Wizz air 1920

Nowe zasady Wizz Air - większy bagaż podręczny w cenie biletu

środa, 1 listopada 2017

Linie lotnicze Wizz Air oferujące niskobudżetowe loty, wprowadziły nową politykę bagażową, która pozwala pasażerom na podróżowanie z jedną bezpłatną sztuką bagażu podręcznego. Do tej pory na pokład można było zabrać jedynie małą torbę o wymiarach 42x32x25 cm, większy bagaż można było wnieść na pokład jedynie po uiszczeniu dodatkowej opłaty. Od 29 października pasażerowie mogą podróżować z bagażem podręcznym o wymiarach 55x40x23 cm i maksymalnej wadze 10 kg. Bagaż będzie zawarty już w cenie biletu.

Jak podaje Wizz Air, pasażerowie będą także mogli wnieść na pokład towary zakupione w strefie bezcłowej lotniska po kontroli bezpieczeństwa.

Wizz Air zastrzega, iż nie ma gwarancji, że każdy bagaż podręczny znajdzie miejsce w kabinie z uwagi na ograniczoną przestrzeń bagażową. Niektóre sztuki mogą zostać umieszczone w luku bagażowym. W takiej sytuacji pasażerowie powinni mieć na względzie wyjęcie wszelkich wartościowych przedmiotów z bagażu.

Wniesienie dodatkowego bagażu podręcznego na pokład samolotu zapewnia usługa WIZZ Priority. Bagaż nie może przekroczyć wymiarów 40x30x18 cm i musi zmieścić się pod siedzeniem pasażera. Ponadto usługa gwarantuje pasażerowi umieszczenie bezpłatnego bagażu podręcznego w kabinie. Dodatkowym plusem WIZZ Priority jest pierwszeństwo wejścia na pokład. WIZZ Priority jest także dostępna dla pasażerów korzystających z WIZZ Privilege Pass, WIZZ Plus oraz WIZZ Go.

Jak podkreśla Johan Eidhagen, członek zarządu ds. marketingu w Wizz Air, zadowolenie pasażerów i wychodzenie naprzeciw ich oczekiwaniom, stanowi dla linii priorytet. Wizz Air pragnie tym samym pokazać zaangażowanie w jakość oferowanych usług od chwili rezerwacji do czasu lądowania.