Lot

LOT na pomoc studentowi z Węgier

wtorek, 19 grudnia 2017

László Pálfi, studenta historii na Uniwersytecie Eötvös Lóránd w Budapeszcie, spotkała niedawno przykra sytuacja. Wiosną przyszłego roku miał udać się w podróż dla dwojga za ocean, którą wygrał w konkursie linii Air Berlin. Jednak w październiku przewoźnik ogłosił upadłość i realizacja wygranej okazała się niemożliwa. Na pomoc studentowi przyszły Polskie Linie Lotnicze LOT, które nie tylko zasponsorowały podróż, ale także zaoferowały lot do Nowego Jorku biznes klasą.

Od maja 2018 roku PLL LOT uruchamia nowe kierunki z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago. Loty do Chicago będą odbywać się dwa razy w tygodniu, a do Nowego Jorku - cztery. Sprzedaż biletów już ruszyła.

Rzecznik prasowy LOT-u - Adam Kubicki, spotkał się ze zwycięzcą w Budapeszcie, aby wspólnie z Kam Jandu – Dyrektorem Handlowym Lotniska w Budapeszcie, wręczyć voucher zwycięzcy. Rzecznik LOT-u podkreślił, że prace nad powstaniem bazy LOT-u w Budapeszcie idą zgodnie z planem. Przewoźnik zatrudnił niedawno 65 węgierskich stewardess i stewardów, aby pasażerowie z Węgier mogli swobodnie komunikować się z obsługą w ojczystym języku.

Kam Jandu dodał, że lotnisko zapewni sprawną i szybką odprawę dla zwycięscy konkursu. Podkreślił także, że port lotniczy w Budapeszcie często organizuje akcje konkursowe na kanałach społecznościowych i wyraził ogromne zadowolenie z pomocy, jaką zaoferowały PLL LOT. Zdaniem Kam Jandu akcja LOT-u potwierdziła, że warto śledzić Budapest Airport w social media i brać udział w konkursach.