet?

 

W przypadku odwołanego lotu, pasażer ma prawo do zwrotu pieniędzy za bilet, jeśli nie życzy sobie skorzystać z lotu alternatywnego oferowanego przez linię lotniczą, lub jeśli nie zaoferowano mu takiego lotu. Nawet, jeśli przewoźnik powiadomi o zmianie harmonogramu lotu z odpowiednim wyprzedzeniem, aby nie płacić odszkodowania (2 tygodnie), jeśli pasażer nie chce skorzystać z nowego proponowanego lotu - ma prawo do zwrotu pieniędzy.

 

Jeśli Twój lot został opóźniony lub odwołany i przez to straciłeś swój lot przesiadkowy, będziesz uprawniony do otrzymania zwrotu za tę część podróży, której nie odbyłeś.  Ma to zastosowanie jedynie wtedy, gdy  pasażer nie zdecyduje się kontynuować podróży lotem alternatywnym zaproponowanym przez linię lotniczą.

 

Kiedy jestem uprawniony do otrzymania zwrotu za bilet i odszkodowania?

 

I tutaj zagadnienie to staje się bardziej skomplikowane.  W przypadku odwołanego lotu, będziesz uprawniony do odszkodowania i zwrotu kosztów biletu, jeśli nie zdecydujesz się skorzystać z lotu alternatywnego oferowanego przez przewoźnika (lub jeśli taki lot nie został w ogóle zaproponowany) oraz :

 

  • nie zostałeś poinformowany o odwołaniu lotu z 14-dniowym wyprzedzeniem
  • zostałeś poinformowany o odwołaniu lotu z 7-14-dniowym wyprzedzeniem, ale nie zaoferowano Ci lotu alternatywnego, który pozwoliłby Ci  dotrzeć do miejsca docelowego z opóźnieniem krótszym niż 4 godziny w porównaniu z oryginalnym lotem. Lot zastępczy nie powinien również odlatywać wcześniej niż 2 godziny przed czasem określonym w oryginalnej rezerwacji
  • zostałeś poinformowany o odwołaniu lotu na mniej niż 7 dni przed odlotem, a przewoźnik nie był w stanie zaoferować Ci alternatywnego lotu, który pozwoliłby Ci na dotarcie do miejsca docelowego z opóźnieniem krótszym niż 2 godziny w porównaniu z oryginalnym lotem. Lot alternatywny nie powinien również odlatywać wcześniej niż 1 godzina przed planowaną godziną ustaloną w oryginalnej rezerwacji

 

Jeśli nadal nie jesteś pewien do czego jesteś uprawiony, zawsze możesz wprowadzić dane swojego lotu do naszego kalkulatora odszkodowań, a my niezwłocznie poinformujemy Cię, czy Twój lot jest objęty przepisami. Następnie możesz zdecydować, czy chcesz złożyć u nas reklamację. Sprawdź tutaj:

 

Sprawdź lot

 

Dostałem już zwrot za bilet, czy nadal mogę ubiegać się o odszkodowanie?

 

Tak! Jak już zostało wspomniane wyżej, jeśli lot nie został zakłócony ze względu na wystąpienie okoliczności nadzwyczajnych, możesz otrzymać nawet do 600€ odszkodowania. Wszystko zależy od długości trasy lotu:

 

 


Trustpilot-Opinie o Lot-Opóźniony.pl


Nasze usługi

 
  • Sprawdź za darmo Twój lot!
  • Pomoc następnego dnia po zgłoszeniu
  • 98% wygranych spraw
  • Ocena na Trustpilot: Doskonała
  • Brak opłat administracyjnych
  • Opłata jedynie przy wygranych sprawach
  • Pomoc online

Zgłoś roszczenie

Lot-Opóźniony.pl w prasie


O Lot-Opóźniony.pl

ZAUFAŁO NAM JUŻ 563,267 UŻYTKOWNIKÓW
ZAUFAŁO NAM JUŻ 563,267 UŻYTKOWNIKÓW
USŁUGA DOSTĘPNA W 8 JĘZYKACH
USŁUGA DOSTĘPNA W 8 JĘZYKACH
ŚREDNIA WYSOKOŚĆ ODSZKODOWANIA €943
ŚREDNIA WYSOKOŚĆ ODSZKODOWANIA €943
NAJWYŻSZE POJEDYNCZE ODSZKODOWANIE €15,200
NAJWYŻSZE POJEDYNCZE ODSZKODOWANIE €15,200
SPRAWY PRZECIWKO PONAD 100 LINIOM LOTNICZYM
SPRAWY PRZECIWKO PONAD 100 LINIOM LOTNICZYM
OCENA NA TRUSTPILOT: DOSKONAŁA
OCENA NA TRUSTPILOT: DOSKONAŁA

Usługi Lot-Opozniony.pl


Weryfikacja podstawy prawnej

Dokładne dane lotnicze

Ocena danych pogodowych

Sporządzanie pism

Pomoc, kiedy jej potrzebujesz

Zgłoszenia zbiorowe

Doświadczony zespół prawny

Pokrycie kosztów prawnych

Brak wygranej, brak opłat

Sprawdź, czy jesteś uprawniony do odszkodowania lub zwrotu pieniędzy!

Sprawdź mój lot