Powrót do wiadomości

Ryanair wprowadza nową politykę bagażową od stycznia

Od 15 stycznia pasażerów irlandzkich linii lotniczych Ryanair obowiązują nowe zasady dotyczące przewozu bagażu podręcznego. Pasażerowie mogą umieścić bezpłatnie w kabinie tylko jedną sztukę bagażu.

Po zmianach pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład (priority), posiadający bilety w taryfach Plus, Flexi Plus lub Family Plus będą mogli wejść na pokład z dwiema sztukami bagażu podręcznego: standardowym o wymiarach 55x40x20 cm i wadze do 10 kg oraz mniejszym o wymiarach 35x20x20 cm.

Pozostali podróżni (non-priority) mogą zabrać do kabiny jedynie mniejszy bagaż o wymiarach nie przekraczających 35 x 20 x 20 cm. Pełnowymiarowy bagaż podręczny zostanie odebrany przy bramce i bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym.

Pasażerowie, którzy chcieliby skorzystać z przywileju posiadania dwóch bagaży w kabinie podróżnej, mają możliwość zakupu usługi pierwszeństwa wejścia na podkład (priority) w cenie 24 złotych podczas rezerwacji biletów lub dokupienia usługi do 1 godziny przed odlotem w cenie 30 złotych. Podróżni, którzy nie dokonają opłaty i nie zgodzą się na przewóz ich bagażu w luku, nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu, a linie nie zwrócą poniesionych kosztów zakupu biletu.

Zmiany dotyczą także bagaży rejestrowanych. Linie Ryanair obniżyły opłatę za bagaż ze 150 do 105 złotych oraz podniosły limit przewożonego bagażu z 15 do 20 kilogramów.  

Pierwotnie zmiany planowano wprowadzić na początku listopada 2017 r. Linie lotnicze prawdopodobnie chciały uniknąć kolejnych problemów wizerunkowych, które wcześniej były związane z odwołaniem blisko 20 tys. lotów.

 

Zobacz też

Zmiana polityki bagażowej w WizzAir