Baggage hall 775540 640

Czy mogę otrzymać odszkodowanie, gdy odmówiono mi wejścia na pokład ze względu na overbooking? - Możesz na nasz liczyć!

środa, 29 sierpnia 2018

Czasem nie wszystko idzie zgodnie z planem. Kiedy dzieje się tak w podróży, może to oznaczać niemałe kłopoty. To musi się zmienić, ponieważ ludzie mają prawo do otrzymania wsparcia i do bycia traktowanym z szacunkiem.  Nie martw się, jesteśmy tu by Ci pomóc!

Cześć Zussanna! Pierwszy raz w życiu linia lotnicza odmówiła mi przyjęcia na pokład! Kiedy na lotnisku udałem się do odprawy, pracownik Lufthansy powiedział mi, że niestety samolot jest już pełen i nie mogę wejść na pokład. Dodatkowo zostałem poinformowany, że moja rezerwacja została zmieniona i mogę lecieć lotem, który stratuje dwie godziny później. Czy mogę otrzymać odszkodowanie za odmowę wejścia na pokład?

Zussanna: Witaj i dziękuję za Twoją wiadomość! To nie przypadek, że w ostatnim czasie daje się zauważyć coraz więcej takich sytuacji wynikających z overbookingu. Praktyka ta staje się coraz bardziej powszechna, ponieważ linie lotnicze próbują zoptymalizować zyski z każdego lotu, sprzedając większą ilość biletów, niż jest faktycznie miejsc w samolocie.

Na szczęście, regulacja WE 261/2004 chroni praw pasażerów i Yource może uzyskać odszkodowanie, do którego jesteś uprawniony w przypadku odmowy wejścia na pokład.

Jeśli linia lotnicza odmawia Ci przyjęcia na pokład ze względu na overbooking, radzimy, aby pasażer poprosił o pisemny dowód takiego incydentu. Przyspieszy to proces ubiegania się o rekompensatę.

Dodatkowo, w przypadku overbookingu, jesteś uprawniony do:

- bezpłatnego lotu alternatywnego, który przewoźnik musi Ci zaproponować, aby udało Ci się dotrzeć na miejsce docelowe;

- zwrotu kosztów za wszystkie niewykorzystane bilety ( jeśli linia lotnicza nie zaoferowała Ci lotu alternatywnego)

Propozycja lotu alternatywnego lub zwrot kosztów za bilety nie oznacza, że nie jesteś już uprawniony do dodatkowego odszkodowania!

Jeśli chcesz, abyśmy zaczęli proces ubiegania się o Twoje odszkodowanie, wszystko co musisz zrobić to wprowadzić szczegóły zakłóconego lotu do naszego kalkulatora odszkodowań . My zajmiemy się resztą! Po zgłoszeniu wniosku, rozpoczniemy pracę nad Twoją sprawą oraz skontaktujemy się z przewoźnikiem. Wszystko co musisz zrobić to usiąść wygodnie i czekać na naszego maila z gratulacjami, który wyślemy jak tylko uda nam się uzyskać Twoje odszkodowanie. Tylko w sytuacji, gdy uzyskamy Twoją rekompensatę, obowiązywać  będzie nasza 25% prowizja! Działamy na zasadzie brak wygranej, brak opłat  więc nie ma obaw, że coś stracisz!

Dziękuję jeszcze raz za wiadomość i mam nadzieję, że udzieliłam wystarczającej odpowiedzi na Twoje pytanie.

Pozdrawiam,

Zussanna z Yource

ZGŁOŚ ROSZCZENIE

Zussanna jest jednym z członków zespołu Yource. Jest odpowiedzialna za sprawdzanie i zatwierdzanie wniosków zgodnie z rozporządzeniem WE 261/200. Weryfikuje także prawdziwość argumentów przedstawianych przez linie lotnicze.

Dowiedz się więcej na temat swoich praw klikając tutaj!

Masz więcej pytań? Odpowiedzi na niektóre z nich znajdziesz w naszej zakładce FAQ - Najczęściej Zadawanych Pytań!

Sprawdź odszkodowanie! <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>