Pomyłki na lotnisku

Najzabawniejsze wpadki podczas rezerwowania wakacji

środa, 3 lipca 2019

Wakacje w końcu zarezerwowane, bilety kupione, przewodniki turystyczne i kąpielówki też - nie pozostało nic innego jak tylko czekać na upragniony urlop! Tak to właśnie powinno wyglądać. Ale niestety, nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Czasami pojawiają się pomyłki podczas rezerwowania lotów i podróżni niespodziewanie lądują w zupełnie innym miejscu niż planowali. Oto 5 zabawnych historii, które przytrafiły się podróżnym z całego świata!

1. Do Sidney w Kanadzie zamiast w Australii

Wyobraź sobie, że Twoja pierwsza daleka podróż zbliża się wielkimi krokami. Kąpielówki i krem do opalania zapakowane i nagle zamiast w Australii lądujesz w zimnej Kanadzie! Kilka lat temu włoska para chciała wybrać się w podróż do Australii, której przystankiem początkowym było Sydney. Ale zamiast tam, samolot zabrał ich do małego miasteczka Sidney, które znajduje się w Nowej Szkocji w Kanadzie. Błąd podczas rezerwowania biletów popełniło włoskie biuro podróży, które oczywiście natychmiast dopilnowało, aby para mogła polecieć do wybranego miejsca docelowego.  Podobny błąd popełnił 21-letni Niemiec, który chciał odwiedzić swoją dziewczynę, ale zamiast Sydney wpisał w wyszukiwarkę lotów Sidney i wylądował w górach w stanie Montana w USA.

2. Fani Bilbao na finał Ligi Europy polecieli w złym kierunku

Wydarzyło się to już dobre parę lat temu, ale nadal jest jedną z najzabawniejszych pomyłek. 400 kibiców z Bilbao zdecydowało się kibicować swojemu ulubionemu klubowi piłkarskiemu podczas Finału Ligi Europy w 2012 roku. Wpadli oni na pomysł wynajęcia lotu czarterowego. Jak pomyśleli, tak zrobili! Lot do Budapesztu był gotowy, fani w świetnym nastroju i odlecieli! Jeden problem: mecz nie odbywał się w Budapeszcie. Nie, na miejsce finału Ligi Europy został wybrany Bukareszt. Nie Budapeszt!

Wyobraźcie więc sobie 400 szalonych kibiców, którzy wylądowali w niewłaściwym mieście i nie byli w stanie wesprzeć swoich ulubionych sportowców w tym prawdopodobnie najważniejszym meczu roku.

3. Granada, Grenada czy Graneda?

Jak naprawdę nazywa się to miasto w Andaluzji? Nazywa się Granada! Nie Grenada, Graneda czy Granade. Dlatego też nie powinno nikogo dziwić, że do pomyłki z udziałem tego miejsca doszło już nie raz. Dla przykładu: obywatel USA Edward Gamsons i jego żona od dawna marzyli o wycieczce do Granady, która znajduje się w pięknej Andaluzji w Hiszpanii. Gramsons chciał podążać śladami swoich hiszpańskich przodków, ale przez swoją pomyłkę wylądował na karaibskiej wyspie Grenada. Niektórzy mogą powiedzieć - też nie tak źle! Para była jednak bardzo zawiedziona i pozwała nawet linie lotnicze.

4. Gdzie leży Rodez? Podróżni często zamiast w Grecji lądują we Francji

Błękitna woda, długie plaże, przepyszne tzatziki i greckie wino… Tak właśnie większość z nas wyobraża sobie wakacje na Rodos. Ale co jeśli po wylądowaniu wszystko wygląda zupełnie inaczej? Prawdopodobnie znalazłeś się we francuskiej prowincji Rodez. Takiego rozczarowania doświadczyło w 2007 roku 3 turystów z Norwegii, którzy zaplanowali swoje wielkie greckie wakacje. Rodez znajduje się w centralnej Francji, około 500km od Paryża. Trzech urlopowiczów zdecydowało się na powrót do Norwegii.

5. „Jeden bilet do Bordo, proszę!”, ale co jeśli zamiast tego tak naprawdę chciałeś lecieć do Porto?

„Dokąd ten bilet?” Tak, biuro podróży mogło raz jeszcze zapytać jedną ze swoich klientek o dokładny cel jej podróży. Fakt, że dokładna wymowa jest ważna podczas dokonywania rezerwacji, ukazuje nasz ostatni przykład. Dialekt kobiety z Saksonii przyczynił się do tego, że kupiła zły bilet. Chciała udać się do Porto w Portugali, ale tak wymówiła miejsce docelowe swojej podróży, że pracownik biura podróży pomyślał, że chce jechać do Bordeaux we Francji. Za późno zorientowała się, że kupiła bilet do Bordeaux, którego w końcu i tak nie wykorzystała, bo nie satysfakcjonowała ją podróż do Francji. Kobieta pozwała biuro podróży, ale sprawę przegrała. My uważamy, że Bordeaux jest zawsze warte odwiedzenia!

A co jeśli problemem podczas Twojej podróży był opóźniony lub odwołany lot?

Jeśli Twój lot został opóźniony lub odwołany, a Ty nie jesteś pewien, czy przysługuje Ci odszkodowanie, możesz to sprawdzić bezpłatnie i bez zobowiązań za pomocą naszego kalkulatora odszkodowań. Następnie możesz zdecydować, czy chcesz, abyśmy zajęli się Twoim roszczeniem. Nie pozwolimy, aby linia lotnicza odmówiła Ci należnego odszkodowania. Nasza 25% prowizja pokrywa absolutnie wszystkie możliwe koszty - ubiegaj się o odszkodowanie i korzystaj z przysługujących Ci praw!

Sprawdź lot


Trustpilot-Opinie o Lot-Opóźniony.pl