Inside 2568698 960 720

Travel hack #9: miejsca w samolocie

piątek, 8 września 2017

Wakacje to najlepszy czas w roku. Już samo planowanie podróży wprawia nas w dobry nastrój, na miejscu jesteśmy zupełnie pochłonięci wrażeniami, a po powrocie jeszcze długo wspominamy atmosferę beztroski. Każda, krótsza czy dłuższa odskocznia od obowiązków i codziennego zabiegania jest co jakiś czas wskazana. A jeśli chodzi o sposoby na tanie, komfortowe i relaksujące wakacje - możesz liczyć na nas! Dzięki serii pomocnych travel hacks podpowiemy Ci, jak przypadkiem nie spakować stresu ze sobą.

W ostatnich latach drastycznie ubyło miejsca w samolotach. Wąskie, ściśnięte ze sobą siedzenia i mała przestrzeń na nogi obniżają pasażerom komfort podróży. Na szczęście Lot-Opóźniony.pl ma kilka sposobów na całkiem wygodne i przyjemne latanie.

Jeśli podróżujesz w parze, pamiętaj, aby podczas rezerwacji miejsc lub odprawie wybrać fotele pod oknem i od strony alejki w tym samym rzędzie, tak, aby miejsce w środku pozostało wolne. Przy odrobinie szczęścia rezerwacja tego miejsca nie zostanie dokonana i cały rząd będzie tylko dla was. To luksus w klasie ekonomicznej! Niestety, ta taktyka nie sprawdzi się przy komplecie pasażerów. Wiele osób podróżuje jednak solo i niespecjalnie ma ochotę na ulokowanie się w środkowym fotelu pomiędzy dwoma nieznajomymi. Wtedy poproś o małą roszadę, żeby móc usiąść obok siebie.

Przed dokonaniem rezerwacji warto sprawdzić rozkład miejsc w samolocie. Szczególnie unikaj wyboru tych, które znajdują się bardzo blisko siebie. Na stronie Seat Guru możesz przyjrzeć się dokładnie, jak będą umiejscowione siedzenia podczas twojego lotu.

Warto także rozważyć dokonanie późnej rezerwacji.Wybierz miejsce w rzędzie, gdzie fotele są jeszcze wolne. Istnieje duża szansa, że to już się nie zmieni. Natomiast szansa na więcej przestrzeni jeszcze bardziej wzrasta, jeśli trasa jest mało popularna, a lot ma odbywa się bardzo wcześnie rano lub późno w nocy.

Mamy nadzieję, że ten travel hack pomoże ci podróżować nieco swobodniej! Chcesz poznać więcej podróżniczych hacków od Lot-Opóźniony.pl? Odwiedzaj regularnie naszego bloga!