Ryanair luggage

Ryanair wprowadza nową politykę bagażową od stycznia

piątek, 19 stycznia 2018

Od 15 stycznia pasażerów irlandzkich linii lotniczych Ryanair obowiązują nowe zasady dotyczące przewozu bagażu podręcznego. Pasażerowie mogą umieścić bezpłatnie w kabinie tylko jedną sztukę bagażu.

Po zmianach pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład (priority), posiadający bilety w taryfach Plus, Flexi Plus lub Family Plus będą mogli wejść na pokład z dwiema sztukami bagażu podręcznego: standardowym o wymiarach 55x40x20 cm i wadze do 10 kg oraz mniejszym o wymiarach 35x20x20 cm.

Pozostali podróżni (non-priority) mogą zabrać do kabiny jedynie mniejszy bagaż o wymiarach nie przekraczających 35 x 20 x 20 cm. Pełnowymiarowy bagaż podręczny zostanie odebrany przy bramce i bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym.

Pasażerowie, którzy chcieliby skorzystać z przywileju posiadania dwóch bagaży w kabinie podróżnej, mają możliwość zakupu usługi pierwszeństwa wejścia na podkład (priority) w cenie 24 złotych podczas rezerwacji biletów lub dokupienia usługi do 1 godziny przed odlotem w cenie 30 złotych. Podróżni, którzy nie dokonają opłaty i nie zgodzą się na przewóz ich bagażu w luku, nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu, a linie nie zwrócą poniesionych kosztów zakupu biletu.

Zmiany dotyczą także bagaży rejestrowanych. Linie Ryanair obniżyły opłatę za bagaż ze 150 do 105 złotych oraz podniosły limit przewożonego bagażu z 15 do 20 kilogramów.

Pierwotnie zmiany planowano wprowadzić na początku listopada 2017 r. Linie lotnicze prawdopodobnie chciały uniknąć kolejnych problemów wizerunkowych, które wcześniej były związane z odwołaniem blisko 20 tys. lotów.

Zobacz też

Zmiana polityki bagażowej w WizzAir