Airport1

Czy nadal mogę ubiegać się o odszkodowanie, jeśli otrzymałem posiłek i napoje? - Możesz na nas liczyć!

środa, 22 sierpnia 2018

Czasem nie wszystko idzie zgodnie z planem. Kiedy dzieje się tak w podróży, może to oznaczać niemałe kłopoty. To musi się zmienić, ponieważ ludzie mają prawo do otrzymania wsparcia i do bycia traktowanym z szacunkiem.  Nie martw się, jesteśmy tu by Ci pomóc!

Hej Ruggero, niedawno mój lot na lotnisku w Warszawie był opóźniony o 9 godzin. Podczas opóźnienia zaoferowano mi posiłek, napoje oraz zakwaterowanie. Czy nadal jestem uprawniona do ubiegania się o odszkodowanie? - Marta

Ruggero: Witaj Marta! W przypadku opóźnionego lotu, twój przewoźnik jest zobowiązany do zapewnienia Ci opieki, a jest to m.in. posiłek, napoje oraz zakwaterowanie. Wygląda na to, że tak właśnie było w Twoim przypadku!

Na szczęście, opieka ta jest czymś zupełnie innym niż prawo do ubiegania się o odszkodowanie. Dlatego też vouchery i zaoferowana pomoc nie oznaczają, że nie jesteś już uprawniony do uzyskania rekompensaty finansowej.

Jeśli jednak linia lotnicza zaoferowała Ci vouchery lub zniżki do wykorzystania podczas Twojej kolejnej podróży, zaakceptowanie tego może oznaczać, że zrzekasz się prawa do ubiegania się o odszkodowanie. Na szczęście nie wygląda na to, aby miało to miejsce w Twoim przypadku! Jeśli więc chciałabyś złożyć wniosek o odszkodowanie z pomocą naszego serwisu Yource, dołożymy wszelkich starań, aby dostarczyć Ci rekompensatę za przelot.

Jeżeli  wolisz zrobić to na własną rękę - rozumiemy. Ale pamiętaj, jesteśmy tu zawsze gotowi by Ci pomóc!

Pozdrawiamy,

Ruggero z Yource

ZGŁOŚ ROSZCZENIE

Ruggero jest jednym z członków zespołu Yource. Jest odpowiedzialny za sprawdzanie i zatwierdzanie wniosków zgodnie z rozporządzeniem WE 261/200. Weryfikuje też prawdziwość argumentów przedstawianych przez linie lotnicze.

Dowiedz się więcej na temat swoich praw klikając tutaj!

Masz więcej pytań? Odpowiedzi na niektóre z nich znajdziesz w naszej zakładce FAQ - Najczęściej Zadawanych Pytań.

Jeśli nie znalazłeś na naszej stronie odpowiedzi na Twoje pytanie, nie czekaj ani sekundy i wyślij do nas wiadomość na info@lot-opozniony.pl lub odwiedź naszą zakładkę KONTAKT. Odezwiemy się do Ciebie tak szybko, jak to będzie możliwe!

Sprawdź odszkodowanie! <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>