Off the path

The Ones to Follow 2020: Off The Path z Niemiec!

piątek, 11 września 2020

Wyjazdy, wycieczki, odkrywanie nowych miejsc lub po prostu relaks na plaży… kto tego nie lubi? W tym roku zdecydowanie trudniej wyrwać się choćby na kilka dni na jakieś zagraniczne wakacje. Powoli jednak sektor turystyczny wraca do życia, co zdecydowanie zachęca do jakiejś podróży! Czas zatem zdobyć kilka inspiracji! A gdzie znajdziemy całą masę inspiracji jak nie na Instagramie? Lot-Opóźniony.pl stworzył listę najlepszych blogów podróżniczych 2020 w serii zatytułowanej The Ones To Follow. Sprawdź i przekonaj się, że blogi te naprawdę zaostrzają apetyt na lato, słońce, zabytki, morze i plaże!

W tym tygodniu w The Ones To Follow 2020 przedstawiamy: Line i Sebastian z Off the Path! Ten wpis na blogu jest szczególnie interesujący dla miłośników outdooru i wszystkich tych, którzy szukają niezwykłych i wyjątkowych wrażeń z podróży. Razem ze swoim psem Finleyem, Sebastian i Line zawsze szukają nowych przygód, które dokumentują na swoim blogu i Instagramie. Niektóre z ich zdjęć są naprawdę imponujące!

Przedstawiamy: Line i Sebastian - Off the Path

Off the Path - Blog Lot-Opóźniony.pl

Witajcie! Czy możecie powiedzieć nam coś o sobie i swoim blogu? Jak to wszystko się zaczęło?

Jesteśmy Sebastian i Line z Off the Path i kochamy przygody! Nasz blog istnieje od 2011 roku i zainspirował wielu ludzi do rozpoczęcia swojej własnej przygody. W naszych podróżach szukamy wyjątkowych chwil, chwil, które wywołują uśmiech i pozostają w pamięci na zawsze: czy to świt nad górami, spotkanie z dzikimi słoniami czy skok z samolotu. Poza długodystansowymi podróżami lubimy też odkrywać ciekawe miejsca w naszej ojczyźnie w Niemczech. Od początku tego roku jesteśmy w drodze z naszym psem Finleyem!

Przy tak wielu podróżach, zamknięcie granic w Niemczech musiało być dość dziwnym uczuciem. Jak przyjęliście informację o tym, że granice Waszej ojczyzny zostają na jakiś czas zamknięte?

Kiedy ogłoszono, że granice zostaną zamknięte, byliśmy w Niemczech u siebie w domu. Zamknięcie granicy było dla nas oczywiście na początku dużym szokiem, ponieważ - jak prawdopodobnie większość ludzi - nie spodziewaliśmy się tak drastycznych środków, zwłaszcza, że zawsze mieliśmy swobodę podróżowania, kiedy i gdziekolwiek byśmy chcieli. Ale ponieważ granice zostały zamknięte z dobrego powodu, szybko pogodziliśmy się z tą nową rzeczywistością.


Jak spędzaliście swój czas podczas kwarantanny?

Na szczęście mieszkamy w środku gór, w pięknym Garmisch-Partenkirchen i przygody czekają na nas tuż za drzwiami. Z naszego mieszkania mamy widok na okoliczne szczyty, dlatego na piesze wędrówki możemy udać się do okolicznych wiosek. Z jednej strony spędziliśmy czas bawiąc się z psem i dużo chodząc na spacery, a z drugiej strony wykorzystaliśmy kwarantannę, aby napisać nową książkę o najfajniejszych mikro podróżach w Niemczech.

Czy zmiana trybu z częstych podróży na pozostanie w domu na dłużej była dla Was trudna?

Jesteśmy dość spontanicznymi ludźmi i w przeszłości często spontanicznie wyjeżdżaliśmy czy to na wycieczkę w Alpy, wycieczkę drogową przez Hiszpanię, czy nawet lot do Azji. Brak możliwości przeżycia tej spontaniczności na początku był dość trudny. Z drugiej strony na krótko przed ogłoszeniem kwarantanny kupiliśmy szczeniaka, dlatego też nie mogliśmy być aż tak bardzo spontaniczni, ponieważ pierwsze miesiące chcieliśmy spędzić razem w domu - dlatego nasz Finley dość dobrze odwrócił naszą uwagę od lockdownu. :)

Czy mieliście zarezerwowane jakieś loty, które następnie zostały odwołane? Jak zachowały się linie lotnicze w takiej sytuacji?

Sebastian miał lecieć w marcu do Kanady, gdzie czekały na niego śnieżne przygody, ale w ostateczności musiał zostać w domu ze mną i Finleyem. Linie lotnicze odwołały loty i nie było żadnych problemów z późniejszą obsługą


Twój lot został odwołany z powodu pandemii koronawirusa? Dowiedz się więcej na temat swoich praw w sytuacji, gdy linie lotnicze odwołają Twój lot z powodu COVID-19.


Za czym najbardziej tęsknicie w podróżowaniu?

Najbardziej brakowało nam poczucia wolności i niezależności, które można poczuć od razu po rozpoczęciu podróży, gdy tylko zamykasz za sobą drzwi wyjściowe. Brakowało nam również wielu nowych wrażeń i ludzi, których spotykasz w każdej podróży.

A za czym nie tęskniliście, jeśli chodzi o podróże?

Za pakowaniem i rozpakowywaniem!


Jakie było Wasze najbardziej frustrujące odwołanie lub najdłuższe opóźnienie lotu i jak wpłynęło to na resztę Waszej podróży?

Kiedyś mieliśmy dwugodzinne opóźnienie podczas naszego lotu do Doha, przez co nie zdążyliśmy na nasz lot przesiadkowy do Tokio. Ostatecznie całkowite opóźnienie wynosiło prawie 24 godziny. Niestety oznaczało to, że straciliśmy cały jeden dzień w stolicy Japonii.

Czy wiecie, że za opóźniony lub odwołany lot możecie ubiegać się o odszkodowanie w wysokości nawet do 600€? 

Tak, ponieważ za nasz opóźniony lot do Tokio uzyskaliśmy taką właśnie rekompensatę!


Czy Ty też tak jak Sebastian i Line, doświadczyłeś opóźnionego lub odwołanego lotu? Lot-Opóźniony.pl chętnie Ci pomoże! Przejmiemy całą korespondencję z przewoźnikiem i zadbamy o to, aby Twoje prawa zostały wyegzekwowane. Wypełnij dane swojego lotu, a my natychmiast poinformujemy Cię, czy możesz ubiegać się o odszkodowanie za lot. Dowiesz się również, jaka kwota Ci przysługuje!

Sprawdź swój lot!


Dokąd chcielibyście się wybrać w niedalekiej przyszłości? A może macie już jakieś plany lub zarezerwowane loty?

Na najbliższą przyszłość planujemy podróż po Europie, w którą będziemy mogli zabrać naszego Finleya i wspólnie przeżyjemy niezapomniane przygody. Specjalnie na tę wyprawę kupiliśmy nowy samochód i w najbliższych tygodniach będziemy zajęci jego przebudową - ale nie możemy jeszcze zdradzić wszystkich szczegółów ;)


Chcielibyśmy bardzo podziękować Line i Sebastianowi za udział w The Ones To Follow 2020! Z niecierpliwością czekamy na to, czym podzielą się z nami podczas ich wyprawy z Finleyem. Też jesteście ciekawi ich historii i zdjęć?

Jeśli macie ochotę podszkolić swój niemiecki - polecamy jeden z naszych faworytów na blogu:

10 pięknych miejsc w Austrii, które możesz zobaczyć podczas wycieczki rowerowej

Złapałeś bakcyla do podróży?

Wywiad z Line i Sebastianem sprawił, że naszła Cię ochota na jakąś podróż? Oczywiście w tym roku jest to trochę trudniejsze, ale na pewno nie jest to niemożliwe. I nie zapomnij: nawet jeśli Twój lot zostanie odwołany z powodu koronawirusa, masz prawo do pełnego zwrotu ceny biletu! Potrzebujesz pomocy w tej sprawie? Szybko i łatwo sprawdź swój lot w naszym bezpłatnym kalkulatorze, a my zadbamy o to, abyś otrzymał zwrot pieniędzy.

➜ Ubiegaj się o zwrot za bilet


Trustpilot-Opinie o Lot-Opóźniony.pl