Wizzair 1169707 1280

Wizz Air uruchamia nowe połączenia z Gdańska

piątek, 11 sierpnia 2017

Linie lotnicze Wizz Air zapowiedziały otwarcie dwóch nowych tras z Gdańska do Lizbony i Wilna już w grudniu 2017 r. Przewoźnik obsłużył niemal 10% pasażerów więcej w stosunku do tego samego okresu z ubiegłego roku. 

Do stolicy Portugalii loty będą odbywały się dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty, do Wilna trzy razy w tygodniu - we wtorki, czwartki oraz soboty. Rezerwacji można już dokonywać na stronie internetowej przewoźnika. Ceny biletów zaczynają się od 169 zł w jedną stronę do Lizbony i od 30 zł do Wilna.

Ponadto w grudniu 2017 r. flotę Wizz Air na gdańskim lotnisku zasili Airbus A321. Inwestycja wyniosła około 100 mln dolarów i pozwoliła na stworzenie nowych miejsc pracy, co przekłada się na zatrudnienie 200 nowych pracowników. Na pozostałych trasach obsługiwanych przez Wizz Air częstotliwość lotów także wzrośnie, łącznie o 22 tygodniowo.

Tomasz Klosowski, prezes Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, na czwartkowej konferencji prasowej wyraził zadowolenie z trwającej 13 lat współpracy z liniami Wizz Air. Od grudnia z Gdańska będzie można polecieć do 32 miast w 15 krajach. Johan Eidhagen, Członek Zarządu w Wizz Air, zwrócił także uwagę na pozytywny wpływ poszerzenia oferty dla ruchu turystycznego oraz lokalnej gospodarki.