Saeroflot 1736186 1920 resized

Najbardziej punktualne linie lotnicze świata w 2019 roku

czwartek, 23 stycznia 2020

Styczeń to miesiąc podsumowań. My postanowiliśmy tym razem wziąć pod lupę linie lotnicze i ich punktualność w 2019 roku.

Badania wykazały, że w ciągu ostatnich czterech lat opóźnienia lotów zwiększyły się prawie dwukrotnie. Wynika to prawdopodobnie z tego, że w ciągu ostatnich lat znacznie zwiększył się ruch lotniczy. Wraz ze wzrostem i rosnącą popularnością niskobudżetowych linii lotniczych, takich jak Ryanair czy easyJet, coraz więcej osób może pozwolić sobie na lot samolotem. Podróżowanie staje się też coraz bardziej popularnym hobby! Obecnie można polecieć do praktycznie każdego zakątka świata!

Aeroflot jest najbardziej punktualną linią lotniczą 2019 roku

Z badania przeprowadzonego przez Cirium wynika, że to Aeroflot był najbardziej punktualną linią lotniczą w 2019 roku. W sumie 86,68% wszystkich lotów rosyjskiego przewoźnika odbyło się na czas. Jeśli lot był opóźniony, średni czas oczekiwania pasażerów wynosił zaledwie 46minut!

Drugie miejsce na liście najbardziej punktualnych linii lotniczych 2019 roku zajmuje All Nippon Airlines (ANA), które zrealizowały 86,26% swoich lotów na czas.

10 najbardziej punktualnych linii lotniczych w 2019 roku

  1. Aeroflot
  2. All Nippon Airlines
  3. Delta Air Lines
  4. Azul Brazilian Airlines
  5. Japan Airlines JAL
  6. Alitalia
  7. Air France
  8. Emirates
  9. Korean Air
  10. Scandinavian Airlines SAS

Dane Which? dowodzą, że wzrasta liczba opóźnień lotów

Which? - która jest renomowaną organizacją konsumencką w Wielkiej Brytanii, przeprowadziła niedawno badanie, które wykazało, że punktualność lotów stale się pogarsza. Nawet Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAA) zebrał dane, z których wynika, że 8 z 10 największych europejskich linii lotniczych jest obecnie narażonych na opóźnienia wynoszące co najmniej 1 godzinę. Dla przykładu, w 2019 roku opóźnieniami lotów zostało dotkniętych 17 mln pasażerów z Wielkiej Brytanii.

Zwiększają się opóźnienia Ryanaira i easyJet

W ciągu ostatnich 4 lat tanie linie lotnicze borykały się z coraz większymi opóźnieniami, a dane dowodzą, że opóźnienia wzrosły ponad dwukrotnie w przypadku takich linii lotniczych jak Wizzair, Ryanair i easyJet. Which? twierdzi również, że niektórzy przewoźnicy lotniczy, a także porty lotnicze z trudem nadążają za rosnącym popytem na podróże lotnicze. Ze względu na dużą liczbę pasażerów, zarówno loty jak i rozkłady lotów są zakłócone, a opóźnienia zdarzają się coraz częściej. To nie tylko frustruje pasażerów i powoduje ich niezadowolenie, ale także sprawia, że ponoszą oni dodatkowe koszty.

EasyJet za niską pozycję na liście najbardziej punktualnych linii lotniczych w 2019 roku obwinia „okoliczności nadzwyczajne, poza kontrolą przewoźnika”.  Do tych czynników mogą należeć takie okoliczności jak zła pogoda, strajk czy przypadek medyczny na pokładzie.

Twój lot Ryanair, easyJet lub Aeroflot był opóźniony lub odwołany? Możesz ubiegać się o odszkodowanie!

Wnioskowanie w sprawie odszkodowania to zwykle żmudne i czasochłonne zajęcie. Należy skompletować odpowiednią dokumentację, przygotować pisma i wnioski oraz zapoznać się z przepisami, aby mieć pewność, że mamy dobrą podstawę prawną do ubiegania się o rekompensatę. Następnie musimy skontaktować się z liniami lotniczymi, odpowiednimi organami wykonawczymi, a niekiedy nawet wnieść sprawę do sądu. Jest to długi i skomplikowany proces, podczas którego nierzadko kończy się nam cierpliwość. Warto jednak walczyć o swoje prawa!

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej pomocy i doświadczenia, możesz zgłosić nam swoje roszczenie. Dokładnie wiemy, jak wszystkim się zająć i kiedy podjąć odpowiednie działania. Jeśli to konieczne, wniesiemy także sprawę do sądu. Jesteśmy całkiem nieźli  w swojej branży - wygraliśmy 98% powierzonych nam spraw.

Sprawdź lot


Trustpilot-Opinie o Lot-Opóźniony.pl