Sunnset 2568790 960 720

Travel hack #11: Powakacyjny dołek

poniedziałek, 25 września 2017

Wakacje to najlepszy czas w roku. Już samo planowanie podróży wprawia nas w dobry nastrój, na miejscu jesteśmy zupełnie pochłonięci wrażeniami, a po powrocie jeszcze długo wspominamy atmosferę beztroski. Każda krótsza czy dłuższa odskocznia od obowiązków i codziennego zabiegania jest co jakiś czas wskazana. A jeśli chodzi o sposoby na tanie, komfortowe i relaksujące wakacje - możesz liczyć na nas! Dzięki serii pomocnych travel hacks podpowiemy Ci, jak przypadkiem nie spakować stresu ze sobą.

W końcu nadszedł ten dzień - wyjeżdżasz na wakacje. Piękna pogoda, zupełny luz i to uczucie wszechogarniającego relaksu. Baterie naładowane pozytywną energią, a hasło “problemy” usunięte z naszego słownika. I choćbyśmy chcieli żeby wakacje się nie kończyły, czas mija ultraszybko i nawet  nie wiesz kiedy znów wracasz do swoich codziennych obowiązków. Niestety, większość z nas nie może sobie pozwolić na podładowanie baterii i każdego miesiąca urządzać sobie tygodniowe wakacje. Ale Lot-Opóźniony.pl ma dla Ciebie kilka dobrych sposobów na powakacyjną depresję.

Pierwsza czynność po powrocie do domu - pranie! Nie daj się wprawić w nostalgiczny nastrój, sentymentalnie patrząc na walizkę stojącą na środku pokoju. Od razu się rozpakuj i zrób pranie. Wpadniesz szybciej w swój codzienny rytm.

Wspominanie wakacji nie jest oczywiście zbrodnią! Wybierz spośród wakacyjnych zdjęć i filmów te ulubione i wracaj do nich, kiedy dopadnie Cię jesienna chandra. Przy okazji spotkania ze znajomymi, podziel się zdjęciami i wrażeniami z wyjazdu. Przywołasz pozytywne wspomnienia i co tam.. niech zazdroszczą!

Kolejna rada - od razu biegnij do klubu fitness lub na siłownię! Błogie lenistwo się skończyło, a Ty przecież nie chcesz żeby poziom hormonów szczęścia spadł drastycznie. Ruch poprawi samopoczucie i złagodzi objawy powakacyjnej depresji, a przy okazji zrzucisz te kilka kilogramów przywiezionych z wakacji. Już dziesięciominutowe ćwiczenia sprawią, że poczujesz się lepiej na blisko dwie godziny!

Gotowanie potraw nawiązujących do odbytej podróży także wpływa na nas pozytywnie. Nie tylko będzie pysznie, ale znajome zapachy przywiodą na myśl wspomnienia, a nawet dokładne sceny, słowa i uczucia.

Ostatnia cenna rada: zaplanuj kolejną podróż. Będziesz już cieszyć się na samą myśl o czekających na Ciebie przyjemnościach!

Chcesz poznać więcej podróżniczych hacków od Lot-Opóźniony.pl? Odwiedzaj regularnie naszego bloga!