Strajk

Ryanair planuje kolejny strajk! Sprawdź, czy Twój lot może być zagrożony

czwartek, 8 sierpnia 2019

Tego lata pasażerowie niskobudżetowych linii lotniczych Ryanair mogą ponownie zostać dotknięci strajkiem pilotów. Wygląda na to, że skala strajku będzie nieco mniejsza niż rok temu, ale część podróżnych nadal doświadczy zakłóceń swoich lotów.

Strajk planują tym razem piloci Ryanaira, których baza znajduje się na terenie Wielkiej Brytanii. Brytyjskie Stowarzyszenie Pilotów (tak zwana BALPA) ogłosiło, że większość pilotów Ryanair poparło strajk. BALPA mówi, że przy 72% frekwencji aż 80% pilotów głosowało za akcją strajkową.

Zaplanowany strajk odbywać się będzie w dwóch turach. Pierwsza z nich to 48 godzinny strajk 22 sierpnia. Drugi z kolei to 72 godzinny strajk, który rozpocznie się 2 września. Dokładne godziny przedstawiają się następująco:

  • od godziny 00:01 dnia 22 sierpnia do godziny 23:59 dnia 23 sierpnia
  • od godziny 00:01 dnia 2 września do godziny 23:59 dnia 4 września

Jeśli zaplanowałeś swoją podróż Ryanairem z lub do Wielkiej Brytanii w tych dniach, lepiej sprawdzać na bieżąco informacje dotyczące lotów. Należy pamiętać jednak, że duża część lotów nie zostanie w ogóle dotknięta strajkiem, ponieważ irlandzki przewoźnik podczas lotów z i do Wielkiej Brytanii korzysta również z załóg mających swoją siedzibę w innych krajach (np. we Włoszech czy we Francji).

Opóźniony lub odwołany lot ze względu na strajk. Czy pasażerowie mogą ubiegać się o odszkodowanie?

Oczywiście, że tak! Pomimo tego, że orzeczenia sądowe, co do strajku personelu pokładowego różnią się w zależności od kraju, nadal możesz złożyć swój wniosek na Lot-Opóźniony.pl, a my dołożymy wszelkich starań, aby uzyskać odszkodowanie tak szybko jak to możliwe. Ale na początek - sprawdź swój lot korzystając z naszego kalkulatora. Za darmo i prawie natychmiast dowiesz się, czy Twój lot daje Ci prawo do ubiegania się o odszkodowanie.


Trustpilot-Opinie o Lot-Opóźniony.pl