Kampina heide oisterwijk brabant

The Ones to Follow 2020: Julia z Globusliebe

czwartek, 8 października 2020

Wyjazdy, wycieczki, odkrywanie nowych miejsc lub po prostu relaks na plaży… kto tego nie lubi? W tym roku zdecydowanie trudniej wyrwać się choćby na kilka dni na jakieś zagraniczne wakacje. Powoli jednak sektor turystyczny wraca do życia, co zdecydowanie zachęca do jakiejś podróży! Czas zatem zdobyć kilka inspiracji! A gdzie znajdziemy całą masę inspiracji jak nie na Instagramie? Lot-Opóźniony.pl stworzył listę najlepszych blogów podróżniczych 2020 w serii zatytułowanej The Ones To Follow. Sprawdź i przekonaj się, że blogi te naprawdę zaostrzają apetyt na lato, słońce, zabytki, morze i plaże!

Tym razem przedstawiamy Julię z Niemiec, która na swoim blogu Globusliebe dzieli się poradami dotyczącymi najlepszych turystycznych destynacji na świecie! Jej blog może stanowić inspirację nie tylko dla osób planujących długie podróże - również wszyscy odkrywcy, którzy mają czas tylko na krótką wyprawę znajdą tu coś dla siebie! A ponieważ dzięki swoim podróżom Julia dowiedziała się, że warto chronić naszą planetę, udziela ona również wskazówek jak podróżować i dbać o planetę Ziemię :)

Przedstawiamy: Julia z Globusliebe

Witaj Julia! Opowiesz nam coś o sobie i swoim blogu? 

Cześć, jestem Julia i od 2014 roku pracuję jako niezależna blogerka podróżnicza, fotografka i autorka. Mój blog nazywa się globusliebe.com i jest obecnie jednym z najbardziej znanych blogów turystycznych w Niemczech. 

Na stronie globusliebe.com oraz na moim koncie na instagramie (@globusliebe) dzielę się wskazówkami dotyczącymi podróży po Niemczech i całym świecie. Ponieważ ochrona naszej wspaniałej planety jest bardzo bliska mojemu sercu, półtora roku temu zdecydowałam się skoncentrować głównie na podróżach, które są przyjazne dla środowiska. Od tego czasu tematy związane z ochroną środowiska stają się na moim blogu coraz ważniejsze.

Wiadomo, że w ostatnim czasie podróżowanie stało się nieco trudniejsze. Gdzie akurat byłaś, jak Niemcy zamknęły swoje granice?

Byłam w domu. Na początku cała sytuacja związana z koronawirusem była dla mnie szokiem. Wszystkie moje plany na rok 2020 zostały anulowane, a moje zarobki spadły z dnia na dzień.

Jak spędzałaś swój czas podczas kwarantanny?

Wykorzystałam ten czas, żeby urządzić nasz nowy dom. Razem z chłopakiem zbudowaliśmy podwyższone grządki, na których posadziliśmy wiele warzyw. Spędzaliśmy też dużo czasu na naszym tarasie na dachu.


Czy trudno było Ci nagle porzucić podróżowanie i zamiast tego zostać w domu?

Szczerze mówiąc, bardzo podobała mi się możliwość spędzania czasu w domu, ale ponieważ moje dochody w dużej mierze zależą od podróżowania, był to również trudny okres.

To właśnie ta niepewność była najbardziej stresująca w całej tej sytuacji.

Czy miałaś zarezerwowane jakieś loty, które zostały odwołane przez koronawirusa?

Nie, na szczęście nie miałam kupionych żadnych lotów na 2020 rok.

Za czym najbardziej tęskniłaś jeśli chodzi o podróżowanie?

Najbardziej brakowało mi swobody w wychodzeniu na zewnątrz, spotykaniu się z innymi ludźmi w kawiarnii i wspólnym spędzaniu czasu.


Jakie było najdłuższe opóźnienie jakiego doświadczyłaś i jak wpłynęło ono na Twoją podróż?

Najdłuższe opóźnienie jakie mnie spotkało to chyba tylko dwie godziny i musiałam po prostu dłużej czekać na swój lot na lotnisku.


Czy wiesz, że możesz ubiegać się o odszkodowanie w wysokości nawet 600€ za opóźnione lub odwołane loty?

Tak, wiem o tym.


Czy Ty też doświadczyłeś opóźnionego lub odwołanego lotu? Lot-Opóźniony.pl chętnie Ci pomoże! Przejmiemy całą korespondencję z przewoźnikiem i zadbamy o to, aby Twoje prawa zostały wyegzekwowane. Wypełnij dane swojego lotu, a my natychmiast poinformujemy Cię, czy możesz ubiegać się o odszkodowanie za lot. Dowiesz się również, jaka kwota Ci przysługuje!

Zgłoś roszczenie


Czy masz już zaplanowane jakieś podróże w najbliższej przyszłości?

W przyszłym tygodniu jadę do Baden-Württemberg na produkcję zdjęć.


Chcielibyśmy bardzo podziękować Julii za wywiad! Julia pisze swoje blogi w języku niemieckim, ale musimy przyznać, że jej bloga i Instagrama warto odwiedzić chociażby dla samych zdjęć! Przekonajcie się sami - oto jeden z naszych faworytów na jej blogu:

-> Deutsche Alpenstraße: Panoramaroute vom Bodensee bis Berchtesgaden

Złapałeś bakcyla do podróży?

Wywiad z Line i Sebastianem sprawił, że naszła Cię ochota na jakąś podróż? Oczywiście w tym roku jest to trochę trudniejsze, ale na pewno nie jest to niemożliwe. I nie zapomnij: nawet jeśli Twój lot zostanie odwołany z powodu koronawirusa, masz prawo do pełnego zwrotu ceny biletu! Potrzebujesz pomocy w tej sprawie? Szybko i łatwo sprawdź swój lot w naszym bezpłatnym kalkulatorze, a my zadbamy o to, abyś otrzymał zwrot pieniędzy.

➜ Ubiegaj się o zwrot za biletTrustpilot-Opinie o Lot-Opóźniony.pl