Brussels brussels

Ryanair w obliczu największego strajku w historii irlandzkich linii lotniczych

środa, 19 września 2018

Tegoroczny okres wakacyjny nie jest szczęśliwy dla pasażerów podróżujących Ryanairem. Związki zawodowe 5 europejskich krajów planują jeszcze w tym miesiącu zorganizować kolejny strajk. Jak zapowiadają, będzie to największy protest w historii irlandzkiego przewoźnika. Personel pokładowy i piloci Ryanaira zamierzają strajkować  28 września.

Yves Lambot, reprezentujący belgijski związek zawodowy CNE powiedział, że w strajk zaangażowane są związki zawodowe z Hiszpanii, Belgii, Holandii, Portugalii oraz Włoch. Protest ma potrwać 24 godziny. W tym czasie uziemionych zostanie wiele lotów do i z państw, których związki biorą udział w strajku. Również pasażerowie z Polski narażeni są na zakłócenia w swoich rozkładach lotów. Na 28 września zaplanowanych jest kilka lotów Ryanaira z polskich lotnisk do krajów, w których będzie odbywać się strajk.

Pracownicy irlandzkiej linii lotniczej domagają się m.in. tego, by wobec pilotów i personelu pokładowego stosowane były przepisy państwa, w którym są zatrudnieni. Do tej pory Ryanair zwierał umowy ze swoimi pracownikami według irlandzkich zasad prawa pracy.

Podczas lipcowego strajku personelu pokładowego, Ryanair zmuszony był odwołać ponad 600 lotów. Dodatkowo, w ubiegłą środę, protestowali także piloci i personel pokładowy z Niemiec. Irlandzki przewoźnik odwołał w związku z tym 150 lotów do i z portów lotniczych u naszych zachodnich sąsiadów.

Zgłoś roszczenie

Opóźniony lub odwołany lot ze względu na strajk. Czy pasażerowie mogą ubiegać się o odszkodowanie?

Oczywiście, że tak! Pomimo tego, że orzeczenia sądowe, co do strajku personelu pokładowego różnią się w zależności od kraju, nadal możesz złożyć swój wniosek na Lot-Opóźniony.pl, a my dołożymy wszelkich starań, aby uzyskać odszkodowanie tak szybko jak to możliwe. Ale na początek - sprawdź swój lot korzystając z naszego kalkulatora. Za darmo i prawie natychmiast dowiesz się, czy Twój lot daje Ci prawo do ubiegania się o odszkodowanie.


Trustpilot - Opinie o Lot-Opóźniony.pl