Berlin main

Jesienne city break w Berlinie? 5 razy TAK!

piątek, 27 października 2017

Po wakacjach miało być mnóstwo energii do działania, a zamiast tego powoli dopada Cię jesienna chandra? Niebo pochmurne, lekko kropi deszcz, a Ty już zastanawiasz się nad ucieczką pod ciepły koc z kubkiem gorącej herbaty. Nie zaszywaj się jeszcze w domu - jesień to doskonała pora na krótki wypad: mniej turystów, idealna temperatura na zwiedzanie i dużo niższe ceny. To jak!? Kupujemy bilet, pakujemy podręczny i lecimy do Berlina!

Nie ma wątpliwości, że stolica naszych niemieckich sąsiadów to ostatnio #theplacetobe. Uruchomiliśmy nasze berlińskie kontakty, żeby stworzyć dla Ciebie listę 5 miesjcówek, które z pewnością możesz dodać do Twojej weekendowej listy!

Nasze berlińskie top 5!

#1 Magiczna kawiarnia

Być w Berlinie i nie zjeść w House of Small Wonder to jak Paryż bez spróbowania macarons czy croisstantów! To jedno z miejsc, które oczarowuje Berlińczyków i przyjezdnych atmosferą i smakiem. Niebanalny wystrój i pyszne jedzenie, a także doskonała kryjówka przed jesiennym deszczem. W House of Small Wonder często brakuje stolików zaraz po otwarciu, więc radzimy zrobić rezerwację.

#2 Miejska oaza

Gdy na moment przytłoczy Cię miejska atmosfera, wybierz się do Ogrodu Botanicznego - zielonej oazy spokoju, 45 minut drogi pociągiem od centrum. Jak wiele osób opowiada, czas płynie tu wolniej a nawet staje w miejscu! Idealne miejsce na reset i odpoczynek.

#3 Wejście od podwórka

Jadąc do Berlina zostaw nieco miejsca w walizce na zakupy w Voo Concept Store. Łatwo można przegapić tę perełkę, gdyż wejście do sklepu znajduje się na tyłach ulicy Oranienstraße w dzielnicy Kreuzberg. W Voo prezentują się m.in. takie marki jak Acne Studios, Nike, Stutterheim i Minimarket, a jeśli chodzi o produkty liefestylowe - chcesz mieć je wszystkie! Jedno z miejsc, które zdecydowanie nacieszy oko i... może uszczuplić zawartość porftela, ale bez żalu!

#4 Nowe oblicze Dekalogu

Stworzenie nowoczesnej instalacji we wnętrzu najstarszego kościoła w Berlinie to nie lada wyzwanie, w sam raz dla urodzonej w Osace japońskiej artystki Chiharu Shiota, która od 1996 mieszka i tworzy w Berlinie. Lost Words można podziwiać z zapartym tchem do 11 listopada w Nikolaikirche. Z okazji 500-lecia reformacji, Shiota transformuje wnętrze kościoła w zupełnie nową przestrzeń dla skojarzeń i myśli. W drucianych wiciach zaplątane strony Biblii w różnych językach stają się symbolem globalnej złożoności idei Reformacji i biblijnego przekazu.

Na fotografii instalacja Chiharu Shiota Uncertain Journey.

#5 Bezsenność Berlina

Po dniu zwiedzania, relaksu w zielonym zaciszu, zakupów, smakowych wrażeń czy inspirującego połączenia tradycji i sztuki nowoczesnej nie będzie czasu na sen! Życia nocnego w Berlinie musisz doświadczyć i na początek polecamy Chalet. W 150-letniej dekadenckiej kamienicy poczujesz się jakby czas cofnął się do XIX wieku. Co tydzień Chalet na swoich 2 piętrach zapewnia świetny line-up i utalentowanych dj’ów, a na zewnątrz zahipnotyzuje Cię bajeczny ogród - idealne miejsce na chill out, kiedy na dworze nie jest jeszcze zbyt zimno. To zdecydowanie miejsce z klasą: stylowe lampy i krzesła vintage, lampiony na podwórzu, tapety w antyczne wzory i wiele zakamarków, które kryje kamienica. Zacznij wieczór w Chalet, a potem daj się porwać berlińskiej scenie klubowej! A w południe może mały afterek?

Chyba nie musimy Cię dłużej przekonywać na wypad do Berlina!

Masz w planie jesienne city break? Szukaj nowych inspiracji na blogu Lot-Opóźniony.pllub polub nas na Facebook’u! Pozytywnie uzależnimy Cię od podróżowania!