Amsterdam the Canal Ring 8652262148

5 powodów, dlaczego warto spędzić październik w Amsterdamie!

poniedziałek, 16 października 2017

Po wakacjach miało być mnóstwo energii do działania, a zamiast tego powoli dopada Cię jesienna chandra? Niebo pochmurne, lekko kropi deszcz, a Ty już zastanawiasz się nad ucieczką pod ciepły koc z kubkiem gorącej herbaty. Nie zaszywaj się jeszcze w domu - jesień to doskonała pora na krótki wypad: mniej turystów, idealna temperatura na zwiedzanie i dużo niższe ceny. To jak!? Kupujemy bilet, pakujemy podręczny i lecimy do Amsterdamu!

Urokliwe kamienice i wąskie uliczki, wszechobecne odgłosy przejeżdżających rowerów, łódki przepływające kanałami, coffee shopy na czerwonej dzielnicy, mnóstwo barów, kawiarni i znakomitych restauracji, ale przede wszystkim miasto kontrastów i niezliczonej ilości eventów! Lot-Opóźniony.pl ma dla Ciebie to-do-list na październik, dzięki której wrażeń z Amsterdamu szybko nie zapomnisz!

#1 Just dance!

Już dzisiaj wystartował Amsterdam Dance Event - największy festiwal muzyki elektronicznej na świecie. Przez całe 5 dni praktycznie 24/7 wystąpi ponad 2200 DJ’ów w 120 amsterdamskich klubach. Już czujesz ten niesamowity vibe, pulsującą na mieście energię i muzykę, która unosi tłumy fanów z całego globu! Poza klubowym szaleństwem możesz dowiedzieć się sporo o muzyce elektronicznej i biznesie na niezliczonych panelach, konferencjach, warsztatach i projekcjach filmowych organizowanych w całym mieście. Amsterdam to stolica muzyki elektronicznej i w pełni zasługuje na ten tytuł!

#2 Cukierek albo psikus

Halloween w Amsterdamie co roku przekracza nasze oczekiwania! Tym razem zapowiada się równie nieziemskie przeżycie dzięki Amsterdam Spook i serii obłędnych imprez organizowanych od 25 do 31 października. Motyw przewodni to Toyland, czyli masakra zabawek. W festiwalową noc 28 października przeistocz niewinne dziecięce wspomnienia w istny horror i uruchom wyobraźnię, wcielając się w morderczą laleczkę Chucky, obłąkanego misia Colargola czy zmasakrowaną Barbi. Tej nocy szalony tłum i muzyka sprawią, że nie zmrużysz oka!

#3 Piwna rozpusta

Wydarzenie, którego nie z pewnością nie możesz przegapić to PINT Bokbierfestival - największy festiwal piwa w Holandii! Dołącz do 12 tysięcy osób, które w ostatni weekend października będzie kosztować ponad 100 różnych piw w Beurs van Berlage. Sam klimat tego miejsca i koncerty na żywo tworzą niesamowitą atmosferę. Heinekena już znasz, więc warto spróbować czegoś nowego! Proost! [pl: na zdrowie]

#4 Festiwal animacji

Marzy Ci się niekiedy podróż do krainy z dzieciństwa? Koniecznie wybierz się na KLIK, festiwal wszelkiego rodzaju animacji. Filmy animowane długo- i krótkometrażowe, gry wideo, śpiewanie ulubionych hitów z bajek Disney’a i zabawy z ulubionymi postaciami z kreskówek. Świetna rozrywka dzieciaków i dorosłych, którzy wcale dorosnąć nie chcą! Festiwal odbędzie się od 17 do 22 października w muzeum EYE, gdzie warto zostać na dłużej i nacieszyć oko widokiem.

#5 Relaks

Kalendarz wydarzeń w Amsterdamie jest codziennie wypełniony po brzegi. Pozwól sobie na chwilę relaksu między jednym a drugim eventem, przejdź się wzdłuż kanałów i parków, odkrywając urokliwe zakątki tego miasta. Jesienna aura zachęcą do spacerów, dni są wciąż słoneczne, a na ulicach jest zdecydowanie mniej tłoczno. Kiedy zrobi się chłodniej wybierz się do jednej z tzw. bruine kroeg [pl: brązowy bar] na świeżą miętową herbatę i domową szarlotkę. A jeśli pragniesz iście holenderskich wrażeń, dzielnie zniesiesz zimno i zostaniesz na tarasie, rozkoszując się ostatnimi promieniami słońca na Twojej twarzy.

To jak? Chyba już jasne, gdzie spędzisz październikowy weekend! #iamsterdam

Wybierasz się na jesienne city break? Szukaj co tydzień nowych inspiracji na naszym blogu lub polub nas na Facebook’u!