Image fb23cce71493670646 1250x620

Travel hack #7: przekręty wypożyczalni samochodów

piątek, 25 sierpnia 2017

Wakacje to najlepszy czas w roku. Już samo planowanie podróży wprawia nas w dobry nastrój, na miejscu jesteśmy zupełnie pochłonięci wrażeniami, a po powrocie jeszcze długo wspominamy atmosferę beztroski. Każda, krótsza czy dłuższa odskocznia od obowiązków i codziennego zabiegania jest co jakiś czas wskazana. A jeśli chodzi o sposoby na tanie, komfortowe i relaksujące wakacje - możesz liczyć na nas! Dzięki serii pomocnych travel hacks podpowiemy Ci, jak przypadkiem nie spakować stresu ze sobą.

Każdy kraj wyróżnia się określonymi normami, wartościami i obyczajami, tak jak i w każdej kulturze inaczej może wyglądać podejście do prowadzenia interesów. Jednym z biznesów, do którego podchodzimy z dużą dozą niepewności jest wypożyczanie aut zagranicą. Lot-Opóźniony.pl podpowie ci na co zwrócić uwagę, aby nie dać się naciągnąć!

W podróż wybieramy się zazwyczaj dobrze ubezpieczeni, bo z doświadczenia wiemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Kiedy w wypożyczalni samochodów oferują nam wszelkie możliwe ubezpieczenia, lepiej je wykupić niż martwić się po szkodzie. Ale czy rzeczywiście? Okazuje się, że dodatkowe ubezpieczenia nie zawsze są konieczne. Może zdarzyć się, że twoje ubezpieczenie obejmuje także wypożyczany samochód. Zanim wykupisz kolejne, sprawdź to dokładnie, aby nie płacić podwójnie za to samo. Wypożyczalnie samochodów często namawiają także do wykupienia ubezpieczenia w sytuacji wypadku (uszkodzenie ciała), ale takie ubezpieczenie również może zawierać się w twojej polisie. Przed wypożyczeniem auta, upewnij się dokładnie, co obejmuje twój pakiet, zanim dasz się naciągnąć na podwójne koszty.

Jaki wniosek? Wykonaj szybki telefon do ubezpieczyciela i zasięgnij informacji na temat twojej polisy. Może okazać się, że zaoszczędzisz niezłą sumę na wakacyjne przyjemności.

Chcesz poznać więcej podróżniczych hacków od Lot-Opóźniony.pl? Odwiedzaj regularnie naszego bloga!