Nowość: ubiegaj się o zwrot kosztów biletu za lot odwołany z powodu koronawirusa. Kliknij tutaj

Opóźniony lub odwołany lot? Ubiegaj się o rekompensatę!

Pomagamy w ubieganiu się o odszkodowanie do 2 662,00 zł od osoby i/lub zwrot pieniędzy.

Lotnisko Chopina: Opóźniony lub odwołany lot na lotnisku Chopina – co zrobić?

 

Lotnisko Chopina w Warszawie jest portem europejskim, co oznacza, że w sytuacji opóźnienia lub odwołania lotu oraz odmowy przyjęcia na pokład pasażerowie mogą być uprawnieni do odszkodowania oraz opieki linii lotniczych. Co zrobić, jeśli doświadczysz problemów z lotem? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka niezbędnych informacji!

 

Rozporządzenie unijne

Wspólne zasady przyznawania rekompensaty dla poszkodowanych pasażerów ustalono w przepisach Rozporządzenia (WE) nr 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 11 lutego 2004 roku. Pasażerowie mogą uzyskać nawet do 2 662,00 zł na osobę w zależności od dystansu lotu I długości opóźnienia. Dotyczy to lotów w granicach Unii Europejskiej oraz pasażerów odlatujących z lotniska Chopina do krajów trzecich, bądź przylatujących na lotnisko Chopina z kraju trzeciego europejskimi liniami.

PRAWA PASAŻERA

 

Lotnisko Chopina: Obowiązek opieki nad pasażerem

Linie lotnicze mają obowiązek zaopiekowania się poszkodowanym pasażerem już na lotnisku. Pasażerowi powinno się zapewnić bezpłatnie posiłki i napoje, umożliwić kontakt telefoniczny lub mailowy, a jeśli to konieczne pokryć także koszty transportu i zakwaterowania w hotelu. Zdarza się, że linie lotnicze takiej pomocy nie zapewnią. Wtedy pasażer zachowując wszystkie rachunki, faktury i paragony może domagać się zwrotu kosztów, które poniósł z winy przewoźnika.

 

Lotnisko Chopina: Termin składania wniosków

W Polsce termin przedawnienia dla roszczeń o odszkodowanie z tytułu szkód lotniczych, tj. odwołania lub opóźnienia lotu oraz odmowy przyjęcia na pokład, wynosi 1 rok od daty zakłóconego lotu.

 

Lotnisko Chopina: Zanim zgłosisz roszczenie

Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka istotnych wskazówek, z którymi warto się zapoznać przed zgłoszeniem roszczenia o odszkodowanie.

Zachowaj wszystkie dokumenty podróży

 • Dokumenty lotnicze: karta pokładowa, potwierdzenie rezerwacji, bilet elektroniczny (e-ticket), zawiadomienie o opóźnieniu itd.
 • Wydatki: taksówka, nocleg, posiłki, napoje itd.

Zapisz dane lotu

 • Numer lotu
 • Harmonogram lotu (zaplanowany czas odlotu i przylotu)
 • Długość opóźnienia (faktyczny czas odlotu I przylotu)

Postaraj się dowiedzieć, jaka jest przyczyna problemu

 • Zapytaj personel LOT
 • Sprawdź warunki pogodowe
 • Sprawdź, czy inne loty również są opóźnione/odwołane

Sprawdź lot oraz kwotę odszkodowania za pomocą kalkulatora na naszej stronie

 • Wprowadź numer lotu i datę, aby poznać wysokość należnej rekompensaty

Zgłoś roszczenie o odszkodowanie

Możesz ubiegać się o odszkodowanie samodzielnie lub korzystając z naszego serwisu. Pamiętaj, że wymaga to znajomości i zrozumienia praw pasażera, sprawdzenia podstawy prawnej roszczenia, wysłania wniosku do przewoźnika oraz krajowego organu wykonawczego, a niekiedy podjęcie działań prawnych. Wszystko to możemy zrobić za Ciebie i bez ryzyka i ponoszenia jakichkolwiek opłat. Wynagrodzenie otrzymujemy tylko w przypadku wygranej sprawy.

 

Zgłoś roszczenie

 

Lotnisko Chopina: Przydatne informacje na temat lotniska

Informacje o locie

Na stronie internetowej lotniska Chopina w Warszawie pasażerowie mogą sprawdzić rozkład lotów i informacje o aktualnej sytuacji na lotnisku. Ponadto, uruchomiono dla pasażerów specjalną infolinię lotniskową pod numerem +48 22 650 42 20, czynną 24h przez siedem dni w tygodniu.

Spędź czas przyjemnie

Czas oczekiwania na lot możesz sobie umilić, odstresowując się w otoczeniu licznych barów i restauracji na lotnisku. Maniacy zakupów również znajdą coś dla siebie - od sklepów z pamiątkami, spożywczych, po kosmetyki, ubrania, akcesoria i biżuterię, a nawet kwiaty.

Jeśli masz przed sobą długie godziny przed podróżą i chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów bagażu, możesz pozostawić go w jednej ze skrytek bagażowych, znajdujących się na poziomie przylotów przed Terminalem A - na chodniku za przystankiem komunikacji miejskiej.

Odstresuj się przy muzyce

Miłośnicy muzyki klasycznej i nie tylko odnajdą się w Chopin Music Spot, znajdującej się w strefie B ogólnodostępnej części hali odlotów. Umieszczono w niej 2 fortepiany, na których podróżni grają swoje ulubione utwory i często kompozycje Fryderyka Chopina.

Chwila kontemplacji

Warto wybrać się na taras widokowy, gdzie do dyspozycji podróżnych jest także oszklona i zadaszona kawiarnia, sklep z upominkami oraz darmowe WiFi. Na specjalnym monitorze wyświetlane są obrazy z radaru, pokazujące przyloty i odloty na Lotnisku Chopina. Taras otwarty jest codziennie od 6:00 do 22:00.

Dla najmłodszych

Dla dzieci także przygotowano wiele atrakcji i udogodnień. W strefie Non Schengen Lotniska Chopina znajduje się plac zabaw, ze strony internetowej lotniska można pobrać specjalnie przygotowane słuchowisko „Gdzie są nuty?”, a dla maluszków w strefie transferowej dostępne są też bezpłatne spacerówki.

Postaw na wygodę

Jeśli masz ochotę na odrobinę luksusu, wybierz się do jednego z 4 salonów Executive Lounge - Fantazja, Preludium, Polonez i Bolero. W każdym z nich czekają przekąski, napoje, szeroki wybór alkoholi oraz coś do poczytania. Nie trzeba co chwilę zerkać na zegarek - rozkłady lotów wyświetlane są na tablicach. Ponadto można skorzystać z ładowarek a nawet prysznica. Jeśli nie podróżujesz Klasą Business lub nie korzystasz ze specjalnego programu lojalnościowego, możesz wykupić wejście w recepcji salonu. Koszt takiej przyjemności to około 130 zł.

Krótki wypad na miasto

Masz czas na zwiedzanie Warszawy lub spacer po mieście? Skorzystaj z komunikacji miejskiej - z lotniska łatwo dostać się do centrum autobusem, które kursują nawet w nocy. Jeśli wolisz poruszać się bardziej komfortowo - skorzystaj z taksówki. Do centrum odjeżdżają także pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej linii S2 i S3 ze stacji kolejowej przy lotnisku. Dokładniejsze informacje o cenach i rozkładach znajdziesz na stronie internetowej Lotniska Chopina.

Wysokość Twojego odszkodowania możesz sprawdzić w naszym kalkulatorze, wpisując numer i datę lotu. Masz pytania? Przejdź do FAQ  lub wyślij nam wiadomość.

 
 

 


Trustpilot - Opinie o Lot-Opóźniony.pl


 

Nasze usługi

 
 • Sprawdź za darmo Twój lot!
 • Pomoc następnego dnia po zgłoszeniu
 • 98% wygranych spraw
 • Ocena na Trustpilot: Doskonała
 • Brak opłat administracyjnych
 • Opłata jedynie przy wygranych sprawach
 • Pomoc online

Zgłoś roszczenie

Lot-Opóźniony.pl w prasie


O Lot-Opóźniony.pl

ZAUFAŁO NAM JUŻ 563,267 UŻYTKOWNIKÓW
ZAUFAŁO NAM JUŻ 563,267 UŻYTKOWNIKÓW
USŁUGA DOSTĘPNA W 8 JĘZYKACH
USŁUGA DOSTĘPNA W 8 JĘZYKACH
ŚREDNIA WYSOKOŚĆ ODSZKODOWANIA €943
ŚREDNIA WYSOKOŚĆ ODSZKODOWANIA €943
NAJWYŻSZE POJEDYNCZE ODSZKODOWANIE €15,200
NAJWYŻSZE POJEDYNCZE ODSZKODOWANIE €15,200
SPRAWY PRZECIWKO PONAD 100 LINIOM LOTNICZYM
SPRAWY PRZECIWKO PONAD 100 LINIOM LOTNICZYM
OCENA NA TRUSTPILOT: DOSKONAŁA
OCENA NA TRUSTPILOT: DOSKONAŁA

Usługi Lot-Opozniony.pl


Weryfikacja podstawy prawnej

Dokładne dane lotnicze

Ocena danych pogodowych

Sporządzanie pism

Pomoc, kiedy jej potrzebujesz

Zgłoszenia zbiorowe

Doświadczony zespół prawny

Pokrycie kosztów prawnych

Brak wygranej, brak opłat

Sprawdź, czy jesteś uprawniony do odszkodowania lub zwrotu pieniędzy!

Sprawdź mój lot