Depressions apres vacances

The Ones to Follow: Tasteaway - podróże ze smakiem!

środa, 25 lipca 2018

Szukacie inspiracji na kolejne wakacje? Nie wiecie gdzie pojechać, co zobaczyć  i co ze sobą zabrać? Mamy dla Was rozwiązanie! W tym roku przygotowaliśmy serię wywiadów The Ones to Follow - edycja 2018! Na naszym blogu będziemy publikować wywiady z blogerami, vlogerami i innymi entuzjastami wypraw. Dlaczego więc nie zainspirować się najlepszymi podróżnikami w Europie, którzy wiedzą najlepiej co, gdzie i jak?

Kolejny wywiad z tej serii przeprowadziliśmy z Natalią z Teasteaway, która gdzieś pomiędzy obowiązkami zawodowymi a kolejną podróżą do Włoch, udzieliła nam odpowiedzi na kilka pytań! Tasteaway to połączenie bloga podróżniczego i kulinarnego. Natalia, jak sama mówi „na blogu jest przede wszystkim podróżnikiem ale także smakoszem, nieustannie poszukującym nowych doznań kulinarnych oraz smaków towarzyszących podróżom”. Zapraszamy na wywiad!

Q: Wyobraź sobie, że wygrywasz na loterii i możesz wybrać się w jednomiesięczną podróż. Istnieje jednak pewien warunek - możesz odwiedzić tylko jeden kontynent. Który wybierasz?

Natalia: Azja! - najsilniejsze uzależnienie :)

Q: A gdzie podróżujecie najczęściej?

Natalia: Najczęściej Azja i Europa. Uwielbiamy wracać do Azji i można powiedzieć, że jesteśmy od niej uzależnieni. W zeszłym roku byliśmy 4 razy w Azji, w tym spędziliśmy tam cały styczeń podróżując po Tajwanie, Wietnamie, zaglądając do ukochanej Tajlandii, Hongkongu i na kilka dni na Sri Lankę. Europę wybieramy na krótsze wypady. W marcu udało nam się spędzić 10 dni w Australii i wiemy, że kiedyś wrócimy tam z dziećmi! Kusi też bardzo Ameryka Południowa i Środkowa - na razie byliśmy tylko w Meksyku - potem pochłonęła nas Azja

Q: Wow! Brzmi nieźle! W jakim zestawie podróżujecie najczęściej?

Natalia: We dwoje lub we czwórkę z dziećmi

Q: Co robicie na lotnisku, gdy Wasz lot jest opóźniony o kilka godzin (albo nawet odwołany!)? Macie jakieś ulubione zajęcia, aby umilić sobie trochę czas?

Natalia: Jeśli jestem sama lub jesteśmy we dwoje, pracuję na laptopie, nadrabiam zaległości lub czytam książkę. Jeśli jestem z dziećmi, szukam lotniskowego placu zabaw

Q: Podróżując tak często i po całym świecie, pewnie zdarzyło się Wam, że nie wszystko poszło zgodnie z planem. Jakie było Wasze najgorsze opóźnienie lub odwołanie lotu? A może nigdy nie doświadczyliście czegoś takiego?

Natalia: Na szczęście nie mieliśmy wielu takich sytuacji. Mam dziwne wrażenie, że samoloty w Azji naprawdę nieźle się trzymają rozkładów lotów – lepiej niż w Europie. Najgorsze opóźnienie to chyba lot z Londynu bodajże do Katowic. Wieczorny lot, ja w ciąży, zima, męczące czekanie, a potem gorąca herbata na lotnisku w Katowicach. Pamiętam, że już wtedy myślałam, że nie chciałabym tak czekać na lot z dzieckiem.  Na szczęście potem nie mieliśmy wielu takich sytuacji

Q: Ok, wróćmy jeszcze na chwilę do jednomiesięcznej podróży wygranej na loterii. Powiedzmy, że samolot musi awaryjnie lądować i jedyną opcją jest lądowanie na bezludnej wyspie. Z kim chciałabyś być uwięziona na tej wyspie?

Natalia: Niezmiennie z moim najlepszym podróżniczym teamem - Łukaszem, Maksem i Jagódką!

Q: W czasie podróży wolisz backpacking czy luksusowy hotel?

Natalia: Uwielbiam fajne hotele, a zarazem zwiedzanie każdego zakątka na piechotę, lokalne targi, małe uliczki, lokalne życie. Jedno drugiego nie wyklucza

Q: Odwiedziliście już wiele miejsc i z pewnością w każdym z nich jest coś wartego uwagi. Czy jest jednak taka podróż, która jest Waszą ulubioną i którą wspominacie najmilej?

Natalia: Nie potrafię wybrać najlepszej! Jest ich na tyle dużo, że niemal każda ma coś w sobie. Na pewno długo będę wspominać miesiąc na tajskich wyspach, na które uciekliśmy, gdy nasza młodsza córka miała 3 miesiące. Relaks, rajskie plaże, boskie jedzenie. Magiczną podróżą była dla nas też podróż do wymarzonej Japonii - planujemy wkrótce powrót. Najbardziej oryginalną podróż kamperem na Lofoty i za koło podbiegunowe - my, znajomi i piątka dzieci w dwóch kamperach. Można by jeszcze długo wymieniać

Q: Aż chce się gdzieś wyjechać słysząc takie historie! Póki co, pozostaje nam jedynie czytanie Waszego bloga, aby choć trochę poczuć się jak w Tajlandii czy Japonii. Jeśli miałabyś w jednym zdaniu opisać swojego bloga osobie, która nigdy wcześniej o Tobie nie słyszała, co by to było?

Natalia: Podróże po Polsce, Europie i świecie, magiczne miejsca, pyszne jedzenie i na targach, i w restauracjach i wiesz co? To wszystko można zrobić z dziećmi! Choć nie trzeba :)

Dziękujemy Ci bardzo za udzielenie nam tego wywiadu!

Jeśli chcecie poczytać więcej ciekawych historii z podróży lub dowiedzieć się co i gdzie zjeść - musicie zajrzeć na bloga tasteaway lub znaleźć ich na Facebooku! Polecamy też bardzo konto na Instagramie - pełno tam pięknych i kolorowych zdjęć z podróży!

A tutaj jeszcze kilka naszych ulubionych wpisów od Tasteaway:

Dlaczego Tajlandia to nadal nasz numer 1 na rajskie wakacje?

Japonia: 15 potraw, których musisz spróbować!

Malta w jeden dzień: Valetta, Sliema, Melieha Bay

I nie zapominajcie! Jeśli kiedykolwiek doświadczyliście opóźnionego lub odwołanego lotu - duże prawdopodobieństwo, że należy się Wam odszkodowanie. Koniecznie sprawdźcie, czy jesteście uprawnieni do rekompensaty. Może za następne wakacje zapłacicie pieniędzmi z odszkodowania :)

Tutaj możecie sprawdzić swój lot: