Bunch of Backpackers

The Ones To Follow 2020: Manouk z 'Bunch of Backpackers'

czwartek, 20 sierpnia 2020

Wyjazdy, wycieczki, odkrywanie nowych miejsc lub po prostu relaks na plaży… kto tego nie lubi? W tym roku zdecydowanie trudniej wyrwać się choćby na kilka dni na jakieś zagraniczne wakacje. Powoli jednak sektor turystyczny wraca do życia, co zdecydowanie zachęca do jakiejś podróży! Czas zatem zdobyć kilka inspiracji! A gdzie znajdziemy całą masę inspiracji jak nie na Instagramie? Lot-Opóźniony.pl stworzył listę najlepszych blogów podróżniczych 2020 w serii zatytułowanej The Ones To Follow. Sprawdź i przekonaj się, że blogi te naprawdę zaostrzają apetyt na lato, słońce, zabytki, morze i plaże!

Serię naszych blogów podróżniczych rozpoczynamy od Manouk, która prowadzi bloga 'Bunch of Backpackers'! Manouk pisze swoje blogi zazwyczaj w języku angielskim, ale dla swoich holenderskich czytelników stworzyła także specjalny holenderski kącik. Jeśli lubisz przygody, wolność i niezwykłe miejsca - ‘Bunch of Backpackers’ jest miejscem dla Ciebie. Manouk odwiedziła już około 70 państw!

Przedstawiamy: Manouk z ‘Bunch of Backpackers’!

Cześć Manouk! Możesz powiedzieć nam coś o sobie i swoim blogu?

Hej! Nazywam się Manouk!

Mam 34 lata, pracuję jako lekarz i mieszkam w pięknym Rotterdamie. Podróżowanie jest moją pasją od najmłodszych lat. Szczególnie lubię podróżować spontanicznie, z plecakiem i namiotem oraz z dużą dozą swobody i ekscytacji! Udało mi się już odwiedzić około 70 krajów, w tym odbyć 3-tygodniowy trekking w regionie Everest w Nepalu, wypróbować Transmongolie Express oraz lądowy Jedwabny Szlak. W ciągu ostatnich kilku lat podróżowałam również do stosunkowo mniej odwiedzanych, ale bardzo pięknych miejsc, takich jak Sudan, Etiopia, Sierra Leone, Liberia, Tadżykistan, Iran, czy Azerbejdżan. Kraje te mają wiele do zaoferowania! Czy wiesz na przykład, że Sudan ma więcej piramid niż Egipt? I że w Sierra Leone masz najpiękniejsze plaże, na których również możesz surfować?

W 2013 roku założyłam bloga ‘Bunch of Backpackers’ (www.bunchofbackpackers.com), na którym zamieszczam swoje historie, porady i zdjęcia. Bunch of Backpackers stał się jednym z bardziej znanych międzynarodowych, kobiecych blogów podróżniczych. Czasami dostaję wiadomość, że ktoś zarezerwował wycieczkę do jakiegoś miejsca, zainspirowany moimi historiami na Instagramie (@manoukbob). Uwielbiam to słyszeć!

Masz sporo krajów na swojej liście! Po tylu podróżach, światowa kwarantanna musiała być dla Ciebie ciężka. Gdzie byłaś, gdy granice Holandii zostały zamknięte i jak tego doświadczyłaś?

Byłam w domu w Rotterdamie. Nigdy nie zapomnę cichych ulic i pustych supermarketów. Byłam również pod wrażeniem jaki wpływ miał lockdown na Holandię na wszelkiego rodzaju frontach. Osobiście jednak nie doświadczyłam tego lockdownu jako czegoś bardzo stresującego.

Jak spędzałaś swój czas podczas kwarantanny?

Jestem w trakcie szkolenia na pulmonologa i w tym czasie pracowałam w zespole ds. koronawirusa w moim szpitalu. Był to bardzo szczególny i intensywny czas w szpitalu. Kiedy byłam jednak w domu, byłam zajęta remontowaniem domu, bieganiem, jogą online, oglądaniem programów telewizyjnych i czytaniem.

Czy pomimo wyzwań w szpitalu i obowiązków w domu nie było Ci smutno, że nie możesz podróżować i musisz na dłuższy czas pozostać w domu?

To było w mieście Akra w Ghanie (ostani cel mojej 4-miesięcznej podróży), kiedy ktoś pierwszy raz zapytał mnie, czy słyszałam o koronawirusie. Niedługo po moim powrocie do domu, Holandia została zamknięta. Ponieważ właśnie miałam za sobą piękną, długą podróż i byłam zajęta pracą w szpitalu, pobyt w domu nie był dla mnie problemem. Nie zastanawiałam się zbytnio nad podróżowaniem w tym czasie. Ale muszę przyznać, że teraz powoli już zaczyna mnie ciągnąć do podróży, a w mojej głowie nazbierało się wystarczająco dużo pomysłów na najbliższą (lub dalszą?) przyszłość.


Czy któryś z Twoich lotów został odwołany z powodu koronawirusa? 

Na szczęście nie miałam żadnych zaplanowanych lotów, więc nie doświadczyłam żadnych odwołań.


Twój lot został odwołany z powodu pandemii koronawirusa? Dowiedz się więcej na temat swoich praw w sytuacji, gdy linie lotnicze odwołają Twój lot z powodu COVID-19.


Za czym najbardziej tęsknisz w podróżowaniu?

Myślę, że za różnorodnością pięknych chwil podczas podróży. Podróżowanie naprawdę daje mi kopa, a wspomnienia często trzymam w pamięci przez tygodnie lub miesiące! Utrwalanie tych chwil na zdjęciach jest tym, czego mi najbardziej brakowało do tej pory.


Za czym tęsknisz najmniej, jeśli chodzi o podróże?

Czasami masz nieprzyjemne sytuacje podczas podróży, takie jak: próba molestowania, kradzieże, zagubiony bagaż, niebezpieczne sytuacje, oszustwa itp. Na szczęście zdarza się to sporadycznie. W końcu niektóre z tych sytuacji są również pouczające i kształtują Cię jako podróżnika.

Jakie było Twoje najdłuższe opóźnienie lotu i jak wpłynęło to na Twoją podróż?

Moje najdłuższe opóźnienie miało miejsce podczas lotu z Addis Abeby w Etiopii do Cancun w Meksyku. Pojawiła się usterka techniczna w samolocie, która spowodowała, że spędziliśmy wiele godzin na oczekiwaniu na lot. Miałam obchodzić swoje urodziny w Meksyku, ale z powodu opóźnienia obchodziłam je w samolocie.


Co za rozczarowanie! Czy wiesz, że za opóźniony lub odwołany lot możesz ubiegać się o odszkodowanie w wysokości nawet do 600€? To byłby odpowiedni prezent urodzinowy!

Tak, odkryłam to dopiero w ciągu ostatnich kilku lat! Szkoda! W ostateczności otrzymałam 600€ za mój lot do Meksyku (tak się składa, że za pośrednictwem waszej strony internetowej!).


Czy Ty też tak jak Manouk, doświadczyłeś opóźnionego lub odwołanego lotu? Lot-Opóźniony.pl chętnie Ci pomoże! Przejmiemy całą korespondencję z przewoźnikiem i zadbamy o to, aby Twoje prawa zostały wyegzekwowane. Wypełnij dane swojego lotu, a my natychmiast poinformujemy Cię, czy możesz ubiegać się o odszkodowanie za lot. Dowiesz się również, jaka kwota Ci przysługuje!


Sprawdź swój lot


Dziękujemy Manouk za udzielenie odpowiedzi na nasze pytania i mamy nadzieję, że wkrótce będzie mogła ponownie wyruszyć w podróż by tworzyć piękne historie! Jesteś ciekawy jej przygód i zdjęć? Sprawdź jeden z naszych ulubionych artykułów, którym podzieliła się na swoim blogu:

40 of my favourite photos that will inspire you to visit Tajikistan


Złapałeś bakcyla do podróży?

Wywiad z Manouk sprawił, że naszła Cię ochota na jakąś podróż? Oczywiście w tym roku jest to trochę trudniejsze, ale na pewno nie jest to niemożliwe. I nie zapomnij: nawet jeśli Twój lot zostanie odwołany z powodu koronawirusa, masz prawo do pełnego zwrotu ceny biletu! Potrzebujesz pomocy w tej sprawie? Szybko i łatwo sprawdź swój lot w naszym bezpłatnym kalkulatorze, a my zadbamy o to, abyś otrzymał zwrot pieniędzy.

➜ Ubiegaj się o zwrot za bilet


Trustpilot-Opinie o Lot-Opóźniony.pl