City London UK

Mój lot został opóźniony lub odwołany ze względu na strajk. Czy jest jakaś szansa, że dostanę odszkodowanie? - Możesz na nas liczyć!

środa, 29 sierpnia 2018

Czasem nie wszystko idzie zgodnie z planem. Kiedy dzieje się tak w podróży, może to oznaczać niemałe kłopoty. To musi się zmienić, ponieważ ludzie mają prawo do otrzymania wsparcia i do bycia traktowanym z szacunkiem.  Nie martw się, jesteśmy tu by Ci pomóc!

Witamy ponownie w naszej serii na blogu - Możesz na nas liczyć! W serii tej będziemy odpowiadać na najbardziej popularne pytania zadawane przez naszych klientów. Jeśli Ty również masz jakieś pytania, na które chciałbyś usłyszeć naszą odpowiedź (czy to osobiście czy na blogu), nie czekaj ani sekundy i wyślij do nas wiadomość na info@lot-opozniony.pl.  Odezwiemy się do Ciebie tak szybko, jak to będzie możliwe!

Cześć Hanneke, zastanawiam się nad złożeniem wniosku na Lot-Opóźniony.pl ale nie wiem, czy mogę ubiegać się o odszkodowanie w przypadku strajku?

Hanneke:  Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Są sytuacje, w których masz prawo do odszkodowania, jeśli Twój lot został odwołany lub opóźniony z powodu strajku. Linie lotnicze nie zawsze są jednak zobowiązane do wypłaty rekompensaty za odwołanie lotu z powodu strajku.

 W przypadku odwołania lotu, linie lotnicze nie są zobowiązane do wypłaty odszkodowania jeśli:

  • przewoźnik poinformował Cię o odwołaniu lotu przynajmniej 14 dni przed planowaną datą lotu

  • linie lotnicze zaoferowały Ci lot alternatywny, który wylatywał nie więcej niż godzinę przed planowanym czasem odlotu oryginalnego lotu lub przyleciał z opóźnieniem nie większym niż 2 godziny w stosunku do oryginalnego lotu

  • strajk został przeprowadzony przez pracowników lotniska, na którym Twój lot startował lub lądował

  • strajk został przeprowadzony przez pracowników wieży kontroli lotów w kraju, w którym startował lub lądował Twój lot lub w kraju, przez który leciał Twój lot, aby dotrzeć do miejsca docelowego

W przypadku opóźnienia, linie lotnicze nie są zobowiązane do wypłaty odszkodowania jeśli:

  • strajk został przeprowadzony przez pracowników lotniska, na którym Twój lot startował lub lądował

  • strajk został przeprowadzony przez pracowników wieży kontroli lotów w kraju, w którym startował lub lądował Twój lot lub w kraju, przez który leciał Twój lot, aby dotrzeć do miejsca docelowego

Pamiętaj! Aby linia lotnicza była zobowiązana do wypłaty odszkodowania, przyczyna opóźnienia lub odwołania lotu musi leżeć w zakresie odpowiedzialności operacyjnej przewoźnika. Dlatego też strajk pilotów czy personelu pokładowego (nie mylić z personelem lotniskowym czy personelem wieży kontroli lotów) może dawać Ci prawo do rekompensaty!

Jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj strajku spowodował zakłócenie Twojego lotu, nie martw się, jesteśmy tu by Ci pomóc! Wpisując szczegóły swojego lotu do naszego kalkulatora odszkodowań, dowiesz się, czy jesteś uprawniony do otrzymania odszkodowania. Po weryfikacji Twojego wniosku przez naszych prawników, udzielimy Ci wszelkich niezbędnych informacji.

Pozdrawiam,

Hanneke z Lot-Opóźniony.pl

Hanneke jest jednym z członków zespołu Lot-Opóźniony.pl. Jest odpowiedzialna za sprawdzanie i zatwierdzanie wniosków zgodnie z rozporządzeniem WE 261/200. Weryfikuje także prawdziwość argumentów przedstawianych przez linie lotnicze.

Dowiedz się więcej na temat swoich praw klikając tutaj!

Masz więcej pytań? Odpowiedzi na niektóre z nich znajdziesz w naszej zakładce FAQ - Najczęściej Zadawanych Pytań!