New york 3634623 1280 resiyed

Fałszywy pilot Lufthansy prawie przechytrzył przewoźnika!

czwartek, 12 grudnia 2019

We wrześniu port lotniczy w Indiach zdemaskował pasażera, który podczas oczekiwania na lot podszywał się pod pilota tylko po to, aby zapewnić sobie korzyści jakie przysługują załodze samolotu. Pasażerowi temu udało się nawet uzyskać lepsze miejsce w samolocie, które normalnie przysługuje pilotom lecącym jako pasażerowie poza godzinami pracy. Co za kreatywność!

Kim jest fałszywy pilot Lufthansy?

48-letni Rajan Mahbubani to tzw. frequent flyer, czyli osoba często podróżująca samolotami. Z informacji umieszczonych na jego koncie wynika, że Rajan regularnie podszywał się pod pilota międzynarodowych linii lotniczych, aby otrzymać za darmo pewne przywileje z tym związane! Najwyraźniej obywatel Indii znalazł przyjemność w przebieraniu się w mundur - władze lotniska przejrzały jego telefon i odkryły więcej dowodów na poprzednie fałszowanie tożsamości!

Jak to możliwe, że udało mu się oszukać ochronę i inne organy?! 

Używając fałszywej karty identyfikacyjnej  pilota, Rajan bez problemu przeszedł przez punkty kontroli bezpieczeństwa. Ochrona lotniska oczywiście zakładała, że jest zwykłym pilotem Lufthansy, dlatego przyznano mu priorytetową kontrolę bezpieczeństwa, dostęp do lounge oraz inne benefity dostępne tylko dla członków załogi.

Podstępny pilot swoją kartę identyfikacyjną zdobył w Tajlandii. Przybywając na lotnisko, sprytnie udało mu się ponownie przejść przez kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku, pomimo tego, że obsługa została poinformowana, że w porcie lotniczym przebywa osoba udająca pilota.

Jak ta maskarada została odkryta?

Przed lotem AirAsia, podczas którego Rajan Mahbubani został aresztowany, dzielił się on swoimi doświadczeniami z udawania pilota na różnych portalach społecznościowych, takich jak TikTok czy Instagram.

Ochrona portu lotniczego została powiadomiona o obecności fałszywego pilota na lotnisku. Jednak moment odkrycia fałszerstwa miał miejsce dopiero wtedy, gdy pracownik AirAsia zadzwonił do Lufthansy, aby zweryfikować tożsamość mężczyzny. Fałszywą tożsamość szybko odkryto, a podszywacz został aresztowany.

Fałszywy pilot był doświadczony w swoim „fachu”

Nie uwierzycie, ale fałszywy pilot jest rzeczywiście doświadczonym oszustem, który nie tylko próbował podszywać się pod pilota Lufthansy, ale także pułkownika armii. W jego telefonie znaleziono zdjęcia również innych mundurów. Może się wydawać, że to nic takiego, ale ten człowiek naprawdę zdobył już doświadczenie, latając po świecie kilka razy i korzystając z wielu przywilejów dzięki przebraniu pilota!

Czy zdarzyło Ci się kiedyś opóźnienie lotu z Lufthansą? Możesz być uprawniony do odszkodowania!

Możesz być uprawniony do otrzymania odszkodowania, jeśli dotarłeś do miejsca docelowego z opóźnieniem większym niż 3 godziny. Twoje prawa są chronione, nawet jeśli nie zdążyłeś na swój lot przesiadkowy, a opóźnienie pierwszego lotu było mniejsze niż 3 godziny.

Po sprawdzeniu lotu możesz złożyć wniosek o odszkodowanie w naszym systemie. Nasz zespół oceni Twoją sprawę i poinformuje Cię, czy możemy przystąpić do dochodzenia odszkodowania. A co najlepsze, nasza 25% prowizja obowiązuje tylko wtedy, gdy uda nam się wywalczyć Twoją rekompensatę. Pokrywa ona wszystkie koszty prawne związane z dochodzeniem odszkodowania, nawet jeśli o Twoją rekompensatę będziemy musieli ubiegać się w sądzie.

Sprawdź lot

Dowiedz się więcej na temat swoich praw klikając tutaj!

Masz więcej pytań? Odpowiedzi na niektóre z nich znajdziesz w naszej zakładce FAQ - Najczęściej Zadawanych Pytań.


Trustpilot-Opinie o Lot-Opóźniony.pl