Airplane landing

Ile czasu przysługuje mi na złożenie wniosku o odszkodowanie za zakłócony lot? - Możesz na nas liczyć!

piątek, 10 sierpnia 2018

Czasem nie wszystko idzie zgodnie z planem. Kiedy dzieje się tak w podróży, może to oznaczać niemałe kłopoty. To musi się zmienić, ponieważ ludzie mają prawo do otrzymania wsparcia i do bycia traktowanym z szacunkiem. Nie martw się, jesteśmy tu by Ci pomóc!

Anna Claims Specialist

Hej Anna, 4 lata temu mój lot liniami British Airways z Heathrow do Warszawy był opóźniony. Dotychczas nie ubiegałem się o żadne odszkodowanie, bo nie wiedziałem, że takie mi przysługuje. Czy jest już za późno, żeby złożyć wniosek o rekompensatę? - Michał

Zgodnie z przepisami europejskimi, większość wniosków o odszkodowanie można składać do 2 lat od daty zakłóconego lotu. Czasami bywa jednak tak, że w niektórych państwach europejskich, okres przedawnienia takich wniosków może być nieco krótszy lub dłuższy. Szczęśliwie dla Ciebie, okres przedawnienia w Wielkiej Brytanii wynosi 6 lat (5 lat w Szkocji). To znaczy, że nadal możesz ubiegać się o rekompensatę!

W Polsce okres przedawnienia wynosi tylko 1 rok od daty zakłóconego lotu. Okres ten obowiązuje głównie przewoźników zarejestrowanych w Polsce, dlatego też jeśli nie jesteś pewien czy należy Ci się odszkodowanie za Twój lot, skorzystaj z naszego darmowego kalkulatora odszkodowań! Kalkulator ten bierze pod uwagę różne kryteria, więc możesz zobaczyć czy kwalifikujesz się do ubiegania się o odszkodowanie. Co więcej, jeżeli zdecydujesz się złożyć wniosek w naszym serwisie Yource, załatwimy wszystko za Ciebie (pójdziemy nawet do sądu z Twoim przewoźnikiem, jeśli będzie taka potrzeba).

Wnioski składane w naszym serwisie podlegają zasadzie brak wygranej, brak opłat (no win, no fee), co znaczy, że dzięki temu nigdy nie stracisz pieniędzy! Jeżeli  wolisz zrobić wszystko na własną rękę - rozumiemy. Ale pamiętaj, jesteśmy tu zawsze  gotowi by Ci pomóc!

Pozdrawiamy,

Anna z Yource

ZGŁOŚ ROSZCZENIE

Anna jest jednym z członków zespołu Yource. Jest odpowiedzialna za sprawdzanie i zatwierdzanie wniosków zgodnie z rozporządzeniem WE 261/200. Weryfikuje także prawdziwość argumentów przedstawianych przez linie lotnicze.

Dowiedz się więcej na temat swoich praw klikając tutaj!

Inne pytania? Znajdź odpowowiedzi na niektóre z nich w naszej zakładce FAQ - Najczęściej Zadawanych Pytań!

Sprawdź odszkodowanie! <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>