5 najbardziej obleganch tras

5 tras, na których podróżuje największa liczba pasażerów

środa, 12 grudnia 2018

Wraz z pojawieniem się tanich lotów oraz niskobudżetowych linii lotniczych, znacznie wzrosła liczba pasażerów, którzy zdecydowanie bardziej wolą skorzystać z lotu niż z innego środka transportu. Ta tendencja dotyczy zarówno lotów krajowych jak i międzynarodowych. Wydawać by się mogło, że w związku z tym na niektórych trasach mamy stale do czynienia z nadkompletem pasażerów. Kiedy jednak poznasz liczbę osób, które podróżują na niektórych trasach, z pewnością będziesz zaskoczony.

Można by z góry założyć, że aby wybrać najbardziej obleganą przez pasażerów trasę, wystarczy ustalić połączenie między dwoma miastami z największą liczbą mieszkańców. Nic bardziej mylnego! W pierwszej piątce najbardziej obleganych tras na świecie, znajdują się tylko i wyłącznie loty krajowe! Dlaczego? Bilety są względnie tanie, w cenę biletu wliczony jest mniejszy podatek, nie trzeba przechodzić przez kontrolę celną itp. Wszystko to sprawia, że loty krajowe są nawet bardziej komfortowe i tańsze dla przeciętnego podróżnego.

1. Seul - Jeju (prowincja Czedżu) 11.1 milinów pasażerów rocznie

Wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO i uznawana za jedną z najpiękniejszych wysp Azji - wyspa Jeju jest jednym z ulubionych celów podróży mieszkańców Korei Południowej. Jednak udając się tam na wakacje trzeba pamiętać, że wyspa jest wręcz przepełniona turystami. Wszystko to za sprawą ilości lotów jakie obsługiwane są na trasie Seul - Jeju. Wydaje się to wręcz nieprawdopodobne, ale każdego dnia z samego tylko Seulu lata tam 178 lotów! Oznacza to częstotliwość jednego lotu na 8 minut!

2. Tokio - Sapporo 7.8 miliona pasażerów rocznie

Sapporo to 5 pod względem wielkości populacji miasto w Japonii. To także stolica północnej wyspy Hokkaido. Miasto znane jest przede wszystkim z górskiego terenu, piwa oraz oczywiście świetnych tras narciarskich.

3. Tokio - Fukuoka 7.6 miliona pasażerów rocznie

Nie jest zaskoczeniem, że dwie z najbardziej ruchliwych tras na świecie startują z jednej z najbardziej niespokojnych metropolii na świecie. Fukuoka leży zupełnie po przeciwnej stronie Japonii niż Saporro. Jest największym miastem wyspy Kiusiu i zarazem bardzo ważnym obszarem przemysłowym Japonii.

4. Delhi - Mumbai 7.3 miliona pasażerów rocznie

Indie to jeden z najbardziej zaludnionych krajów świata. Nie dziwi zatem wysoka pozycja tej trasy w naszym rankingu - łączna liczba ludności obu tych miast przekracza 31 milinów mieszkańców. Do tego należy dodać ogromną liczbę turystów, którzy bardzo często podróżując między tymi dwoma miastami, wybierają właśnie samolot jako środek transportu.

5. Sydney - Melbourne 7.2 million passengers per year

Pomimo tego, że oba miasta nie leżą po przeciwnych stronach Australii, odległość, którą można zobaczyć na mapie, może być bardzo myląca. Dwa najbardziej zaludnione miasta kraju dzieli 706 kilometrów i najszybszym oraz najbardziej dostępnym sposobem na przedostanie się z jednego miasta do drugiego jest niewątpliwie lot samolotem.

Najbardziej ruchliwe trasy w Europie

Tuluza - Paryż 2.35 miliona pasażerów

Madryt - Barcelona 2.32 miliona pasażerów

I teraz pojawia się pytanie: czy mogę ubiegać się o odszkodowanie​, jeśli mój lot był opóźniony lub odwołany na jednej z najbardziej ruchliwych tras lotniczych na świecie? Niestety, odpowiedź brzmi: nie. Pięć najbardziej ruchliwych tras na świecie startuje i ląduje na lotniskach poza Europą, dlatego też loty te nie są objęte rozporządzeniem WE 261/2004.

Jednak wymienione trasy europejskie z pewnością uprawniają Cię do ubiegania się o odszkodowanie za zakłócony lot. Jeśli więc Twój lot został opóźniony lub odwołany na trasie do lub z Europy, możesz być uprawniony nawet do 2 578,00 złotych odszkodowania!

Zgłoś roszczenie


Trustpilot-Opinie o Lot-Opóźniony.pl