Barcelona c Michal Jarmoluk Pixabay

Podróżowanie bez wychodzenia z domu - nasze top 5 wakacji online

czwartek, 7 maja 2020

Początek tegorocznych wakacji będzie zdecydowanie inny niż zwykle. Zamiast w pośpiechu i stresie biec na lotnisko, podróżni będą raczej powoli spacerować w kierunku sofy lub balkonu. Zamiast siedzieć ściśniętym w samolocie, wczasowicze mogą normalnie rozprostować nogi i cieszyć się słońcem. Tego lata możemy zapomnieć o kolejkach do swoich ulubionych atrakcji, ponieważ aby wybrać się na wycieczkę po Luwrze, nie trzeba nawet wychodzić z domu. W tym roku zapraszamy na wakacje online!


Relax zamiast długiego czekania

Podróżowanie może być chaotyczne i gorączkowe, zwłaszcza jeśli chcesz podróżować samolotem. Aby odwiedzić Luwr w Paryżu, musisz nastawić się na długie czekania w kolejkach, czy to na lotnisku czy przy samej atrakcji. Jeśli uwzględnimy czas podróży na lotnisko, sam lot, transfer do centrum miasta oraz kolejkę przed muzeum, podróż z Warszawy do Luwru może zająć od pięciu do sześciu godzin. I to tylko pod warunkiem, że wszystko przebiega sprawnie i nie ma żadnych opóźnień. Opóźnione i odwołane loty powodują u większości podróżnych duży stres, co sprawia, że podróż przebiega w nie najlepszej atmosferze. Dodatkowo sytuacji nie poprawia długie czekanie w kolejce przed wejściem do muzeum. Wirtualna wycieczka byłaby o wiele łatwiejsza, szybsza, tańsza a do tego bardziej przyjazna środowisku.


Francja: Luwr w salonie

Wiele muzeów na całym świecie rozszerza obecnie swoją ofertę wirtualnych wycieczek, aby umożliwić potencjalnym odwiedzającym zwiedzanie wystaw pomimo ograniczeń w podróży. Luwr w Paryżu nie jest wyjątkiem. Zainteresowani mogą wybrać spośród czterech wycieczek online i podziwiać obrazy znanych malarzy, takich jak Rembrandt czy Leonardo da Vinci. Nie pominięto również historii samego muzeum, które zostało zbudowane jako twierdza francuskiego króla Philippe Augusta.

Holandia: Tulipany, orchidee i spółka

Holandia słynie ze swoich tulipanów. Każdego roku wiosną ponad milion osób odwiedza miasto Lisse w prowincji Zuid-Holland. Znajduje się tam Keukenhof, imponujący ogród, w którym wiosną kwitnie mnóstwo kolorowych kwiatów. Chociaż park słynie przede wszystkim z tulipanów, na jego terenie można podziwiać także inne kwiaty. Niestety w tym roku Keukenhof został zamknięty, ze względu na sytuację związaną z COVID-19. Chętni mogą jednak odwiedzić ten piękny ogród online w ramach wirtualnej wycieczki.

Wielka Brytania: Zakupy online na Camden Market

Chyba w żadnym innym miejscu na świecie nie ma takiej mieszanki kultur jak w Londynie. Widać to zwłaszcza w Camden Town. Dzielnica i rynek Camden znane są przede wszystkim z alternatywnej sceny muzycznej, sklepów vintage i wielu innych ciekawych rzeczy. Można tu znaleźć dosłownie wszystko: od ręcznie robionych mydełek po najbardziej niezwykłe kapelusze. Rynek jest bardzo znany wśród turystów i zazwyczaj jest przepełniony przechodniami. Miłośnicy małych sklepików nie muszą się jednak smucić. Podczas kwarantanny, mogą wybrać się na spacer online! Na stronie internetowej Camden Market można znaleźć listę wszystkich straganów i sklepów. Obecnie większość z nich oferuje również swoje produkty w internecie. Kawałek Londynu może być dostarczony pod same drzwi Twojego domu!

Hiszpania: Urlop na balkonie

Barcelona jest jednym z najbardziej popularnych miejsc wakacyjnych w Europie. Dlatego też wakacje odbywają się tam zazwyczaj w towarzystwie tłumów. Ale to piękne miasto można teraz łatwo zwiedzać również ze swojej kanapy! Na różnych zdjęciach 360-stopni, można obejrzeć wszystkie duże zabytki miasta. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby pospacerować po plaży Barceloneta. Również Sagrada Familia, najbardziej znana bazylika w Barcelonie, oferuje wiele wirtualnych wycieczek po budynku na swojej stronie internetowej.

Włochy: O’Sole Mio do obiadu

Miłośnicy kultury i muzyki szczególnie odczują obecny kryzys związany z pandemią koronawirusa. W najbliższym czasie wszystkie festiwale i wydarzenia kulturalne zostały odwołane. Ale nie ma się co martwić: Teatr La Fenice w Wenecji ma na to rozwiązanie! Miłośnicy opery mogą teraz cieszyć się różnymi utworami na YouTube. Słynna opera, która co roku organizuje noworoczny koncert w Wenecji, umieściła w sieci coś dla każdego. Klasyki takie jak Czarodziejski flet Mozarta czy Don Carlos Giuseppe Verdiego są już dostępne online. Masz ochotę na romantyczny wieczór pełen kultury? Wystarczy jedynie włączyć komputer i gotowe!

Jak Lot-Opóźniony.pl może mi pomóc w uzyskaniu odszkodowania?

Prawa pasażerów są chronione rozporządzeniem (WE) nr 261/2004. Zgodnie z przepisami, linie lotnicze są zobowiązane do wypłaty odszkodowania pasażerom, jeśli ich lot został opóźniony o ponad 3 godziny, odwołany lub gdy odmówiono im wejścia na pokład. W zależności od dokładnych okoliczności, odszkodowanie może wynosić od 250€ do 600€ od pasażera.

Złożenie roszczenia we własnym zakresie wymaga znajomości praw pasażera, upewnienia się, że lot kwalifikuje się do odszkodowania oraz komunikacji z linią lotniczą. Jeśli nie chcesz tracić na to wszystko czasu, po prostu daj nam znać - chętnie Ci pomożemy. Dzięki rozbudowanej bazie danych na temat aktualnych rozkładów lotów i warunków pogodowych, wieloletniemu doświadczeniu i wysokiemu wskaźnikowi wygranych w sądzie, jesteśmy dobrze przygotowani do przyjęcia Twojego wniosku. Co równie ważne - działamy na zasadzie brak wygranej-brak opłat, co oznacza, że pobieramy naszą 25% prowizję tylko wtedy, gdy uda nam się wywalczyć Twoje odszkodowanie!

Zgłoś roszczenie


Trustpilot-Opinie o Lot-Opóźniony.pl