Ny winter

W dniu mojego lotu został zaplanowany strajk. Czy mogę coś z tym zrobić już teraz? - Możesz na nas liczyć!

środa, 3 października 2018

Czasem nie wszystko idzie zgodnie z planem. Kiedy dzieje się tak w podróży, może to oznaczać niemałe kłopoty. To musi się zmienić, ponieważ ludzie mają prawo do otrzymania wsparcia i do bycia traktowanym z szacunkiem. Nie martw się, jesteśmy tu by Ci pomóc!

Witamy ponownie w naszej serii na blogu - Możesz na nas liczyć! W serii tej będziemy odpowiadać na najbardziej popularne pytania zadawane przez naszych klientów. Jeśli Ty również masz jakieś pytania, na które chciałbyś usłyszeć naszą odpowiedź (czy to osobiście czy na blogu), nie czekaj ani sekundy i wyślij do nas wiadomość na info@lot-opozniony.pl. Odezwiemy się do Ciebie tak szybko, jak to będzie możliwe!

Cześć Zussanna, w dniu mojego lotu zaplanowany został strajk personelu pokładowego Ryanaira. Wciąż nie mam informacji czy mój lot zostanie odwołany czy nie. Czy jest coś, co mogę zrobić już teraz?

Oczywiście, że tak! W przypadku wcześniej ogłoszonego strajku, aż do dnia odlotu nie ma pewności, czy Twój lot odbędzie się o planowanym czasie. To co możesz zrobić  wcześniej to poznać swoje prawa jako pasażer, aby nic nie mogło Cię zaskoczyć. Oczywiście możemy Ci w tym pomóc.

Lot odwołany w dniu odlotu

Jeśli Twój lot został odwołany w ostatniej chwili, powinieneś wiedzieć, że leży to w obowiązku Ryanaira, aby zorganizować Ci lot zastępczy tak, abyś dotarł do miejsca docelowego swojej podróży. Jeśli niemożliwe jest zorganizowanie lotu alternatywnego lub jeśli zaproponowany lot Ci nie odpowiada, możesz również skorzystać z opcji zwrotu pieniędzy za niewykorzystany bilet.

Jeśli lot zastępczy wylatuje następnego dnia, Ryanair będzie musiał również zadbać o Ciebie zapewniając takie rzeczy jak zakwaterowanie, wyżywienie oraz transport do i z Twojego hotelu. Nie otrzymałeś takiej opieki i za wszystko musiałeś płacić sam? Zachowaj paragony, ponieważ możesz ubiegać się o zwrot tych kosztów.

Opóźnienie większe niż 3 godziny?

Jeśli Twój lot był opóźniony o ponad 3 godziny, możesz mieć prawo do odszkodowania. Możemy Ci w tym pomóc, nawet jeśli powodem opóźnienia był strajk pilotów lub personelu pokładowego. Zajmiemy się wszystkim, a nasza 25% prowizja zostanie pobrana jedynie wtedy, gdy uda nam się uzyskać Twoje odszkodowanie.

Pozdrawiam,

Zussanna z Lot-Opóźniony.pl

Zussanna jest jednym z członków zespołu Lot-Opóźniony.pl. Jest odpowiedzialna za sprawdzanie i zatwierdzanie wniosków zgodnie z rozporządzeniem WE 261/200. Weryfikuje także prawdziwość argumentów przedstawianych przez linie lotnicze.

Zgłoś roszczenie

Dowiedz się więcej na temat swoich praw klikając tutaj!

Masz więcej pytań? Odpowiedzi na niektóre z nich znajdziesz w naszej zakładce FAQ - Najczęściej Zadawanych Pytań!


Trustpilot - Opinie o Lot-Opóźniony.pl