Navigation 1048294 960 720

Travel hack #4: Google Maps bez internetu!

sobota, 12 sierpnia 2017

Wakacje to najlepszy czas w roku. Już samo planowanie podróży wprawia nas w dobry nastrój, na miejscu jesteśmy zupełnie pochłonięci wrażeniami, a po powrocie jeszcze długo wspominamy atmosferę beztroski. Każda, krótsza czy dłuższa odskocznia od obowiązków i codziennego zabiegania jest co jakiś czas wskazana. A jeśli chodzi o sposoby na tanie, komfortowe i relaksujące wakacje - możesz liczyć na nas! Dzięki serii pomocnych travel hacks podpowiemy Ci, jak przypadkiem nie spakować stresu ze sobą.

Google Maps jest twoją deską ratunku, gdy nie znasz drogi do celu? Jeśli odpowiedź brzmi tak, mamy dla ciebie niezbędnego w podróży hacka. Nie każdy posiada nielimitowany dostęp do internetu w swoim telefonie. A gdy desperacko potrzebujemy się połączyć, okazuje się, że w pełni wykorzystaliśmy dostępne MB. Właśnie teraz, gdy stoimy na środku skrzyżowania i zupełnie nie mamy pojęcia czy skręcić w lewo, pójść prosto, czy jednak zawrócić. Nie musisz w panice pytać przechodniów, ani szukać mapy w najbliższym kiosku - uruchom Google Maps offline!

Możesz zapisać swoją trasę podróży w Google Maps za pomocą kodu. Dzięki temu będzie ona dostępna w trybie offline, nawet z możliwością powiększenia. Działa to tak: powiększ tę część mapy, którą chcesz zapisać w trybie offline. Następnie przejdź do pola wyszukiwania i wpisz OK MAPS i naciśnij enter. Jeśli to nie zadziała, spróbuj za pomocą sterowania głosowego: wymów kolejno litery O oraz K, robiąc małą przerwę pomiędzy. Jeśli wypowiesz je razem jako ‘okej’, trik nie będzie działał. Twoja mapa zostanie ściągnięta i zapisana. Następnym razem, gdy użyjesz aplikacji bez internetu, na ekranie pojawi się wybrany obszar.

Ten travel hack sprawdzi się idealnie podczas zwiedzania miast zagranicą! Chcesz poznać więcej podróżniczych trików od Lot-Opóźniony.pl? Odwiedzaj regularnie naszego bloga!