Never stop dreaming

5 filmów inspirujących do podróży

piątek, 26 stycznia 2018

Zima się zadomowiła. Zmrok zapada wcześniej i ciemność zabawia się naszym samopoczuciem. Po krótce – czas od tego uciec! I choć mogłoby się wydawać, że nie ma nic prostszego jak tylko spakować walizki i ruszać w drogę, nie każdy może sobie pozwolić na ten luksus. Wypróbujmy więc drugi najlepszy po podróżach pomysł, czyli oglądanie filmów, które przeniosą Cię natychmiast do zupełnie innego świata. Lot-opozniony.pl ma dla Ciebie najlepszą selekcję filmów, które oderwą Cię o rzeczywistości, zainspirują i zamienią domowe zacisze w odległą podróż… przynajmniej na razie, gdy zima jeszcze grasuje.

Dzienniki motocyklowe (The Motorcycle Diaries) – Ameryka Południowa

Marzysz o podróży do Ameryki Południowej? W takim razie musisz obejrzeć ten film przynajmniej raz. Podążaj śladami Ernesto “Che” Guevary, któremu towarzyszą najlepszy przyjaciel i motocykl w podróży przez Argentynę, Chile, Peru i Kolumbię. Podczas ich wyprawy odkryjesz piękno i rozmaitość południowo-amerykańskich krajobrazów.

Niebiańska plaza (The Beach) – Tajlandia

W roli głównej Leonardo DiCaprio i Tilda Swinton. Oglądając przeniesiesz się w klimat złotego piasku i turkusowej wody na jednej wielu z tajlandzkich wysp. Może nie być to najbardziej relaksująca fabuła, ale na pewno warta rekomendacji. Jeśli po głowie chodziły Ci myśli w stylu: rzuć wszystko i wyjedź – to będzie strzał w 10-tkę. Nota bene, większość ujęć kręcono na dość odizolowanej wyspie Ko Phi Phi.

Pociąg do Darjeeling (The Darjeeling Limited) – Indie

Pamiętasz jeszcze dziecięce wakacje spędzane z rodziną? Włączając nieuniknione sprzeczki z rodzeństwem. Teraz, jako dorosły, taka wyprawa może wydawać Ci się jeszcze większą abstrakcją, ale ten film sprawi, że podwójnie przemyślisz rodzinną podróż. Z jednej strony, Pociąg do Darjeeling zachwyci Cię wspaniałymi krajobrazami Indii, a z drugiej przypomni, iż mimo ekscentryzmów w rodzinie, miłość do najbliższych jest najważniejsza.

Zakochany Paryż (Paris, Je T’Aime) – Paryż, oczywiście

Oczywiście, że każdy z nas kojarzy Paryż jako miasto miłości, ale to nigdy nie zostało pokazane na ekranie wybitniej niż w tej produkcji. Ujęty w 20 scenach opowiedzianych przez różnych reżyserów, ten film sprawi, że zakochasz się nie tylko w mieście, ale w samej miłości. Nieważne jaki jest Twój gust, na pewno odnajdziesz scenę, dzięki której pokochasz Paryż do szaleństwa.

Wszystko za życie (Into the wild) – Alaska

Nie moglibyśmy zakończyć listy bez tej pozycji. Film doskonale wyraża pragnienie ucieczki od wszystkich globtroterów: pragnienie odnalezienia prostoty życia, budzenie się każdego dnia w nieskazitelnie czystym otoczeniu i pozbycie się niepotrzebnych materialnych sentymentów. Opowieść o najpiękniejszej podróży – życiu.

Teraz przygotuj domowy zestaw kinomaniaka: popcorn z mikrofali, ciepły koc i duży kubek herbaty. Zaczynamy seans podróżniczych inspiracji. A prawdziwa podróż - już niedługo.

Śledź bloga Lot-Opóźniony.pl i polub nas na Facebook’u! Pozytywnie uzależnimy Cię od podróżowania!